Konto Internetowe dla Młodych Alior Bank – Opinie, Opłaty

alior bank logo

Czy Konto Internetowe Alior Bank to dobra oferta dla młodych? Z jakimi opłatami trzeba się liczyć? Jakie bonusy zyskać? Opinie są różne. Poznaj wszystkie wadi zalety tego konta i opinie klientów o Alior Banku

Na rynku jest wiele lepszych rachunków dla klientów przed 26. rokiem życia niż Konto Internetowe. Jeśli jednak już je otworzymy, musimy liczyć się z kosztami lub mocno postarać, żeby ich uniknąć.

Alior Bank zalicza się do średniej wielkości graczy na polskim rynku bankowym. Jednak ma aspiracje, by wejść do czołowej szóstki. W ostatnich latach przejmował m.in. Meritum Bank i BPH.

Alior Bank został założony w 2008 r. zupełnie od zera dzięki pieniądzom włoskiego holdingu Carlo Tassara. Od połowy 2015 r. pakiet kontrolny ma w nim PZU.

Opłaty dla młodych

Klient indywidualny znajdzie w ofercie organizacji kierowanej przez Katarzynę Sułkowską dwa ROR-y. Jednym z nich jest Konto Internetowe, które może otworzyć każdy. Alior Bank nie ma bowiem odrębnego rachunku dla młodych.

Alior Konto Internetowe dla młodychOpłaty
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
Karta debetowa (miesięcznie) 6 zł
0 zł po wykonaniu płatności bezgotówkowych na łącznie min. 300 zł w miesiącu
Wypłaty z obcych bankomatów w kraju 5 zł
(darmowe także bankomaty Euronet przy wypłacie min. 100 zł)
Limit wieku posiadacza brak limitu wiekowego

Konto Internetowe dla Młodych prowadzone jest bezpłatnie. Posiadacz rachunku nie płaci również za: zlecenia stałe, polecenia zapłaty ani przelewy zlecane w bankowości online, w tym także za przelewy europejskie.

Karta debetowa kosztuje 6 zł miesięcznie. By nie ponosić kosztu jej obsługi, trzeba wydawać nią min. 300 zł w miesiącu.

Co z wypłatami gotówki? Darmowe są tylko bankomaty własne oraz sieci Euronet (w tym drugim przypadku tylko od 100 zł). Za wypłatę w każdej innej maszynie na terenie kraju Alior Bank nalicza 5 zł. Co ciekawe wypłaty z bankomatów zagranicznych są bezpłatne.

Należy uważać na koszty korzystania z wpłatomatów. Posiadacz Konta Internetowego płaci prowizję od każdej transakcji. Podobnie jest z wpłatą w oddziale.

Czy Konto dla młodych może być darmowe?

Tak, ale trzeba się postarać. Po pierwsze, należy używać karty do rachunku, by wyrobić odpowiednie obroty bezgotówkowe.

Po drugie, należy unikać wypłat z obcych bankomatów. Sęk w tym, że to kłopotliwe.

Na szczęście można obejść to ograniczenie. W tym celu należy wypłacać środki Blikiem. Taka transakcja jest możliwa w 80 proc. bankomatów w Polsce. Alternatywą jest cash-back, za który Alior Bank też na nalicza opłat.


Oprocentowanie oszczędności

Organizacja kierowana przez Katarzynę Sułkowską ma przyzwoitą ofertę depozytową, jeśli weźmiemy pod uwagę rynkowe realia. Najlepiej traktowani są nowi klienci, ale również ci stali mogą w miarę korzystnie ulokować tutaj swoje nadwyżki finansowe.

ProduktOprocentowanie
Konto oszczędnościowe 0,89%
(WIBID 1M - 0,55)
2% - dla nowych klientów (przez trzy miesiące)
2,7% - nowe środki (przez cztery miesiące)
Lokata 3-miesięczna 0,7%
2% - na nowe środki 2,5% - dla nowych klientów
Lokata 6-miesięczna 0,9%
2,5% - dla nowych klientów
Lokata 12-miesięczna 0,8-1%
2,2% - na nowe środki
Stan na 20.09.2018 r.

Najlepiej wypada Konto Mocno Oszczędnościowe. Jego oprocentowanie wynosi 2,7 proc. dla nowych środków i jest naliczane przez cztery miesiące od pierwszego wpływu takich środków. Chodzi o nadwyżkę względem salda całkowitego klienta (ROR, konto oszczędnościowe, lokaty z dnia określonego w regulaminie oferty. Limit wpłat wynosi 100 tys. zł.


Aplikacja mobilna Alior Banku

W ostatnim czasie Alior Bank udostępnił drugą generację swojej aplikacji mobilnej. W przeciwieństwie do tej starej (Alior Mobile) jest ona dostępna tylko na urządzenia z Androidem i iOS-em.

Aplikacja Alior Banku
Systemy
iOS
Android
Windows Phone
Usługi
Blik
Google Pay
Apple Pay
Garmin Pay
HCE
Metody logowania 1) Hasło mobilne
2) Odcisk palca
Cechy wyróżniające - czasowa blokada kart,

Od strony graficznej mobilny system transakcyjny został przygotowany w minimalistycznym stylu. Ideą twórców była chęć jak najmniejszego obciążania łącza internetowego.

Nowa apka, podobnie jak staram zapewnia dostęp do wielu usług bankowych o każdej porze i z każdego miejsca. Wykonamy w niej przelew (także na numer telefonu – Blikiem), założymy lokatę, sprawdzimy saldo i historię operacji.

Jeśli chcemy doładować telefon, nie musimy ręcznie wpisywać numeru. Oprogramowanie umożliwia wybranie go z książki kontaktów (podobnie jak przy przelewie na telefon).

Możemy także wygodnie opłacić fakturę, skanując jej kod QR albo po prostu robiąc jej zdjęcie. Bez problemu zlecimy transfer z datą przyszłą, ustawimy zlecenie stałe i pobierzemy potwierdzenie zrealizowanej transakcji.

Stali klienci mogą w tym kanale zaciągnąć pożyczkę.

Aplikacja Alior Banku umożliwia realizowanie płatności mobilnych. Dzięki wdrożeniu Google Pay i Apple Pay klienci mogą zbliżeniowo płacić telefonem. Blik pozwala im na wypłacanie gotówki bez fizycznego używania karty oraz szybkie regulowanie należności za zakupy internetowe. Istnieje również możliwość dodania cyfrowej kopii plastiku do bankowej chmury (HCE) oraz czasowego blokowania plastiku.

Czego brakuje? Kilku przydatnych funkcji. Chodzi m.in. o autoryzację mobilną, powiadomienia push, bilety parkingowe. Klienci narzekają też na oferty reklamowe. Mimo to użytkownicy oceniają ją nie najgorzej (3,5 gwiazdki w sklepie Google Play).

Promocje Alior Bank

Otwarcie i posiadanie Konta Internetowego nie wiąże się z żadnymi profitami.

Klienci używający Blika mogą korzystać z mniejszych promocji, np. rabatów na player.pl, tańszych biletów do Multikina, Okresowo oferowane są promocyjne doładowania telefonów na kartę.


Opinia na koniec

Konto Internetowe to nie jest najlepszy wybór, zwłaszcza w przypadku osoby młodej, bez stałych dochodów. Przede wszystkim trzeba się postarać, by nie płacić za jego utrzymanie. Po drugie, rachunek zapewnia bardzo ograniczony dostęp do bezpłatnych bankomatów (tylko własne, chyba że używa się Blika).

Warto także przyjrzeć się innemu rachunkowi Alior Banku -- Konto Jakże Osobiste, które również w wersji dla młodych ma bardzo dobre opinie.

Plusy:
 • oferta depozytowa w promocjach,
 • darmowe prowadzenie,
 • możliwość uniknięcia opłaty za kartę,
 • możliwość otwarcia w pełni online (przelew, wideoweryfikacja).
Minusy:
 •  brak darmowych bankomatów innych niż własne,
 •  płatne wpłatomaty,
 •  relatywnie wysoki próg obrotów zwalniających z opłaty za kartę.

Jak założyć konto w Alior banku?

Najpierw należy wypełnić wniosek na stronie banku
Potrzebne będą dane z dowodu osobistego.

Załóż online na stronie banku

Dalej do wyboru mamy dwie metody:

 1. Przelew uwierzytelniający
 2. Kurier

Przelew uwierzytelniający

 1. Podać numer rachunku, z którego wykonamy przelew aktywacyjny
 2. Wysłać przelew ze swojego konta w innym banku
  Uwaga! Dane w przelewie muszą się zgadzać z danymi w formularzu. Ponadto rachunek, z którego wysyła się przelew uwierzytelniający, nie może zostać otwarty metodą na przelew.
 3. Aktywować dostęp do rachunku
  Dane dostępowe przysyłane są w ciągu 24 godzin.

Kurier

 1. Wypełnić wniosek na stronie banku
  Potrzebne będą dane z dowodu osobistego.
 2. Podpisać dokumenty dostarczone przez kuriera
 3. Aktywować dostęp do rachunku
  Dane dostępowe przysyłane są w ciągu 24 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *