Konto dla Studenta BZWBK – opinie, opłaty

bzwbkChcąc założyć własne konto w banku, warto niekiedy zdać się na opinie innych, by wiedzieć chociażby, dlaczego jedna oferta cieszy się większym powodzeniem, niż inna. Przeważnie też okazuje się, że kiedy już założymy konto w wybranej instytucji, to później zechcemy jeszcze skorzystać z innych produktów, jakie będzie mogła nam zaproponować. Ważne może być dla nas to, czy można założyć konto przez Internet, czy też nie. Jednak przede wszystkim będziemy chcieli znaleźć atrakcyjne konto, gdzie nie będzie opłat. Czy takie istnieje? Oczywiście, a jednym z nich może być Konto Godne Polecenia proponowane przez bank BZWBK, jakie można założyć online.

 

Konto Godne Polecenia – podstawowe opłaty

Opłaty za Konto Godne Polecenia w Banku Zachodnim WBK są praktycznie zerowe:

 

 

Tak jeszcze w 2014 roku bank reklamował swoje Konto Godne Polecenia:

konto godne polecenia

Obecnie Konto Godne Polecenia w BZ WBK to także większość usług za darmo.

0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za zlecenie stałe, 0 zł za polecenia zapłaty.

Dodatkowo decydując się na dostęp do Konta Godnego Polecenia za pośrednictwem bankowości elektronicznej BZWBK24 otrzymujesz: 0 zł za przelewy internetowe złożone w systemie Elixir, 0 zł za eWyciąg wysłany na skrzynkę odbiorczą oraz 0 zł za SMSkody.

 

Co ciekawe opłata za kartę jest opłatą stałą, nie ma jakiś specjalnych warunków, które by mogły spowodować zwolnienie nas z tej opłaty.

Przelewy również będziemy mogli zlecać nieodpłatnie, korzystając z serwisu internetowego. Będzie to możliwe jednak tylko wtedy, gdy będzie to przelew zewnętrzny, czyli wychodzący do rachunku, jaki nie jest przypisany do konta, jakie posiadamy w tym banku.

Zdając się na opinie internautów, z pewnością zwrócimy też uwagę na liczbę dostępnych darmowych bankomatów. Wybierając Konto Godne Polecenia, będą to wszystkie bankomaty w Polsce.

Chcąc zaś bez opłat dokonać wpłaty, będzie to możliwe wyłącznie w oddziałach banku BZWBK.

Jeśli zaś będziemy zainteresowani dokonaniem przelewu za pośrednictwem jednej z placówek tego banku, wówczas dojdzie nam opłata w wysokości siedmiu złotych.

Premie i bonusy do Konta Godnego Polecenia

Kiedy jeszcze nie będziemy przekonani do tego rachunku, warto zwrócić uwagę na opinie, jakie będą się odnosić do różnych premii i bonusów. Posiadając bowiem Konto Godne Polecenia, możemy liczyć na zniżki w blisko 200 sklepach, jakie będą osiągalne dla klientów wtedy, gdy zechcą zapłacić kartą bądź też zrealizować transakcję przez Internet.

karta-mastercard-omni-bzwbkMożna również przystąpić do programu lojalnościowego Payback. Dzięki niemu za każde zakupy, jakie zrobimy przy użyciu karty Mastercard payback omni, będziemy otrzymywać punkty, jakie później będziemy mogli wymienić na atrakcyjne dla nas nagrody. Zaletą tego programu jest to, że punkty można zbierać wspólnie z przyjaciółmi, czy rodziną. W ten sposób znacznie szybciej uda się uzbierać ich odpowiednią liczbę.

Warunki konta bez zmian ze względu na wiek posiadacza

Osoby, które zdecydują się założyć to konto, z pewnością docenią też fakt, że warunki pozostają bez zmian, gdy skończą dwadzieścia sześć lat. Jest to szczególnie ważne pod względem tabeli prowizji i opłat, ponieważ ten punkt najczęściej ulega zmianie, nie zawsze na korzyść klienta.

Dodatkowo dzięki promocji “Konto Jakie Chcę dla studenta” każdy kto założy Konto Jakie Chcę do 30 czerwca 2018 r. może zyskać 100 zł premii.

 

Załóż Konto i zgarnij 100 zł

 

Opinie internautów o koncie

Czy spełnia wasze warunki i oczekiwania Konto Godne Polecenia BZWBK – opinie, oceny i komentarze prosimy zamieszczać poniżej, na pewno ułatwi to dokonanie wyboru właściwego konta osobom niezdecydowanym.

 

 

Konto dla Studenta BZWBK – opinie, opłaty
Ocena: 3.3 na podstawie 3 głosów.

komentarzy 17

 • Killi

  Czy warto założyć Konto Godne Polecenia BZWBK? Wszytko niby za 0 zł (konto, karta, przelewy), więc gdzie jest haczyk? Na czym bank zarabia? Prosze o opinie klientów obecnych i byłych tego banku.

 • Bednarek

  @Killi
  Jestem właścicielem Konto godnego polecenia od kilku miesięcy i muszę powiedzieć, że nie narzekam.

  Nazwa konta nie jest przesadzona.

  Nie spotkałem się z żadnymi komplikacjami, opłatami, o istnieniu których wcześniej bym nie wiedział, itp. Rachunek działa dokładnie tak, jak przewidywałem.

  Bezproblemowy dostęp do konta przez internet, ostatnio zacząłem też testować aplikację mobilną, która jak na razie sprawdza się. Bez przeszkód otrzymałem tu limit kredytowy. Polecam.

 • WiktoriaWilaska

  @Kili, bank ogólnie zarabia na depozytach, na tym że wpłacasz do niego na konto pieniądze, które on później pożycza dalej, ale to zaledwie jakiś mały procent środków, które bank ma na kredyty, bo zazwyczaj to oni kasę biorą z inwestorów, którzy wpłacają po kilkaset tysięcy a nawet milionów na takie inwestycje.
  Mimo to, jak masz konto w takim BZ WBK i masz na przykład konto Godne Polecenia w którego regulaminie jest napisane, że oni Ci mogą wysłać ofertę kredytu gotówkowego, czy na przykład propozycję lokaty (zamrożenie środków), więc nie bój się, oni mają wszystko fajnie obcykane. Po kredyt hipoteczny raczej też przyjdziesz do nich. Tak czy inaczej bank na Tobie zarobi.

 • Miska25

  Dobra ludziska, szukamy Haczyka w koncie BZ WBK. Nie wierzę, że w 100% jest wszystko darmowe, musi być gdzieś jakaś opłata, może jakieś opłaty za raporty, za przelew stały, no musi być chociaż złotówka.

  Dawno temu miałam konto w BZ WBK i z tego co pamietam, to coś koło 4 zł miesięcznie za posiadanie karty mieli, a karta była chyba obowiązkowa (jakoś tak to wyglądało). Dlatego jeśli masz tam konto i wiesz na czym zarabiają, to koniecznie podziel się tym w komentarzu. Pozdrawiam i dzięki za wszystkie opinie.

  • admin

   Moim zdaniem wszystkie plusy i minusy konta BZ WBK zostały wypisane. Jednym z takich minusów mogą okazać się bankomaty. W Millenium bank – w ich bankomacie zapłacimy 1 zł za wypłatę z takiego bankomatu, natomiast z innych (poza PKO i Kredyt Bank) zapłacimy 5 zł. Niby jest tych bankomatów 4000 w Polsce, ale czasem zdarzy się tak, że w jakimś miejscu nie będziemy mieli tego właściwego. No to dla mnie jest największy minus tego konta, ale 5 zł raz na jakiś czas to nie jest też jakaś niesamowicie wielka suma.

 • Laszteriks

  Zgadzam się z komentarzem, że największym (i dla mnie jedynym) minusem tego banku są bankomaty., bo dla mnie opłaty za wypłacanie z bankomatów obcych są trochę zbyt wysokie. Ale cała reszta mi nie przeszkadza, bo jest oszczędnie i BZWBK nie oszukuje swoich klientów, tak jak na moje nieszczęście robią to inne banki.

  • admin

   Pamiętajcie, że praktycznie każdy bank będzie chciał od nas wyciągnąć te 5 – 10 zł miesięcznie. Jak nie na bankomatach, to w jakiś inny sposób. W innych bankach wręcz nachalnie namawiają na kredyty gotówkowe. Nie ma dnia bez SMSa, bez maila, jakiejś reklamy przy logowaniu się do konta. Dostosują Ci kredyt do wszystkiego. Tak więc BZ WBK naprawdę nie jest najgorszym rozwiązaniem. To jeden z najpopularniejszych banków w Polsce, dlatego warto go chociażby przetestować. Wiedzcie o tym, że można takie konto później zamknąć w każdej chwili.

   • MichalKesk

    BZ WBK jest ciekawym bankiem, ale moim zdaniem nie jest to najlepszy bank w Polsce.

    Mówię tylko i wyłącznie za siebie. Bank warto dostosować do własnych potrzeb, wtedy zakładamy konto i korzystamy z niego. Na pewno na pochwałę zasługuje to, że konto jest nowoczesne, przelewy są darmowe, karta jest darmowa.

    Generalnie można robić tak, żeby to konto przez cały rok było za darmo. wystarczy spełnić kilka warunków – bardzo prostych warunków.

    • admin

     Nikt tutaj nie mówi, że BZ WBK jest najlepszym bankiem (owszem, rankingi często umieszczają go wysoko, więc bezapelacyjnie jest to jeden z najlepszych banków w Polsce według wielu kryteriów, ale nikt nigdy nie odważy się powiedzieć, że pod każdym względem jest to najlepszy bank, bo byłoby to nienormalne). Natomiast my rozmawiamy teraz o kwestii płatności za różne rzeczy na koncie bankowym.

     W BZ WBK są jakieś tam drobne płatności, ale są od razu podane, a w kontach, które miały być darmowe, a okazuje się, że płacimy na przykład za comiesięczny raport na konto, którego nie da się wyłączyć, a ten kosztuje 5 zł. No to nie jest fajne. Niby konto jest darmowe, ale raport już nie, to usługa dodatkowa.

    • Waldek

     A moze podasz tych kilka warunków. Ja czuję się oszukany, bo nagle uszczuplili mi konto o 7 zł, chociaż z karty nie muszę korzystać, ale muszę ją mieć.

 • klient

  To jest skandal!!!!Bankowcy skubią nas w biały dzień. Konto bezpłatne to fikcja. Podstawowe konto z podstawową debetówką powinno być bezpłatne, tak jest w normalnych krajach. W Polsce bankowcy skubią nas w obliczu prawa. Właśnie oskubano mnie 7 zyli za karte, którą użyłem w zeszłym roku. Nie polecam konta godnego polecenia.Dzwoniąc na infolinie BZWBK, wciskają ci kita o zaletach posiadania karty oraz innych “bezpłatnych usług”, żenada i nieuczciwość.

 • jakub48

  Od momentu założenia konta godnego polecenia, wyświetlając saldo w bankowości internetowej widziałem, że jest powiększone o limit debetowy tj. 15 tys zł. Obecnie (od stycznia 2015) nie widzę żadnej informacji o dodanych środkach – te dodatkowe 15 tys. wyświetlają się zsumowane z moimi oszczędnościami. Np. mam na koncie 1000zł, a wyświetla się 16000.
  Zachęca to do (nieświadomego) naruszenia tej rezerwy finansowej, Trzeba się pilnować i przyzwyczaić, żeby na koncie było zawsze powyżej 15 tys. Moim zdaniem to jest praktyka nie uczciwa. Osobiście mam zawsze rezerwy finansowe i nigdy nie potrzebowałem skorzystać z debetu, więc dla mnie taki sposób prezentacji salda rachunku jest nieodpowiedni. Konto darmowe, ale uciążliwe.

  Co o tym sądzicie?

 • Tadeusz

  Nie polecam tego banku. 5.01.2016 r o godz. około 10:20 wpłacałem za pomocą wpłatomatu w BZ WBK Oddział w Głogowie 3050 zł, po chwili pokazał się komunikat, że banknoty zostały nie rozpoznane i wysunęły się nie do końca przez szczelinę, abym mógł je zabrać. Podczas wyciągania pojedynczo pieniędzy, zdążyłem wyciągnąć tylko 800 zł, gdyż za chwilę wpłatomat wycofał moje pieniądze do wewnątrz oraz pokazał się komunikat, że pieniądze zostały zatrzymane. Dodatkowo wpłatomat zabrał mi kartę do środka i już nie oddał. Następnie pokazał się komunikat, że wpłatomat jest uszkodzony. Czekałem kilka minut mając nadzieję,że odda mi za chwilę pieniądze oraz kartę, gdy się odwiesi. Natychmiast zgłosiłem fakt kradzieży moich pieniędzy przez wpłatomat pracownicy banku. Od samego początku ta pani mnie zwodziła mówiąc, że zgłosi reklamację do zewnętrznej firmy obsługującej wpłatomat i być może jeszcze tego samego dnia ktoś przyjedzie, otworzy wpłatomat, przeliczy pieniądze, i nie będzie z tym problemu, gdyż wpłacane pieniądze są w innej kasecie niż te wypłacane. 8.01.2016 r zadzwoniłem do tej pani z banku i powiedziałem, że nagłośnię sprawę w mediach i internecie jak nie oddadzą mi jak najszybciej moich pieniędzy w kwocie 2250 zł. 11.01.2016 kwota 2250 zł, została warunkowo zwrócona na moje konto. W dniu 20.01.2016 dostałem pismo z banku iż nastąpiła korekta w kwocie 100 zł i te pieniądze znikły z mojego konta. Uważam, że albo bank używa niesprawnego wpłatomatu ( kilka razy poprzednio, gdy chciałem wpłacić pieniądze nie mogłem skorzystać z wpłatomatu, gdyż widniała informacja, że wpłatomat jest uszkodzony ) albo ktoś obsługujący wpłatomat w tym banku ukradł mi 100 zł. W tym dniu znowu odwiedziłem tę panią w celu odzyskania 100 zł, napisała po swojemu reklamację na komputerze, nie miałem możliwości zapoznania się z treścią reklamacji, nie dostałem potwierdzenia jej złożenia oraz kazała czekać dwa tygodnie na odpowiedż z banku, czy to jest w porządku? Sugerowała mi również, że te 100 zł mogło zostać na blacie wpłatomatu i ktoś mógł je sobie wziąć. Są to bzdury, gdyż po zabraniu mi pieniędzy czekałem kilka minut mając nadzieję, że jakimś cudem wpłatomat się otworzy i odda mi kartę i pieniądze.

 • Tadeusz

  Ten bank jak chce zdobyć klienta to wchodzi Ci wiadomo w co, a jak będziesz miał jakieś problemy z obsługą w tym banku to Cię spławią i do tego kłamią, nie dopuszczają do wiadomości,że bankomat-wpłatomat też się psuje i okrada ludzi. Nie polecam.

 • Leszek

  Kompletne zero za prowadzenie konta przelewy zlecenia stałe itp. karty nie posiadam ale mając kartę do konta jakies opłaty tam są jak w każdym banku ogólnie konto jest git posiadam je juz kilka i jestem zadowolony.

 • Jacek

  Nie polecam. Właśnie zamykam konto u tych złodziei. BZ WBK oferował bezpłatne konta i przez 18lat korzystałem z ich usług. To co wyprawiają ostatnio (płatne smskody, płatne przelewy internetowe, płatna wpłata pieniędzy w okienku itd itd) skłania mnie to przeniesienia rachunków.

  Banki w 2016 r. wygenerowały rekordowy zysk 20%!! Całe obciążenie z tytułu podatko bankowego przeniesiono na Klientów! A wszytsko dzięki PiS i ich obietnicom wyborczym… Podziękujcie sami sobie wyborcy pisiorów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *