iKonto w banku BNP Paribas – opinie, opłaty

logo bnp paribasJeśli posiadamy status studenta, nie skończyliśmy jeszcze dwudziestu sześciu lat, a przy okazji pracujemy, wówczas z pewnością przyda nam się konto osobiste w jednym z banków. Jednak jakie wybrać? Z pewnością pomocne mogą być tutaj opinie, jakie znajdziemy w sieci, dlatego też zanim zdecydujemy się samodzielnie przeanalizować każdą ofertę, warto zauważyć, na co już inni zdążyli zwrócić uwagę. Jednym z produktów, jaki cieszy się powodzeniem, jest iKonto proponowane przez Bank BNP Paribas:

BGŻ BNP Paribas
 • 0 zł za prowadzenie konta z gwarancją na 3 lata
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe

Jakie czekają nas opłaty za iKonto BNP Paribas?

ikonto-bnp-paribas

Chcąc otworzyć rachunek, z pewnością w pierwszej kolejności będziemy patrzeć na to, jakie koszty trzeba będzie ponieść.

Nazwa konta Konto optymalne
Rodzaj konta Wspólny
Prowadzenie konta [zł] 0.00 (0 - 15 PLN w zależności od wybranego pakietu)
Użytkowanie karty [zł] 0.00 (0.00 - 1.00 PLN)
Przelew wewnętrzny 0.00
Przelew zewnętrzny 0.00 (0 - 0.50 PLN)
Bezpłatne bankomaty BNP Paribas Fortis
zamów

Tutaj mogą one być lub nie, jeśli chodzi o korzystanie z konta, bo wszystko będzie zależeć od tego, czy uda nam się spełnić warunek związany z robieniem zakupów kartą na minimum 200 złotych w ciągu miesiąca.

Jeśli nam się to uda, to wówczas nie będziemy płacić ani za prowadzenie konta, ani nie zapłacimy za wydanie karty, ani za jej użytkowanie.

Jeśli zaś ta sztuka nam się nie uda, to musimy liczyć się z opłatą za prowadzenie konta, która wynosi w takiej sytuacji dziewięć złotych, a za korzystanie z karty zapłacimy wówczas 6 złotych.

Przeglądając poszczególne opinie zwrócimy też uwagę na bankomaty i przekonamy się, że średnio ta oferta jest atrakcyjna pod tym względem. Możemy korzystać nieodpłatnie z bankomatów BNP Paribas, jakich jest ponad dwieście.

Natomiast jeśli chodzi o pozostałe bankomaty, to możemy w każdym miesiącu skorzystać z nich bezpłatnie tylko cztery razy, a za każdym następnym razem, gdy zechcemy wypłacić środki, zapłacimy trzy złote.

Wpłacanie pieniędzy możemy zaś mieć gratis, gdy skorzystamy w tym celu z oddziałów BNP Paribas.

Jeśli zaś chodzi o opinie, odnoszące się do samych przelewów, możemy je realizować przez Internet, wysyłając środki na konto spoza naszego rachunku, co nie będzie objęte żadnymi opłatami.

Chcąc zaś wykonać przelew w oddziale, musimy liczyć się z tym, że każda taka transakcja będzie obciążona kosztem w wysokości pięciu złotych.

iKonto BNP Paribas – czy warto?

Jeśli będziemy chcieli założyć takie konto, jakie będzie nam oferować różne korzyści finansowe, to z pewnością warto dokładnie prześledzić tę propozycję właśnie pod tym kątem. Teraz zakładając iKonto BNP  Paribas, możemy wziąć udział w sprzedaży premiowej, jaka umożliwia od razu przy podpisaniu dokumentów odebrać atrakcyjne dodatki, jak na przykład tablet, czy słuchawki.

karta-ikonto

Ponadto warto zwrócić uwagę na możliwość uzyskania 3% zwrotu, jeśli będziemy kupować przez Internet przy użyciu karty MasterCard PayPass, korzystając z systemu PayU.

Można w ten sposób otrzymać co miesiąc pięćdziesiąt złotych zwrotu na iKonto. Trzeba jednak pamiętać o tym, że będzie to możliwe tylko wtedy, gdy konto jest regularnie co miesiąc zasilane kwotą o minimalnej wysokości wynoszącej tysiąc złotych.

Warunki iKonta korzystne później

Studenci będą mogli docenić to, że iKonto się w żaden sposób nie zmienia pod względem warunków korzystania z niego, czy tabeli prowizji i opłat, gdy skończy się dwadzieścia sześć lat. iKonto można założyć przez Internet, korzystając ze strony internetowej Banku BNP Paribas.

Wasze opinie

Jeśli interesujecie się ofertą tego rachunku badź macie już założone iKonto w BNP Paribas – prosimy o opinie jak wychodzą opłaty i użytkowanie tego konta w tzw. „praniu”.

iKonto w banku BNP Paribas – opinie, opłaty
Ocena: 4.5 na podstawie 4 głosów.

komentarzy 7

 • Imarina

  Ja rozumiem płatność 2 zł za prowadzenie konta, jeszcze zrozumiem 4 zł, ale 9 zł? To trochę za dużo. Gdybym miała prowadzić sobie takie konto w formie oszczędzania, że wpłacam tam pieniądze tylko po to żeby je oszczędzać, to rocznie tracę ponad 100 zł, tylko na to żeby wpłacić bankowi. Przez 10 lat, to jest ponad 1000 zł więc raczej to by mnie wkurzało. Co innego jak faktycznie regularnie korzystasz z tego konta, to wtedy jeszcze jeszcze można na tym wyjść.
  Pozdrawiam.

 • Kondrat Piotrek

  Ale słyszeliście, że to można zdjąć. Wcale nie musi być 9 zł czy tam 6 zł za kartę. Wystarczy wykonać kilka prostych zadań i już opłaty są anulowane. No nie chcecie chyba powiedzieć, że jak macie zamiar założyć konto czy to w BNP Paribas czy w innym polskim banku, to nie macie zamiaru z niego korzystać.

  Chyba po to się konto zakłada. A jak chcecie założyć konto do oszczędzania, to lepiej kupić lokatę, albo założyć subkonto oszczędnościowe i tyle. Każdy bank ma jakieś opłaty jeśli tylko mamy u nich konto i z niego nie korzystamy.

 • admin

  Sam zastanawiam się nad kontem BNP Paribas jako nad dodatkowym kontem bankowym. Opcja jest kusząca, dlatego rozważam to bardzo poważnie. Co do samych bankomatów – tych darmowych, to faktycznie jest ich trochę za mało – ponad 200? To nie robi wrażenia 🙂

  Jakby ich było 2000, albo 20 000, to już bym rozumiał, jednak pisaliśmy prawdę, to co udało się znaleźć z oficjalnych źródeł. A co myślicie o tych nagrodach, które dostali od wielu miesięczników, gazet i portali internetowych? Warto się nimi sugerować?

 • Mila

  Na pewno na pochwałę zasługuje to 3% zwrotu. Nie ważne już do jakiej kwoty i co można a czego nie można z tym kontem, bo tak naprawdę darowanemu koniowi nie powinno się zaglądać w zęby.

  Inne banki już nie mają cashbacku, a mieli po 5% i jak to wyszło? Poza tym za aktywne korzystanie z różnych rzeczy można faktycznie sporo zaoszczędzić, bo nawet 100 zł, czyli wychodzi na to, że jest to fajne konto i BNP Paribas cały czas plasuje się wysoko w czołówce polskich banków.

  Jeszcze nie studiuję, ale mam zamiar niebawem zacząć, to na pewno się do nich zgłoszę.

  • Gubernator

   Nie chcę Cię straszyć, ale możesz się koleżanko zdziwić. Cashback 3% owszem, może i jest to fajne, za aktywne korzystanie z dodatków coś tam dostaniesz, ale 9 zł miesięcznie za prowadzenie konta, jeśli nie spełnisz warunków takich jak minimum 1000 zł wpływów na konto (a jak będziesz studentką, to może być problem), a dodatkowo nie będziesz korzystać z karty, to dodatkowo zapłacisz 5 zł za jej prowadzenie. 14 zł miesięcznie jeśli nie działasz. Wybacz, ale mnie to trochę odstrasza jako konto studenckie, bo rocznie to Ci wychodzi ponad 150 zł jeśli chcesz mieć proste konto bankowe.

 • Damol

  Nowe iKonto wydaje mi się interesujące przede wszystkim dlatego, że bank nie gwarantuje nam szereg ułatwień.

  Konto może być prowadzone za darmo, o ile mamy odpowiednio duże wpływy, opłata za korzystanie z karty jest nieduża, a i ona może zostać zredukowana, nowoczesna karta pozwala na płatności zbliżeniowe.

  Moja opinia na temat konta jest więc pełna uznania.

 • G….no prawda … BGZ jako bank polski jeszcze był do przełknięcia ale po fuzji na eKoncie musze płacić 0,45zł za przelew wewnętrzny z tzw. subkonta na konto główne. A oszczędzanie …płacz i zgrzytanie zębów jakby pomyśleć to 0,6 lub 0,7 % w skali roku odkąd BGŻ został połknięty przez Paribas, Ten bank idzie na dno -klienci będą odchodzić .A może to o to chodzi aby zniszczyć bank i zrobić nową fuzje za nasze pieniądze? Ja uciekam – eKonto czyli internetowe to po prostu dno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *