Konto studenckie dbNET w Deutsche Banku

db logoJeśli właśnie zastanawiamy się nad tym, w jakim banku i jakie konto osobiste otworzyć, warto zdać się na opinie internautów. Takie podpowiedzi z ich strony są niezwykle cenne, gdyż często można natrafić na rankingi, jakie są prezentowane w sposób obiektywny. Jednym z rachunków, jaki cieszy się zainteresowaniem, jest Konto dbNET.

 

Konto dbNET opłaty

konto dbnetNie trzeba się temu zresztą dziwić, ponieważ jak zauważymy, tutaj możemy uniknąć opłat, jakie wiążą się z prowadzeniem konta, czy z wydaniem karty.

 

 

[xyz-ips snippet=”db2″]

Natomiast miesięczna opłata za kartę może wynieść tutaj 5 złotych, bądź też 0 złotych, w zależności od tego, na jaką kwotę w danym miesiącu uda nam się zrealizować transakcje przy użyciu karty. Jeśli przekroczą one 200 złotych, wówczas będziemy zwolnieni z takiej opłaty.

Bardzo często ważne są dla nas również przelewy i dlatego też dobrą informacją może być dla nas to, że jak będziemy czytać opinie o tym koncie, to zauważymy, że ludzie cenią sobie właśnie wykonywanie przelewów.

Zewnętrzne, realizowane przez Internet, są całkowicie darmowe.

Dobrze prezentuje się tutaj również korzystanie z bankomatów, ponieważ możemy wyciągnąć pieniądze z każdego takiego urządzenia w Polsce, nie ponosząc żadnych kosztów. Niezależnie od tego, czy będzie to bankomat należący do Deutsche Banku, czy do innej instytucji finansowej.

Jeśli zaś będziemy zainteresowani dokonywaniem wpłat, chcąc uniknąć opłat, będziemy mogli udać się do oddziału Deutsche Banku. Zatem z wpłatomatów można korzystać, jednak odpłatnie. Dziesięć złotych będziemy musieli zapłacić wtedy, gdy zechcemy zlecić przelew w oddziale.

Dlaczego warto mieć konto dbNET

Oprócz niskich opłat konto dbnet warto mieć jeszcze z kilku innych powodów, które obrazuję poniższy rysunek:

dlaczego-dbnet

Wysokie oprocentowanie konta dbNET

Jak się jednak dowiemy, opinie internautów często będą też odnosić się do tego, co bank oferuje osobom, które zdecydują się założyć Konto dbNET. Jest tu wiele powodów do zadowolenia, ponieważ można liczyć na podwyższone oprocentowanie do 3%. Trzeba tutaj jednak spełnić jeden warunek, mianowicie, saldo na koncie nie może przekroczyć dziesięciu tysięcy złotych. Gdy tak się stanie, oprocentowanie zmniejsza się do półtora procent.

Atrakcyjne bonusy za zakupy kartą

karta dbnetPosiadacze konta będą mogli wziąć udział w programie MasterCard Rewards, z jakim wiążą się atrakcyjne bonusy. Podczas robienia zakupów kartą MasterCard będą nam naliczane punkty, jakie następnie można wymienić na nagrody, na przykład na bilety na koncert.

 

 

Limit kredytowy w dbnet

Dla osób, które chcą mieć dostęp do dodatkowej gotówki przy minimum formalności, Konto dbNET również może być atrakcyjne. Dowiemy się bowiem o tym, że możemy tutaj liczyć na duży limit finansowy dołączony do rachunku. Może on wynieść nawet 3700 złotych, a żeby został przyznany, wystarczy tylko złożyć wniosek w jednym z oddziałów Deutsche Banku.

dbNET – opinie

Zaletą jest również to, że osoby, które założą konto w wieku poniżej dwudziestu sześciu lat, będą mogli z niego korzystać na tych samych zasadach nawet wtedy, gdy przekroczą tę „studencką” barierę wieku. Rachunek można w tym przypadku otworzyć przez Internet, a później, gdy będziemy chcieli korzystać z konta, będziemy mieć do niego dostęp zarówno w oddziale banku, przez Internet, telefon, czy też sms. Dwudziestoczterogodzinna dostępność jest możliwa dzięki internetowemu systemowi db easyNET i telefonicznemu Teleserwisowi.

Jak widać konto dbNET to jedno z tańszych kont bankowych, przy wykonywaniu min. transakcji kartą za 200 zł/ miesiąc nawet zupełnie. Czy jednak nie ma innych haczyków i gwiazdek w te ofercie? Czekamy na wasze opinie i komentarze o koncie dbnet.

10 komentarzy

 1. Młody pisze:

  Muszę zgodzić się z opiniami obecnymi już od jakiegoś czasu w Internecie – konto dbNet to oferta na tyle ciekawa, że można zastanowić się nad tym, czy nie zostać klientem Deutsche Banku.

  Mi najbardziej przypada do gustu możliwość korzystania z dodatkowych usług takich, jak choćby elastyczny limit kredytowy, ale i minimum opłat to bardzo dobra wiadomość.

 2. dzioana pisze:

  W ogóle mi się nie podoba ta koncepcja z kartą IQ z wizerunkami Einsteina na karcie. To zdjęcie jest naprawdę denerwujące, ale to jest tylko moje prywatne zdanie, a opinia jest jak sami wiecie co i każdy ma swoją. Jeśli chodzi o same warunki prowadzenia konta, to są całkiem całkiem. 5 zł za prowadzenie konta, a jeśli wypłacisz kartą 200 zł to wtedy całość będzie 0 zł i to jest moim zdaniem uczciwe rozwiązanie.

  Mój ulubiony bank proponuje dokładnie takie samo rozwiązanie, ale z tego co wiem, to w mBanku jest 4 zł a nie 5 zł jak w DB 😉 Zawsze ta złotówka miesięcznie to coś, prawda? 🙂

 3. Maria pisze:

  Ale to też pokazuje, że banki nie jako się ze sobą umawiają. Wyznaczają jakiś standard, który są w stanie z korzyścią dla siebie zaoferować i tyle. Nie mówię, że oferta nie jest korzystna, ale tak np nic w niej świeżego, w porównaniu do innych ofert na rynku. Jednak przydałaby się większa różnorodność

  • Corny pisze:

   Ja mam na to trochę inną teorię. Możliwe, że są pewne zasady, takie jak przepisy anty dampingowe czy te o uczciwej konkurencji, które mówią, że takie instytucje nie mogą obniżać cen o tyle czy tyle procent.

   Ale to może być też kwestia czystej ekonomii. Na przykład: są dwa banki, jeden ma 1 zł kosztu za jakąś usługę, a drugi obniża ten koszt do 90 groszy, ale za to podnosi swoją cenę na innej usłudze. Klient skusi się czymś tańszym o 10 groszy. Bank nie chce znacznie obniżać ceny, bo mogłoby to być nieopłacalne.

   My widzimy 1 zł za usługę, ale mając 100 000 klientów, to już jest 100 000 zł, czyli kwota, która pozwala pokryć na przykład koszty tej usługi. Może to w ten sposób?

 4. Tomek J. pisze:

  Warunek płatności kartą za 200 złotych jest raczej standardowy, więc ta opcja mnie zbyt nie satysfakcjonuje. Przelew w oddziale również jest drogi. Ale bardzo podoba mi się brak opłat za wypłacanie ze wszystkich bankomatów i limit kredytowy, a dokładnie minimum formalności z tym związany.

  • Moninia pisze:

   Nie rozumiem z czym jest problem 🙂 Piszesz, że warunek płatności kartą za 200 zł jest standardowy, czyli brzmi to jak coś normalnego, co jest jak najbardziej akceptowalne. Masz świadomość, że większość banków, które oferują kartę debetową, będą proponowały Ci takie rozwiązanie – prawda?

   Tutaj masz dla odmiany wszystkie bankomaty za darmo, więc chyba jest to sporym plusem, bo normalnie w innych bankach masz dane tylko kilka rodzajów bankomatów, a jak jedziesz do obcego miasta, to się okazuje, że tam takich bankomatów nie ma i później płacisz po 5 zł za transakcję. Jak wypłaty i wpłaty w oddziałach są drogie, to po cóż tam chodzić, skoro mamy wpłatomaty i bankomaty? Ja jeszcze nigdy nie byłam w oddziale.

  • Mila pisze:

   Zawsze w jakimś banku będzie trzeba jakieś opłaty ponosić. To samo jest w Deutsche Bank. Tylko w reklamach pokazują, że konto jest darmowe czy coś takiego, ale to nigdy nie jest do końca prawda. Dlaczego? Bo inaczej by się bankowi nie opłacało funkcjonować. Oni z tych depozytów co my wpłacamy, to mają jakieś 5% swojego kapitału. Większość to inwestorzy, a banki zarabiają na kredytach, a nie na obracaniu naszymi marnymi tysiączkami 🙂

 5. Kamil Wolski pisze:

  I znów ta sama zasada z kartą i płątnością za nią. Karta może być darmowa, jeśli tylko zrobimy jakieś transakcje na łączną kwotę 200 zł. Ja jestem tego zdania, ze to jest uczciwe rozwiązanie. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło nie stracić minimum 200 zł w miesiącu z mojego konta 😉

  Musiałby bym jakiś super oszczędny, a jak wiadomo nie jestem 😉

  Jeśli nawet by się tak zdarzyło, że by się kiedyś nie udało, to 5 zł płatności za kartę, jakoś specjalnie budżetu nie rujnuje.

 6. Macias pisze:

  Czy warto mieć konto dbnet? Konto jest za 0 zł w reklamach, ale czy tak jest naprawdę? Czy nie ma ukrytych opłat i haczyków?
  Prosze o wszelkie opinie osób, które maja w db konto.

  • Moninia pisze:

   No mi najbardziej się to spodobało w Deutsche Bank, że na koncie dbNET mają to 3% lokaty na koncie oszczędnościowym. Ej, serio – mało który bank teraz oferuje oprocentowanie 3% na koncie oszczędnościowym. Ja na swoim banku, nie powiem Wam na jakim, bo nie chcę się kompromitować :p mam dokładnie 1,2% oprocentowania na koncie oszczędnościowym. To jest jakieś 100 zł rocznie od 10 000 zł.

   Czyli jakaś masakra. Nie wiem skąd takie niskie te oprocentowania. Ja mam zamiar zrezygnować, bo inflacja mnie trzy razy więcej zżera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *