Konto Citi Piority dla Młodych – Opinie , Opłaty

 

citi handlowyCzy warto założyć konto Citi Priority w Citi Banku Handlowym? Czy to dobra oferta dla studenta. Opinie są skrajnie różne: z jednej strony wysoka opąłta za prowadzenie konta z drugiej ciekawe promocje Citi dla nowych klientów.

Jeśli jesteś młody i nie zarabiasz 5 tys. zł albo nie masz 30 tys. wolnych środków, utrzymanie tego rachunku będzie cię słono kosztować. W zamian będziesz mógł korzystać z wielu usług bez dodatkowych opłat.

Citi Handlowy to marka, pod jaką od wielu lat działa Bank Handlowy. Pod względem aktywów organizacja ta plasuje się na pograniczu pierwszej i drugiej dziesiątki największych banków w Polsce. Jednak w segmencie kart kredytowych zajmuje miejsce na podium. Większościowe udziały ma w niej amerykański Citibank.

Opłaty

Teoretycznie rachunek bieżący w Citi Handlowym może otworzyć każdy. W praktyce instytucja zarządzana przez Sławomira Sikorę adresuje swoją ofertę do klientów o ponadprzeciętnych dochodach lub aktywach (wyższa klasa średnia). Jeśli więc co miesiąc nie zapewnimy odpowiednio wysokich wpływów, utrzymanie takiego konta będzie nas sporo kosztować.

Konto Citi PriorityOpłaty
Prowadzenie konta (miesięcznie) 30 zł
0 zł po spełnieniu jednego z dwóch opisanych warunków (saldo lub wpływy + produkt kredytowy)
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
Karta debetowa (miesięcznie) 0 zł
Wypłaty z obcych bankomatów w kraju 0 zł
Limit wieku posiadacza

Citi Handlowy nie prowadzi odrębnych kont dla młodych. Osoba przed 26. rokiem życia może więc otworzyć np. konto Citi Priority.

Jego prowadzenie kosztuje 30 zł miesięcznie, lecz opłaty tej można uniknąć, o czym niżej. Z pozostałych najważniejszych usług (karta, przelewy, bankomaty na całym świecie, wpłatomaty, cash-back) można korzystać bezwarunkowo za darmo.

Trzeba uważać na opłatę za rachunek lokacyjny Konto SuperOszczędnościowe. Jeśli w danym miesiącu na ROR nie wpłyną min. 3 tys. zł, za prowadzenie rachunku zapłacimy 15 zł.

Czy konto może być darmowe?

Tak. W tym celu trzeba:

 •  utrzymać średnie miesięczne saldo na poziomie min. 30 tys. zł (pod uwagę brane są środki na ROR-ze, kontach oszczędnościowych, lokatach, inwestycjach i ubezpieczeniach)
  albo
 • zapewnić wpływy min. 5 tys. zł miesięcznie i posiadać jeden produkt kredytowy (karta kredytowa, debet w koncie, pożyczka gotówkowa lub kredyt hipoteczny).

W promocji trwającej do końca roku można zyskać bezterminowe i bezwarunkowe zwolnienie ze wszystkich podstawowych opłat. Oferta „Citi Priority – konto internetowe” skierowana jest do nowych klientów, którzy wrażą zgody marketingowe.


Oprocentowanie oszczędności

Citi Handlowy ma jedną z najgorszych ofert depozytowych. To nie jest bank, w którym opłaca się trzymać nadwyżki finansowe. Powód? Oprocentowanie wszystkich produktów ledwo przekracza… zero procent.

ProduktOprocentowanie
Konto oszczędnościowe 0,1%
0,8% (przy saldzie 30 tys. zł na wszystkich produktach w banku)
1,5% - na Koncie SuperOszczędnościowym (do 20 tys. zł)
2,5% - dla nowych klientów (przez pół roku, do 100 tys. zł)
Lokata 3-miesięczna 0,3%
Lokata 6-miesięczna 0,3%
Lokata 12-miesięczna 0,3%
Stan na 20.09.2018 r.

Wyjątek to oferta specjalna konta oszczędnościowego adresowana do nowych klientów. W zamian za comiesięczne spełnianie warunku bezpłatności ROR-u i trzy płatności bezgotówkowe kartą mogą zarobić 2,5 proc. przez sześć miesięcy.


Aplikacja Citi Mobile opinie

Aplikacja Citi Mobile jest jedną z najgorszych na rynku, co potwierdzają oceny ekspertów i opinie użytkowników. Jeśli ktoś korzysta z niej na urządzeniu pozbawionym funkcji TouchID, już samo logowanie jest mordęgą. W takiej sytuacji trzeba bowiem wpisywać dane z bankowości internetowej.

Aplikacja mobilnaCiti Mobile
Systemy
iOS
Android
Windows Phone
Usługi
Blik
Google Pay
Apple Pay
Garmin Pay
HCE
Metody logowania 1) Login + hasło
2) Odcisk palca
Cechy wyróżniające - przelewy zagraniczne
- saldo karty kredytowej bez logowania,
- rozkładanie transakcji KK na raty,

Anachroniczne odbywa się także zatwierdzanie przelewów. By to zrobić, trzeba wpisać kod otrzymany SMS-em, co jest strasznie niewygodne.

Słabo wyglądają również płatności mobilne. Kartę Citi Handlowego można dodać jedynie do Google Pay. Bank nie wdrożył ani Blika, ani Apple Pay, ani nie udostępnia kart w technologii HCE. Zatem klient nie zleci szybkiego przelewu na numer telefonu ani nie wypłaci gotówki z bankomatu bez karty.

Na plus należy zapisać powiadomienia push. Jest też funkcja „skanuj i płać” (tutaj nazywana FotoKasą).

Mimo niskich oceny aplikację można wyróżnić za:

 1. Przelewy zagraniczne
 2. Możliwość rozłożenia na raty zadłużenia na karcie kredytowej powyżej 500 zł
 3. Opcję Snapshot, która pozwala na sprawdzenie bez logowania salda konta, rachunku karty kredytowej i rachunku oszczędnościowego oraz historię ostatnich 15 operacji.

Promocje Citi Handlowy

Citi Handlowy to bank, w którym niemal zawsze trwa jakaś promocja umożliwiająca zdobycie różnego rodzaju bonusów, np. gotówki, bonów zakupowych, zwrotu za zakupy. Przy czym tylko część tych ofert dotyczy konta Citi Priority, bo bank nagradza też za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity.

Do końca roku trwa promocja, w ramach której w zamian za otwarcie ROR-u można zgarniać money-back. Trzeba być nowym klientem, a do końca następnego miesiąca po zawarciu umowy zapewnić wpływ min. 1,5 tys. zł i przynajmniej raz zalogować się do systemu transakcyjnego Citibank Online.

Dzięki temu zyskuje się prawo do otrzymywania zwrotu 5 proc. wydatków kartą przez sześć miesięcy. Łącznie można zyskać 150 zł (50 zł w pierwszym miesiącu i po 20 zł w kolejnych).

Uwaga! Obowiązuje limit wniosków (3000).

Promocja Citi Handlowy: Do 150 zł zwrotu za zakupy z nowym kontem internetowym - Citi Priority
Dla kogo? nowi klienci
Do kiedy? 31 grudnia
Pula nagród ograniczona do 3000 wniosków
Ile można zyskać? money-back 5%
(max 150 zł przez pół roku)
Jak łatwo / trudno uzyskać? łatwo
Warunki 1. Do 31 grudnia zawrzeć umowę o konto z kartą
2. Do końca następnego miesiąca po miesiącu otwarcia konta zapewnić na nie wpływ łącznie min. 1,5 tys. zł i przynajmniej raz zalogować się do bankowości internetowej
Regulamin promocji
Stan na 20.09.2018 r.

Opinia na koniec

Citi Priority to nie jest konto dla osoby, której zależy na jak najmniejszych kosztach utrzymania rachunku, tylko dla dobrze zarabiających lub obrotnych. Tacy klienci mogą za darmo korzystać ze wszystkich przywilejów, jakie wiążą się z posiadaniem tego ROR-u.

Plusy:
 • money-back dla nowych klientów,
 • możliwość uniknięcia opłaty za konto,
 • darmowa karta wielowalutowa, bankomaty na całym świecie, konta walutowe.
Minusy:
 •  wyśrubowane warunki zwalniające z opłaty za konto,
 •  płatne konto oszczędnościowe,
 •  fatalna oferta depozytowa,
 •  toporna aplikacja mobilna.

Otwieranie konta Citi Priority

 • Wypełnić wniosek na stronie banku
  Potrzebne są dane z dowodu osobistego

Załóż konto na stronie banku

 • Poczekać na telefon od konsultanta
 • Podpisać dokumenty dostarczone przez kuriera
  Należy okazać mu dowód osobisty i przekazać kserokopię dokumentu podanego w formularzu
 • Zaczekać na aktywację rachunku
  Następuje to po dostarczeniu przez kuriera do banku podpisanych dokumentów
 • Zarejestrować się w systemie transakcyjnym
  Należy użyć numeru otwieranego konta osobistego albo innego produktu posiadanego w banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *