EnveloKonto w EnveloBank dla Młodych – Opinie, Opłaty

envelobankEnvelobank to cyfrowa marka Banku Pocztowego proponuje osobom poniżej 26. roku życia bezwarunkowy brak opłat za podstawowe usługi. Do tego dokłada premię za otwarcie rachunku, wpływ wynagrodzenia i zakupy internetowe.

EnveloBank to należąca do Banku Pocztowego marka, która zadebiutowała jesienią 2017 r. Działa tylko w internecie. Swoje usługi adresuje przede wszystkim do osób, które bankują głównie online (z naciskiem na smartfony) i nie mają za bardzo czasu, głowy albo ochoty na samodzielne ogarnianie spraw finansowych (płatności za rachunki, raty, pilnowanie terminów lokat itd.).


Opłaty dla młodych

W ofercie tej instytucji znajduje się jeden ROR. Klientom do 26 lat proponowany jest on na preferencyjnych warunkach. Opłaty są niskie:

Konto Envelo BankOpłaty
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
Karta debetowa (miesięcznie) 0 zł
Wypłaty z obcych bankomatów w kraju 0 zł
Limit wieku posiadacza 26 lat

Zobacz pełną tabelę opłat na envelobank.pl

Dzięki temu konto dla młodych EnveloBanku charakteryzuje się zupełnym brakiem opłat za podstawowe usługi (prowadzenie rachunku, karta, przelewy internetowe, wszystkie bankomaty w kraju).

Oprócz tego posiadacze EnveloKonta nie płacą za zlecenia stałe ani polecenia zapłaty. Mogą również nieodpłatnie i bez limitów korzystać z największej sieci wpłatomatów (Euronet).

Jest jednak jedna opłata, na którą trzeba uważać. Chodzi o cash-back, czyli wypłacanie gotówki z kasy sklepu podczas płacenia kartą za zakupy. Za taką operację płaci się w EnveloBanku 0,5 zł. Wypłata na Poczcie i w oddziale Banku Pocztowego jest trzy razy droższa.

Po ukończeniu przez posiadacza rachunku 26 lat EnveloKonto dla młodych przekształca się w zwykłe EnveloKonto. Różni się ono tylko opłatą warunkową za kartę. Na szczęście unika się jej wykonaniu plastikiem w danym miesiącu jednej płatności bezgotówkowej i zasileniu ROR-u min. 1 tys. zł.

Czy konto dla młodych EnveloBanku może być darmowe?

Ono jest darmowe – i to bezwarunkowo. Klient nie płaci za żadną usług zaliczanych do katalogu tych najważniejszych.


Oprocentowanie oszczędności

Oferta depozytowa EnveloBanku wypada bardzo mizernie.

ProduktOprocentowanie
Konto oszczędnościowe 0,4-1%
Lokata 3-miesięczna
Lokata 6-miesięczna
Lokata 12-miesięczna
(w ofercie jest 8-miesięczna lokata progresywna ze średnią stawką 1,38%)
EnveloLokata Mobilna 1-miesięczna
1,5%
Stan na 10.10.2018 r.

Nie opłaca się tu trzymać nadwyżek finansowych. Oprocentowanie konta oszczędnościowego i lokat (tylko dwie do wyboru) jest bardzo niskie i nawet nie pokrywa inflacji. Choć dla uczciwości należałoby wspomnieć, że depozyt na jeden miesiąc przewyższa średnią stawkę rynkową (1,5 vs 1,12 proc.).


Aplikacja mobilna

Choć EnveloBank pozycjonuje się jako instytucja dla klientów, którzy pragną korzystać z konta w wygodny sposób, gdzie chcą i jak chcą, to jego aplikacja mobilna jest bardzo uboga. Na tle rynku wypada bardzo słabo. Trudno ją za cokolwiek wyróżnić.

Aplikacja EnveloBank Mobile
Systemy
iOS
Android
Windows Phone
Usługi
Blik
Google Pay
Apple Pay
Garmin Pay
HCE
Metody logowania PIN
Cechy wyróżniające moduł kalendarza

Nawet tak zachwalany moduł faktur (dodawanie zdjęć dokumentów i automatyczne uzupełnianie formularza przelewu przez system) nie jest niczym szczególnym. Ta pierwsza funkcja występuje w innych aplikacjach jako przelewy z użyciem kodu QR.

Za innowację można by uznać kalendarz przypominający o ważnych terminach płatności. Odbywa się to np. poprzez powiadomienia push. Funkcja ta umożliwia również opłacenie należności bezpośrednio z poziomu agendy (trzeba ją uprzednio skonfigurować, podając kwotę, odbiorcę i numer jego rachunku).

Z pomocą EnveloBank Mobile można wykonać podstawowe operacje, np. sprawdzić saldo bez logowania, historię transakcji, wykonać przelew, wyszukiwać bankomat, wpłatomat i oddział. Jednak użytkownicy bardzo narzekają na jej awaryjność. Spore problemy występują już na etapie aktywowania softu.

Kolejną dużą słabością aplikacji EnveloBanku jest brak możliwości płacenia telefonem. Cyfrowa marka Banku Pocztowego nie wdrożyła żadnego schematu płatności mobilnych.


Promocje EnveloBank

Jako że EnveloBank należy do grupy kapitałowej Poczty Polskiej, oferuje klientom premie za korzystanie z usług kurierskich tego operatora. Za każdą przesyłkę internetową o wartości min. 30 zł otrzymuje się 2 zł. Maksymalna wartość money-backu w ciągu miesiąca wynosi 20 zł, a w ciągu roku – 200 zł.

Bonus jest naliczany, gdy:

 •  za zakupy zapłacimy kartą EnveloBanku albo szybkim przelewem (pay-bay-link),
 • jako dostawcę wybierzemy Pocztex albo Pocztę Polską,
 • zarejestrujemy numer przesyłki w systemie transakcyjnym.

Udział w programie wymaga rejestracji. Można to zrobić w bankowości elektronicznej. Trzeba również wyrazić zgody marketingowe.

Program EnveloBonus EnveloBanku
Dla kogo? wszyscy klienci
Do kiedy? bezterminowo
Ile można zyskać? do 200 zł rocznie
Jak łatwo / trudno uzyskać? łatwo
Warunki 1. Zrobić zakupy internetowe za min. 30 zł
2. Zapłacić za nie kartą EnveloBanku albo szybkim przelewem (pay-bay-link)
3. Jako dostawcę wybrać Pocztex albo Pocztę Polską lub Pocztex
4. Zarejestrować numer przesyłki w systemie transakcyjnym.
Regulamin promocji

EnveloBank wydaje plastiki z logo Visy. Zatem jego klienci mogą również otrzymywać zwrot za zakupy w ramach programu Visa Oferty.


Opinia na koniec

Pod względem cenowym EnveloKonto dla młodych to jedna z najlepszych opcji na rynku, bo rachunek jest całkowicie darmowy. Do tego umożliwia zgarnięcie solidnej premii tym, którzy wykażą się aktywnością (wpływy, transakcje kartą) albo/i często robią zakupy przez internet. Jednak jego posiadacze nie mogą płacić telefonem.

Plusy:
 •  bonusy za otwarcie konta i wpływ wynagrodzenia,
 • money-back za przesyłki kurierskie,
 • bezwarunkowy brak opłat,
 • możliwość otwarcia całkowicie online.
Minusy:
 •  aplikacja mobilna,
 • brak płatności mobilnych.

Jak otworzyć konto w EnveloBanku

Najpierw należy złożyć wniosek na stronie banku. Potrzebne będą dane z dowodu lub paszportu:

Załóż konto na stronie banku

Dalej do wyboru mamy dwie metody:

 1.  Przelew weryfikacyjny
 2. Kurier

Przelew

 1. Wykonać przelew ze swojego konta w innym banku
  Dane widniejące na przelewie muszą zgadzać się z tymi wprowadzonymi do formularza. Ponadto rachunek, z którego wysyła się transfer autoryzacyjny, nie może zostać otwarty metodą na przelew (ewentualnie: musimy potwierdzić swoją tożsamość w placówce).

Uwaga! Klienci bardzo narzekają na problemy z zawieraniem umowy w tej ścieżce.

Kurier

 1. Załączyć zdjęcie lub skan dokumentu tożsamości
 2. Umówić wizytę z kurierem
 3. Podpisać dokumenty dostarczone przez kuriera

Aktywacja rachunku nastąpi, gdy podpisana umowa trafi z powrotem do banku i zostanie pomyślnie zweryfikowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *