Konto Otwarte dla Młodych w BNP Paribas + 350 PLN – opinie, opłaty

logo bnp paribas

Czy dla młodych 18-26 lat Konto Otwarte będzie dobrym wyborem? Jak można otrzymać 350 zł premii? Ile dokładnie kosztuje to konto? Na co trzeba uważać? Nasza recenzja i opinie młodych o banku.

Jeśli posiadamy status studenta, nie skończyliśmy jeszcze dwudziestu sześciu lat, a przy okazji pracujemy, wówczas z pewnością przyda nam się konto osobiste w jednym z banków. Jednak jakie wybrać? Z pewnością pomocne mogą być tutaj opinie, jakie znajdziemy w sieci, dlatego też zanim zdecydujemy się samodzielnie przeanalizować każdą ofertę, warto zauważyć, na co już inni zdążyli zwrócić uwagę. Jednym z produktów, jaki cieszy się powodzeniem, jest Konto Otwarte proponowane przez Bank BNP Paribas.

BNP Paribas jest instytucją o profilu uniwersalnym, która ma ofertę dla różnych typów klientów. Jedna z nich adresowana jest do osób wkraczających w pełnoletność, które chcą otworzyć swój pierwszy ROR np. dla studentów, uczniów, licealistów.

Opłaty za Konto Otwarte BNP Paribas

Chcąc otworzyć rachunek, z pewnością w pierwszej kolejności będziemy patrzeć na to, jakie koszty trzeba będzie ponieść.

I tutaj czeka nas miła niespodzianka, Konto Otwarte jest bezwarunkowo darmowe dla młodych (do 26 lat), jesli chodzi o podstawowe funkcje i usługi.

OpłatyKonto Otwarte dla Młodych (do 26 lat)
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
Karta debetowa otwarta na dzisiaj (miesięcznie) 0 zł
Wypłaty z bankomatów w kraju 0 zł
Limit wieku posiadacza 26 lat

Nie będziemy płacić ani za prowadzenie konta, ani nie zapłacimy za wydanie karty, ani za jej użytkowanie (karta otwarta na dzisiaj).

Do 26 roku życia za darmo wypłącimy także pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Po ukończeniu 26 lat, możemy korzystać nieodpłatnie jedynie z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash.

Jeśli zaś chodzi o opinie, odnoszące się do samych przelewów, możemy je realizować przez Internet, wysyłając środki na konto spoza naszego rachunku, co nie będzie objęte żadnymi opłatami.

Chcąc zaś wykonać przelew w oddziale, musimy liczyć się z tym, że każda taka transakcja będzie obciążona kosztem w wysokości 6 złotych.

Aplikacja mobilna GOMobile

GOmobile to aplikacja BNP Paribas. Z jej pomocą można wygodnie zarządzać swoimi finansami z dowolnego miejsca. Jednak przez ekspertów oraz samych użytkowników jest oceniana dość surowo, głównie ze względu na ubogość funkcji.

Aplikacja BGŻ BNP GOmobile
Systemy
iOS
Android
Windows Phone
Usługi
Blik
Google Pay
Apple Pay
Garmin Pay
HCE
Metody logowania 1) PIN
2) Odcisk palca
Cechy wyróżniające - czasowa blokada kart,
- przelewy do zaufanych odbiorców bez logowania,

Aplikacja pozwala na wykonanie najważniejszych operacji. Można w niej sprawdzić saldo bez logowania, zrobić przelew, przejrzeć historię transakcji, doładować telefon, założyć lokatę. Nowością jest przelew z aplikacja gomobilerachunku karty kredytowej.

Z ciekawszych rozwiązań warto wspomnieć o przelewach do zaufanych odbiorców bez logowania. W dodatku ich zdjęcia można umieścić na ekranie głównym.

Użytkownicy aplikacji mogą w niej także czasowo zablokować kartę płatniczą. Jednak brakuje jej niektórych przydatnych opcji, np. „skanuj i płać”, powiadomień push, autoryzacji mobilnej.

Klienci mogą za to płacić zbliżeniowo telefonem. BNP Paribas udostępnił bowiem Google Pay i Apple Pay. Jest też możliwość wygodnych płatności online oraz wypłat bez użycia karty – na to pozwala Blik. Niezbędne do tego kody da się wygenerować również bez konieczności logowania.


Promocje BNP Paribas

Podmiot, którym zarządza Przemysław Gdański, jest jednym z najbardziej aktywnych banków, jeśli chodzi o premie za otwarcie konta i inne benefity. Często organizuje promocje, w których można zdobyć np. premie pieniężne, karnety na siłownię czy bony zakupowe.

Do 4 października trwa oferta specjalna “Wybierz nagrodę” skierowana do nowych klientów (nie posiadających żadnego rachunku w banku w ciągu ostatnich 15 miesięcy). W zamian za zawarcie umowy o ROR i aktywne korzystanie z rachunku można otrzymać 350 zł w postaci bonów zakupowych do wybranej sieci sklepów. Do wyboru mamy: H&M, Rossmann, Leroy Merlin i Orlen

.

Promocja: Wybierz nagrodę
Dla kogo? Nowi klienci
(osoby, które nie były posiadaczami ani współposiadaczami ROR-u w BNP Paribas w ciągu 15 miesięcy przed złożeniem wniosku)
Do kiedy można przystąpić? 4 października 2020
Pula nagród ograniczona do 300 rejestracji
Ile można zyskać? 350 zł w bonach
Jak łatwo / trudno uzyskać? łatwo
Warunki 1. Do 4 października maja zarejestrować się na stronie promocji
2. Wyrazić niezbędne zgody
3. Do 16 października, poprzez wygenerowany link otworzyć konto osobiste z kartą otwartą dla ciebie
4. W październiku: dokonać 3 transakcji kartą i wykonać 1 przelew
5. W listopadzie: zalogować się do bankowości internetowej, dokonać 6 transakcji kartą i zapewnić wpływy na łączną kwotę min. 1000 zł
6. W grudniu: zalogować się do bankowości internetowej, dokonać 12 transakcji kartą i zapewnić wpływy na łączną kwotę min. 1000 zł
Regulamin promocji Zobacz

Załóż konto na stronie promocji i zgarnij 350 zł

Warunki Konta Otwartego po 26 roku życia

Po ukończeniu 26 lat, by nie płacić nic za kartę otwartą na dzisiaj pojawia się warunek – musi być dokonana min. 1 płatność bezgotówkowa w miesiącu. Jeśli tego nie dokonamy za użytkowanie karty zapłacimy 3 złote na miesiąc.  Konto Otwarte można założyć przez Internet, korzystając ze strony internetowej Banku BNP Paribas.

Opinia na koniec

Konto Otwarte to dla osób młodych tj. klientów do 26. roku życia jedna z najlepszych opcji na rynku. Rachunek jest bezwarunkowy darmowy i można nim wygodnie zarządzać przez aplikację. Do tego jego otwarcie pozwala na otrzymanie atrakcyjnych benefitów.

Plusy:
 • 350 zł premii na start,
 • zupełny i bezwarunkowy brak opłat.
Minusy:
 • płatny cash-back,
 • niskie oprocentowanie oszczędności w standardzie.

[Instrukcja] Jak założyć Konto Otwarte?

 • Wypełnić wniosek na stronie banku (Uwaga! by zgarnąć nagrodę w promocji, należy się najpierw zarejestrować na stronie promocji  i z niej założyć konto)
  Niezbędne są dane z dowodu osobistego

Zarejestruj się na stronie promocji i zgarnij premię

 • Podpisać umowę za pomoca unikalnego kodu SMS
 • Zaczekać na przesyłkę z kartą, która zostanie dostarczona przez kuriera
  Należy okazać mu dowód osobisty.
 • Nadać kod PIN do karty i zalogować się do bankowości internetowej (warunek aktywacji rachunku).

Wasze opinie

Jeśli interesujecie się ofertą tego rachunku badź macie już założone Konto Otwarte w BNP Paribas – prosimy o opinie jak wychodzą opłaty i użytkowanie tego konta w tzw. “praniu”.

7 komentarzy

 1. magnez33 pisze:

  G….no prawda … BGZ jako bank polski jeszcze był do przełknięcia ale po fuzji na eKoncie musze płacić 0,45zł za przelew wewnętrzny z tzw. subkonta na konto główne. A oszczędzanie …płacz i zgrzytanie zębów jakby pomyśleć to 0,6 lub 0,7 % w skali roku odkąd BGŻ został połknięty przez Paribas, Ten bank idzie na dno -klienci będą odchodzić .A może to o to chodzi aby zniszczyć bank i zrobić nową fuzje za nasze pieniądze? Ja uciekam – eKonto czyli internetowe to po prostu dno.

 2. Damol pisze:

  Nowe iKonto wydaje mi się interesujące przede wszystkim dlatego, że bank nie gwarantuje nam szereg ułatwień.

  Konto może być prowadzone za darmo, o ile mamy odpowiednio duże wpływy, opłata za korzystanie z karty jest nieduża, a i ona może zostać zredukowana, nowoczesna karta pozwala na płatności zbliżeniowe.

  Moja opinia na temat konta jest więc pełna uznania.

 3. Mila pisze:

  Na pewno na pochwałę zasługuje to 3% zwrotu. Nie ważne już do jakiej kwoty i co można a czego nie można z tym kontem, bo tak naprawdę darowanemu koniowi nie powinno się zaglądać w zęby.

  Inne banki już nie mają cashbacku, a mieli po 5% i jak to wyszło? Poza tym za aktywne korzystanie z różnych rzeczy można faktycznie sporo zaoszczędzić, bo nawet 100 zł, czyli wychodzi na to, że jest to fajne konto i BNP Paribas cały czas plasuje się wysoko w czołówce polskich banków.

  Jeszcze nie studiuję, ale mam zamiar niebawem zacząć, to na pewno się do nich zgłoszę.

  • Gubernator pisze:

   Nie chcę Cię straszyć, ale możesz się koleżanko zdziwić. Cashback 3% owszem, może i jest to fajne, za aktywne korzystanie z dodatków coś tam dostaniesz, ale 9 zł miesięcznie za prowadzenie konta, jeśli nie spełnisz warunków takich jak minimum 1000 zł wpływów na konto (a jak będziesz studentką, to może być problem), a dodatkowo nie będziesz korzystać z karty, to dodatkowo zapłacisz 5 zł za jej prowadzenie. 14 zł miesięcznie jeśli nie działasz. Wybacz, ale mnie to trochę odstrasza jako konto studenckie, bo rocznie to Ci wychodzi ponad 150 zł jeśli chcesz mieć proste konto bankowe.

 4. admin pisze:

  Sam zastanawiam się nad kontem BNP Paribas jako nad dodatkowym kontem bankowym. Opcja jest kusząca, dlatego rozważam to bardzo poważnie. Co do samych bankomatów – tych darmowych, to faktycznie jest ich trochę za mało – ponad 200? To nie robi wrażenia 🙂

  Jakby ich było 2000, albo 20 000, to już bym rozumiał, jednak pisaliśmy prawdę, to co udało się znaleźć z oficjalnych źródeł. A co myślicie o tych nagrodach, które dostali od wielu miesięczników, gazet i portali internetowych? Warto się nimi sugerować?

 5. Kondrat Piotrek pisze:

  Ale słyszeliście, że to można zdjąć. Wcale nie musi być 9 zł czy tam 6 zł za kartę. Wystarczy wykonać kilka prostych zadań i już opłaty są anulowane. No nie chcecie chyba powiedzieć, że jak macie zamiar założyć konto czy to w BNP Paribas czy w innym polskim banku, to nie macie zamiaru z niego korzystać.

  Chyba po to się konto zakłada. A jak chcecie założyć konto do oszczędzania, to lepiej kupić lokatę, albo założyć subkonto oszczędnościowe i tyle. Każdy bank ma jakieś opłaty jeśli tylko mamy u nich konto i z niego nie korzystamy.

 6. Imarina pisze:

  Ja rozumiem płatność 2 zł za prowadzenie konta, jeszcze zrozumiem 4 zł, ale 9 zł? To trochę za dużo. Gdybym miała prowadzić sobie takie konto w formie oszczędzania, że wpłacam tam pieniądze tylko po to żeby je oszczędzać, to rocznie tracę ponad 100 zł, tylko na to żeby wpłacić bankowi. Przez 10 lat, to jest ponad 1000 zł więc raczej to by mnie wkurzało. Co innego jak faktycznie regularnie korzystasz z tego konta, to wtedy jeszcze jeszcze można na tym wyjść.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *