Konto dla Ciebie Move w Credit Agricole – Opinie, Opłaty

credit agricole

Czy konto dla Ciebie Move to dobra oferta dla studenta? Czy Credit Agricole oferuje jakieś specjalne bonusy dla młodych? Jak wygląda aplikacja mobilna? Sprawdźmy czy warto tutaj mieć konto.

Jeśli cenisz darmowy dostęp do gotówki w dowolnym bankomacie w kraju i nie chcesz płacić za prowadzenie rachunku, Konto Move! spełni twoje wymagania.

Credit Agricole to następca Lukas Banku. Jednak w przeciwieństwie do niego jest instytucją o profilu uniwersalnym, czyli nie skupia się tylko na udzielaniu kredytów i wydawaniu kart kredytowych, lecz świadczy pełną paletę usług finansowych dla wszystkich grup klientów.

Przez kilka lat po rebrandingu (2011 r.) twarzą Credit Agricole była francuska aktora Juliette Binoche. Ostatnio w jego reklamach występował Dawid Podsiadło.


Opłaty dla Młodych

Credit Agricole jest jedną z tych instytucji, w której znajdziemy rachunek bieżący stworzony z myślą o młodych klientach. Osoby w wieku 18-27 lat mogą otworzyć tu Konto dla Ciebie Move!

Konto Move CAOpłatyOpłaty
Prowadzenie konta (miesięcznie) 3 zł
0 zł - pod warunkiem wykonania jednej płatności bezgotówkowej kartą albo Blikiem w miesiącu
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
Karta debetowa (miesięcznie) 0 zł
Wypłaty z obcych bankomatów w kraju 3 zł/op.
0 zł - pod warunkiem wykonania jednej płatności bezgotówkowej kartą albo Blikiem w miesiącu
Limit wieku posiadacza 27 lat

Pod względem cenowym ROR ten prezentuje się dość atrakcyjnie. Z wielu usług możemy korzystać bez opłat. Chodzi m.in. o przelewy internetowe, kartę debetową (z funkcją wielowalutowości), operacje gotówkowe w placówkach, wypłaty sklepowe czy zlecenia stałe.

Opłata za prowadzenie konta wynosi 3 zł miesięcznie. Tyle samo zapłacimy za pobranie gotówki z obcego bankomatu. Na szczęście pod prostym warunkiem organizacja kierowana przez Piotra Kwiatkowskiego zwalnia z tych kosztów. Wystarczy, że w miesiącu wykonamy jedną płatność bezgotówkową kartą albo Blikiem na dowolną kwotę.

Uważajmy na szybkie przelewy na numer telefonu. W przeciwieństwie do konkurencji Credit Agricole pobiera za nie 7 zł od sztuki.

Po ukończeniu przez posiadacza 27 lat rachunek przekształcany jest automatycznie w podstawowe Konto dla Ciebie. Charakteryzuje się ono wyższymi opłatami i nieco bardziej wymagającymi warunkami umożliwiającymi darmowe korzystanie z ROR-u.

Czy Konto Move może być darmowe?

Tak. Trzeba tylko wykonać jedną prostą czynność, tj. choć raz w miesiącu zapłacić w sklepie albo internecie kartą lub Blikiem.


Oprocentowanie oszczędności

Trzymanie nadwyżek finansowych w Credit Agricole nie jest dobrym pomysłem. Bank ma kiepską ofertę depozytową.

ProduktOprocentowanie
Konto oszczędnościowe 0,14-1%
2,5% dla nowych klientów
Lokata 3-miesięczna 0,6-1,14%
Lokata 6-miesięczna 0,8-1,64%
1,7% - na nowe środki
Lokata 12-miesięczna 1,3-1,99%
2% - na nowe środki
Stan na 11.09.2018 r.

Wyjątek stanowi Rachunek Oszczędzam w promocji dla nowych klientów, którzy przy okazji zawrą też umowę o ROR. Stawka wynosi 2,5 proc. przez cztery miesiące i obejmuje środki do 100 tys. zł, z tym ze kapitalizacja odbywa się w cyklu kwartalnym, a nie miesięcznym.

Oprocentowanie lokat oscyluje wokół średniej rynkowej. Jeśli już zdecydujemy się na założenie jakiegoś depozytu, najlepiej zróbmy to z poziomu aplikacji mobilnej. Dzięki temu można zyskać dodatkowe 0,2 pkt proc.

Warto dodać, że Credit Agricole udostępnia mechanizm autooszczędzania o nazwie CA Saver. Dzięki niemu można odkładać drobne kwoty poprzez zaokrąglanie końcówek przy okazji płacenia kartą.

Aplikacja CA24 Mobile opinie

Aplikacja CA24 Mobile odstaje od najlepszych na rynku. Generalnie niczym się nie wyróżnia.

Aplikacja CA24 Mobile
Systemy
iOS
Android
Windows Phone
Usługi
Blik
Google Pay
Apple Pay
Garmin Pay
HCE
Metody logowania Hasło
Cechy wyróżniające brak

Potwierdzają to choćby dostępne metody logowania. Odbywa się ono poprzez podanie hasła mobilnego – użytkownik nie ma innych możliwości zalogowania się, co dla niektórych będzie bardzo niewygodne.

Eksperci nisko oceniają również zarządzanie finansami z poziomu aplikacji mobilnej. Oczywiście oprogramowanie wyposażono w podstawowe funkcje. I tak za pomocą apki można m.in. wykonać przelew, doładować telefon oraz założyć lokatę czy spłacić kredyt. Da się też sprawdzić saldo bez logowania czy dostosować skróty na ekranie głównym do własnych preferencji (nie dotyczy urządzeń z Windowsem Phone). Jednak nie można np. tworzyć ani obsługiwać zleceń stałych.

Słabo wygląda także kwestia płatności. Credit Agricole na razie wdrożył jedynie Blika, którym płacenie za zakupy w punktach stacjonarnych jest trochę niepraktyczne, ponieważ wymaga podania sześciocyfrowego kodu. Póki co klienci organizacji kierowanej przez Piotra Kwiatkowskiego nie mogą korzystać z międzynarodowych systemów płatności mobilnych (Google Pay, Apple Pay czy Garmin Pay), zatem nie zapłacą telefonem zbliżeniowo.

Promocje Credit Agricole

Obecnie otwarcie i posiadanie konta dla młodych w Credit Agricole nie jest w żaden sposób nagradzane, chyba że umowę zawrzemy jako osoby polecone. Wtedy otrzymujemy 50 zł.

By je zdobyć, należy w szczególności:

 1. We wniosku podać kod polecającego
 2. Wyrazić zgody marketingowe i na otrzymywanie informacji handlowej
 3. W każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych od daty zawarcia umowy o konto zapewnić wpływy łącznie min. 500 zł lub wydać kartą łącznie min. 300 zł.

Zarabiać można też na polecaniu konta. Maksymalna premia z tego tytułu wynosi 500 zł.

Program trwa do 31 marca 2019 r.

Program poleceń Credit Agricole
Dla kogo? Nowi klienci
(osoby, które nie miały konta osobistego w Credit Agricole w ciągu 265 dni poprzedzających zawarcie umowy)
Do kiedy? do 31 marca 2019 r.
Ile można zyskać? 50 zł
Jak łatwo / trudno uzyskać? łatwo
Warunki 1. We wniosku o konto podać kod polecającego
2. Wyrazić zgody marketingowe i na otrzymywanie informacji handlowej
3. W każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych od daty zawarcia umowy o konto zapewnić wpływy łącznie min. 500 zł lub wydać kartą łącznie min. 300 zł.

Ponadto klienci mogą korzystać ze zniżek w ramach Klubu Rabatowego. Skupia on ok. 10 tys. podmiotów z różnych kategorii. Należą do niego również znane marki, np. Mohito, RTV Euro AGD, Telepizza, Wólczanka, nc+.


Opinia na koniec

Konto dla Ciebie Move to rachunek dla młodych bez fajerwerków. Jednak najważniejsze jest to, że jego utrzymanie może być zupełnie darmowe. W tym celu trzeba tylko raz w miesiącu zapłacić kartą albo Blikiem.

Plusy:
 • premia za otwarcie konta z polecenia,
 • oprocentowanie konta oszczędnościowego w promocji dla nowych klientów,
 • zwolnienie z opłat pod prostym warunkiem,
 • karta wielowalutowa bez dodatkowych opłat.
Minusy:
 • płatne szybkie przelewy na numer telefonu,
 • brak zbliżeniowych płatności telefonem.

Jak otworzyć konto w Credit Agricole?

 • Wypełnić wniosek na stronie banku
  Potrzebne są dane z dowodu osobistego. Do formularza można dołączyć zdjęcie lub skan dokumentu tożsamości.

Załóż konto na stronie banku

 • Poczekać na telefon od konsultanta
  Zweryfikuje on wprowadzone dane.
 • Podpisać umowę dostarczoną przez kuriera
  Należy okazać mu podany w formularzu rejestracyjnym dowód tożsamości i przekazać zdjęcie lub skan tegoż dokumentu (jeśli nie zrobiliśmy tego na etapie wnioskowania).
 • Poczekać na aktywację konta przez bank i dane do logowania
  Po dostarczeniu do banku podpisanej umowy jest ona weryfikowana, a następnie bank przesyła klientowi powiadomienie SMS z hasłami do pierwszego logowania.

Pierwsze konto Opinie -- czy warto?

Pierwsze konto nie należy do czołówki kont studenckich, nie jest darmowe bezwarunkowo, nie oferuje także znaczących premii czy bonusów. A jak wy oceniacie tą ofertę? Tradycyjnie już prosimy was o opinie, jeśli chodzi o pierwsze konto.

11 komentarzy

 1. Grzegorz pisze:

  Ten bank to zart, a obsluga przez strone wieczorami prawie nigdy nie dziala! Odradzam

 2. Darek mila pisze:

  Internetowe konto w Credit Agricole?

  Długo się wahałem, ale przekonała mnie opinia znajomych. Jak dotąd, nie jest źle. Konto jest przejrzyste, nie znika z niego więcej pieniędzy niż sam wydaje, sprawdza się, gdy płacę za jego pośrednictwem w Internecie no i zawsze mogę sobie zaoszczędzić trochę pieniędzy „przez przypadek”, co też jest sporym plusem.

 3. Monique pisze:

  Nie wiem dokładnie jak jest z kwestiami samej obsługi konta, może to jest i ciekawe rozwiązanie, ale wiem na pewno że mają kiepsko jeśli chodzi o kredyty gotówkowe. Podobno kilka dni im zajmuje weryfikacja klienta, a dla większości banków system robi to dosłownie w kilka sekund. Przecież Credit Agricole przejął bank po Lukas, więc nie powinno być takich problemów, dlatego że Lucas bank słynął raczej z szybkich kredytów. Tymczasem takie oto zaskoczenie. Czy Wy mieliście jakieś problemy w przypadku zaciągania kredytów gotówkowych w Credit Agricole? Prośba o opinie.

 4. Krokodyl pisze:

  A jak to jest z tym kontem oszczędnościowym konto plus w credit agricole. Ono jest darmowe z tego co piszecie, no ok, ale jakie są na nim dokładnie warunki? Też można z niego normalnie korzystać czy są jakieś zmiany i obostrzenia? Aż w końcu co się dzieje z kontem po 30 roku życia?

  Rozumiem, że już wtedy konto nie jest darmowe, ale jak działa w późniejszym czasie, czy dochodzą jakieś znaczne opłaty?

 5. Darek Jasiński pisze:

  Przez wiele lat byłem wierny mBankowi, jednak przez lata mBank się zmienia i zmienia i boję się, że się zmieni na gorsze, bo kiedyś karta była darmowa, później 2 zł, a teraz 4 zł jak się nie korzysta. Natomiast w Credit Agricole widzę, że jest 2 zł za kartę i można to jeszcze anulować transakcją na 100 zł, więc to jakieś śmiesznie proste warunki. Zastanawiam się na poważnie nad założeniem albo dodatkowego konta w Credit Agricole, albo zrezygnowaniu z mBanku i przejściu na konto główne na Credit Agricole. Muszę sobie jeszcze doczytać o wszystkich plusach i minusach tego konta i zobaczyć, czy nie ma jakiś innych ukrytych opłat.

  • Karol Korzecki pisze:

   To też wynika z nowych kosztów, które banki muszą ponosić jeśli chodzi o kwestie utrzymania klienta. Uważam, że te 2 złote czy 5 zł, to każdy powinien zakładać. Rocznie to jest z 60 zł kosztów, a jaka wygoda. Nie musisz wszędzie nosić pieniędzy, jest bezpiecznie, bo masz kartę zawsze przy sobie. Jest bezpiecznie, ale przede wszystkim wygodnie. Teraz małe sklepu wprowadzają terminale płatnicze, nawet w spożywczym na osiedlu będzie można niedługo płacić karą czy telefonem. Co to jest te dwójka czy piątka za takie możliwości. mBank oferuje też zwroty za zakupy wybranych produktów i marek. Jak sobie to uruchomisz, to okaże się, że wyjdziesz na tym jeszcze lepiej i nic nie stracisz.

 6. Sebastian92 pisze:

  Opłata za kartę jest bardzo niska, minimalna płatność kartą też jest w porządku. Ale nie przemawia do mnie ilość bankomatów, z których możemy wypłacać pieniądze za darmo. We wszystkich bankach powinni znieść te opłaty, bo to jest porażka. Mieszkam w niewielkim mieście i mam duży problem, żeby uniknąć takiego marnotrawienia pieniędzy.

 7. Majwska423 pisze:

  Chyba nie. To jedno z nielicznych podobieństw Credit Agricole do mBanku. Wiele rzeczy się także różni. Ogólnie banki teraz ściągają od siebie, a na dobrą sprawę każdy ma bardzo podobne zasady. Nie ma czegoś takiego jak kiepski bank, one się po prostu nastawiają na jakiegoś klienta.

  Są na przykład banki dobre dla rolników, inne są dobre dla przedsiębiorców, a jeszcze inne dla studentów. Tylko denerwuje mnie jedna rzecz, że te banki chcą i tak zarabiać na studentach. Powinni dawać dla studentów wszystko za darmo, przecież my nie mamy kasy na opłaty typu karta, czy za prowadzenie konta 🙁

 8. Imarina pisze:

  Mam wrażenie, że to konto w Credit Agricole (dawny lucas bank) to jest po prostu kopia mBanku 🙂 Tam są identycznie takie same zasady i nawet argumenty mają te same. Też 2 zł za kartę, jeśli nie wypłacimy nią więcej niż 100 zł miesięcznie (w mBanku jest chyba 200 zł). Co istotne, uważajcie na bankomaty, bo nie wszystkie są darmowe, tylko te w BZ WBK i w sieci Euronet. Z tego co wiem, to można sobie taką opcję wykupić, że za 5 zł miesięcznie będziemy mogli wypłacać z każdego bankomatu – do woli.

  • admin pisze:

   Błędne wrażenie. To konto w Credit Agricole, nie jest aż tak bardzo podobne. Podobieństw jest oczywiście kilka, ale znajdziesz je w wielu innyc bankach i ofertach bankowych. Otóż banki kopiują z siebie i dostosowują oferty jedna do drugiej, żeby utrzymać jakiś poziom na rynku.

   Jest prawie pewne, że banki dobrze się między sobą kontaktują i w ten sposób utrzymuje się w miare zdrowa konkurencja. Ogólnie warto pamiętać, że Credit Agricole, to nie jest nowy bank, oni kupili polskiego Lucasa, ale we Francji działają od dawna. Początku to były gdy bank interesował się rolnictwem, bo Credit Agricole jest właśnie oryginalnie związany z rolnictwem.

 9. Brajanski pisze:

  Czy warto założyć Pierwsze Konto w Credit Agricole? Chętnie poznam wszystkie “haczyki” i ukryte opłaty tego konta, ale wychwycone przez osoby posiadające 1 Konto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *