Konto e-Direct – Volkswagen Bank – Opłaty

Konto e-Direct w Volkswagen Banku

Produkt chwilowo niedostępny.

Kliknij - skorzystaj z zestawienia i wybierz produkt najlepszy dla siebie.

Opłaty za konto Volkswagen Bank e-Direct

Nazwa konta

 

Czy warto wg was otworzyć konto w Volkswagen Banku? Czy rzeczywiście wszystko jest za 0 zł (prowadzenia, karta, przelewy, bankomaty)? Gdzie jest haczyk tej oferty? Może jednak lepiej wybrać: Meritum lub T-Mobile?  Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

Konto e-Direct – Volkswagen Bank – Opłaty
Ocena: 4.33 na podstawie 3 głosów.

komentarzy 8

 • Wojtek

  Jeśli chodzi o Volkswagen Bank, to ja bym go wybrał będąc przedsiębiorcą. Dla klienta indywidualnego, to ono nie jest jakimś tam ekstra rozwiązaniem. Tutaj w prezentacji wszystko jest darmowe, darmowe bankomaty, darmowe prowadzenie, ale jestem pewien, że gdzieś za rogiem dowalą taką opłatę, że to wszystko się przyćmi. Natomiast z doświadczenia wiem, że koncerny samochodowe mają dobre banki dla firm (Toyota Bank, czy Volkswagen Bank, mogą być tutaj ciekawą opcją).

 • Kiermaszewski

  Na stronie internetowej Volkswagen ma napisane: Zero opłat za otwarcie i prowadzenie konta, Darmowe przelewy przez internet, Brak opłat za wydanie i wznowienie karty Visa. Jednak nie znalazłem nic w kwestii prowadzenia karty płatniczej, więc zapewne jest tak samo, ze bank wymusza jakieś transakcje na zasadzie, musisz wypłacić x transakcji na x sumę i wtedy Twoje konto będzie darmowe w 100%.

  Mimo wszystko powiem Wam, że Volkswagen Bank zaskoczył mnie z ofertą konta osobistego. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobra oferta. Myślałem, że będzie raczej coś średniego i dużo opłat, łącznie z 10 zł miesięcznie, a tutaj proszę jakie zaskoczenie.

 • Karol Korzecki

  Nie wiem jak jest teraz, ale wcześniej, tak ze dwa lata temu, było tak, że jak wypłacałeś kwoty powyżej 400 zł, to pobierana była jakaś prowizja. Nie wiem co to miało na celu? Zniechęcić ludzi do wyprowadzania środków z konta? Pamiętam wtedy, że bardzo mnie to zdenerwowało i od tamtego czasu nie interesuję się ofertą Volkswagen Bank. Mój znajomy zakładał u nich niedawno konto, to narzekał, że na dokumenty z banku czekał 2 tygodnie. Nie są to żadne informacje, które są pewne czy aktualne, może to kwestia przypadku. Mimo wszystko ja zostaję z mBank 😉

 • Malina

  Chciałabym bardzo wierzyć, ale na pewno jest jakiś haczyk. Kwestia dokładnego przypatrzenia się na tę ofertę. To jest zbyt piękna oferta, żeby mogła być prawdziwa, że wszystko za 0 zł w Volkswagen Bank. Każdy bank musi jakoś zarabiać, a to tylko kwestia albo czasu albo szczegółów, żeby za coś zapłacić w banku.

  O co chodzi mi z tymi szczegółami? Otóż konto może faktycznie być darmowe, ale jak się później okaże, że chcesz zrobić na przykład jakiś przelew na wyższą kwotę, to prowizja, opłata, obciążenie.

  Obym się myliła, ale naprawdę straciłam wiarę w to, że jakieś konto jest darmowe. Za usługi bankowe się płaci, ponieważ oni z tego żyją. To nie jest charytatywnie 😀

 • Corny

  Jak czytałem trochę o ich koncie w komentarzach na różnych forach internetowych, to udało mi się znaleźć między innymi to, że przykładowo przelew do ZUS kosztuje 50 zł. Owszem, przelewy krajowe w Volkwagen bank są darmowe, ale już za przelew przez operatora telefonicznej infolinii zapłacimy 2 zł za przelew zewnętrzny, do innego banku.

  Dlatego potwierdzam swoją hipotezę, że darmowy bank nie istnieje – nie ma takiej instytucji bankowej, która w 100% dawałaby darmowe usługi na wszystko. Możesz tak korzystać z konta, żeby było darmowe, ale nie w 100% i koniec 🙂 Poza tym sama oferta tego banku wydaje się całkiem niezła.

 • Kralokilna

  Ja byłabym raczej za tym, że to konto nie jest najlepszą opcją jeśli chodzi o konta studenckie. Jak chcesz konto studenckie, to weź sobie mBank, a Volkswagen bank lepiej zostaw dla biznesmenów, firm i spółek. Ja raczej widzę to właśnie w taki sposób. Nie to żebym była jakimś profesjonalistą od bankowości, wręcz przeciwnie, ale samo skojarzenie marki Volkswagen nie kojarzy się ze studentami i nie sądzę, żeby im jako bankowi zależało na studentach z którymi nie oszukujmy się, trzeba się stale uganiać, co ciekawe dla banku nie jest.

 • GimiMore

  Ok, co udało mi się ustalić w poszukiwaniu jakie są opłaty na tym koncie w Volkswagen Bank, to niepokoi mnie na przykład prowizja 4 zł za wpłaty i wypłaty środków w placówkach, choć i tak tego bym nie robił, bo zazwyczaj te pieniądze się wpłaca we wpłatomacie. Kolejna sprawa to 2 zł za ustalenie polecenia zapłaty. Czyli, że co miesiąc na rachunek x ma wpływać regularnie taka i taka kwota. Czy to się płaci raz za ustanowienie, czy za każdy miesiąc w którym to jest wykonywane? Bo jeśli to drugie, to trochę kiepsko. Jeśli byście chcieli, to polecam rzucić okiem na tabelę opłat i prowizji, można pobrać tutaj: http://www.vwbank.pl/dokumenty-dla-mnie.html

 • Grażyna Darska

  Słyszałam taką sytuację, że jeden facet zgłosił uszkodzenie karty płatniczej. Oni dali mu nową, a za tamtą nadal naliczali opłaty co miesiąc. Gość kapnął się po kilku miesiącach, ale oni mogli zwrócić w ramach gwarancji tylko za okres 3 miesięcy. Niby to niewielkie pieniądze, ale mimo wszystko pokazuje ta sytuacja, że bank się nie zachował zbyt miło.

  Co jeszcze można w tej sprawie powiedzieć więcej – nie wiem na 100% że to prawda, bo to historia gdzieś zaczytana w internecie, jednak jeśli faktycznie jest prawdziwa, to pozostawia taki lekki niesmak, czyż nie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *