EuroBank Konto w Pełni dla Młodych – Opinie, Opłaty

logo-eurobanku

Czy Konto w Pełni Eurobanku to dobry ROR dla studenta? Czy promocje i bonusy zrównoważą opłaty za konto? Nasza recenzja i opinie młodych o Eurobanku.

Z punktu widzenia klienta mającego mniej niż 26 lat ROR ten może się okazać kosztowną opcją. Jednak ewentualne zyski z money-backu mogą zrównoważyć poniesione nakłady.

Pod względem sumy bilansowej Eurobank plasuje się pod koniec drugiej dziesiątki największych banków w Polsce. Specjalizuje się w obsłudze klienta detalicznego.

Został założony w 2003 r. przez Mariusza Łukasiewicza na bazie Banku Społem i Banku Wschodniego. Rok później większościowy pakiet akcji Eurobanku trafił do francuskiego Societe Generale.

Od lat w jego spotach gra Piotr Adamczyk. Obecnie mówi się o sprzedaży organizacji zarządzanej przez Aleksisa Lacroix nowemu inwestorowi.


Opłaty

Eurobank nie ma odrębnego konta dla młodych. Osoby pełnoletnie, które nie ukończyły 26 lat, mogą – jak wszyscy pozostali klienci – otworzyć tu Konto w pełni.

Konto w pełniOpłaty
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
Karta debetowa (miesięcznie) Visa
4,9 zł
0 zł po wykonaniu kartą płatności bezgotówkowych na łącznie min. 400 zł w miesiącu
MasterCard
8 zł
Wypłaty z obcych bankomatów w kraju Visa
0 zł (>100 zł)
lub
1,9 zł <100 zł)
MasterCard
0 zł
Limit wieku posiadacza

ROR prowadzony jest bezpłatnie. Posiadacz nie płaci również za zwykłe przelewy internetowe, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, operacje gotówkowe w oddziale ani cash-back.

Ten ostatni jest dobrą opcją, by wypłacić drobne. Dlaczego? Pobranie w obcym bankomacie mniej niż 100 zł kartą Visa jest obarczone opłatą w wysokości 1,9 zł.

Co prawda ta sana operacja plastikiem z logo MasterCard jest darmowa, ale obsługa takiej karty kosztuje już 8 zł miesięcznie. Nośnik z logo Visy jest tańszy (4,9 zł miesięcznie), a poza tym można uniknąć kosztów jego obsługi, wydając taką kartą min. 400 zł miesięcznie.

Mamy zatem wybór: stała opłata za plastik MasterCard i bezpłatne wypłaty z dowolnego urządzenia w kraju lub możliwość uniknięcia opłaty za kartę Visa i płatne wypłaty poniżej 100 zł lub korzystanie tylko z maszyn własnych i usługi cash-back (ewentualnie można godzić się na opłatę 1,9 zł od transakcji poniżej 100 zł).

Poza darmowymi bankomatami zaletą instrumentu płatniczego MasterCard Prestige jest brak opłat za funkcję wielowalutowości i wypłaty dewizowe z bankomatów zagranicznych.

Czy Konto w pełni Eurobanku może być darmowe?

Tak, ale trzeba wykazać się aktywnością (wydatki kartą na łącznie min. 400 zł w miesiącu) i pogodzić z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi wypłat z obcych bankomatów (opisane powyżej).


Oprocentowanie oszczędności

Po ostatnich zamianach oferta depozytowa Eurobanku zyskała na atrakcyjności. Z tym że dotyczy to głównie nowych klientów.

ProduktOprocentowanie
Konto oszczędnościowe 0,65-1,05%
1,4% - dla otrzymujących wynagrodzenie na konto
2,5% - dla nowych klientów (przez trzy miesiące)
Lokata 3-miesięczna 0,9-1,15%
2,25% - na nowe środki (tylko w oddziale)
3% - dla nowych klientów
Lokata 6-miesięczna 1,05-1,3%
Lokata 12-miesięczna 1,3-1,55%
Stan na 10.10.2018 r.

Na koncie oszczędnościowym zarobią oni 2,5 proc. (dla kwot do 30 tys. zł) przez trzy miesiące. Oprócz tego mogą oni założyć trzy kwartalne depozyty ze stawką 3 proc. każdy. Na jednym limit wpłat wynosi 100 tys. zł, a na dwóch – po 10 tys. zł. Ten pierwszy wymaga od klienta pewnej aktywności (wpływ wynagrodzenia lub dowolnych środków z innego banku oraz dziewięć transakcji kartą w okresie trwania depozytu).

Stałym klientom pozostaje lokata na nowe środki. Jej oprocentowanie wynosi 2,25 proc., a maksymalna kwota – 50 tys. zł.

Poza tym w zamian za wpływ wynagrodzenia (dowolnej wysokości) Eurobank podniesie im stawkę na rachunku oszczędnościowym z 0,65 do 1,4 proc.

Standardowe lokaty Eurobanku oferują przeciętną stopę zwrotu. Najlepiej zakładać je przez aplikację mobilną i dla kwot powyżej 10 tys. zł. Dzięki temu zyska się dodatkowe 0,25 pkt proc., czyli np. 1,55 proc. zamiast 1,3 proc. dla depozytu rocznego.


Aplikacja mobilna Eurobanku

Na początku 2018 r. Eurobank udostępnił aplikację mobilną II generacji. W porównaniu z pierwszą wersją można ją spersonalizować, np. dodając zdjęcie profilowe i tworząc trzy skróty na ekranie głównym.

Aplikacja Eurobank Mobile
Systemy
iOS
Android
Windows Phone (II generacja)
(starsza wersja)
Usługi
Blik
Google Pay
Apple Pay
Garmin Pay
HCE
Metody logowania 1) PIN
2) Odcisk palca
Cechy wyróżniające - podpowiadanie zdefiniowanych odbiorców, do których najczęściej wykonywane są przelewy,
- podpowiadanie kwot przelewów,

Apka umożliwia wykonanie najważniejszych operacji. Sprawdzimy w niej saldo bez logowania, zrobimy przelew, doładujemy telefon, założymy lokatę, otworzymy konto walutowe i oszczędnościowe.

W sekcji „Mój Eurobank” zebrano wszystkie produkty posiadane przez klienta wraz z informacją o ich stanie. Przy każdym produkcie z portfela znajduje się informacja o ostatnich trzech transakcjach. Dzięki eurobank logowanietemu jeden rzut oka wystarczy, by ogarnąć swoje finanse.

Eurobank Mobile II generacji jest bardziej natywna. Oznacza to, że „uczy się” swojego użytkownika. Przejawia się to w podpowiadaniu kwot i zdefiniowanych odbiorców, do których najczęściej wykonuje się przelewy.

Za sprawą technologii tokenizacji klient może zapisać w bankowej chmurze cyfrową kopię swojej karty Visa i płacić smartfonem zbliżeniowo. Alternatywą jest Google Pay.

Nową aplikację Eurobanku wyposażono również w Blika. Dzięki temu klient może wygodnie płacić za zakupy internetowe i pobierać gotówkę z bankomatów bez karty, co podnosi bezpieczeństwo operacji (brak ryzyka skimmingu).

Jednak aplikacja nie jest pozbawiona wad. Przykładowo nie umożliwia podglądu wizerunku kart. Jeśli ktoś ma więcej niż jeden plastik, zachodzi ryzyko pomyłki podczas płatności.

W procesie zlecania przelewu nie ma etapu podsumowania. Transfer zleca się od razu i nie ma możliwości skorygowania danych.

Powiadomienia push nie nie działają dla płatności zagranicznych. Do tego blokady po transakcjach zagranicznych pojawiają się ze sporym opóźnieniem.


Promocje Eurobanku

Organizacja, którą zarządza Alexis Lacroix, dość regularnie organizuje promocje, które mają skłonić nowych klientów do otwarcia konta.

W ramach trwającej do 30 września oferty specjalnej można zdobyć bony zakupowe (do wyboru: pizza na Pizzportal, bilet na Eventim, produkty spożywcze na Frisco). By to zrobić, należy zawrzeć umowę o konto z kartą debetową i wykonać dwie płatności bezgotówkowe kartą w ciągu 30 dni od aktywacji rachunku.

Uwaga! W każdej z promocji pula nagród jest limitowana.

Eurobank jest jednym z nielicznych, który oferuje money-back. Instytucja premiuje wydatki kartą związane z:

 •  rozrywką (np. kino, bilard, kręgle),
 • jedzeniem (restauracje, puby, fast foody)
 • podróżowaniem (np. bilety kolejowe i lotnicze, usługi hotelowe),
 • aktywnością fizyczną (np. karnety na siłownie, basen),
 • urodą (np. usługi kosmetyczne, fryzjerskie, SPA, masaże).

Zwrot wynosi 5 proc., ale nie więcej niż 60 zł miesięcznie. Zatem w ciągu roku można tak zarobić do 720 zł (co wymaga wydania łącznie 3600 zł).

Bonus przyznawany jest, gdy konto zostanie zasilone wynagrodzeniem (min. 500 zł) lub dowolnymi wpływami (min. 1500 zł). Program „Codziennie zyskuję” trwa do odwołania.

Promocja Eurobank: Codziennie zyskuję
Dla kogo? Wszyscy klienci mający ROR i kartę
Do kiedy? do odwołania
Ile można zyskać? 5%
(60 zł miesięcznie)
Jak łatwo / trudno uzyskać? łatwo
Warunki 1. Otworzyć/posiadać konto osobiste z kartą
2. Zasilić konto wynagrodzeniem (min. 500 zł) lub dowolnymi wpływami (min. 1500 zł)
3. Płacić kartą za zakupy w wybranych kategoriach
Regulamin promocji
Stan na 10.10.2018 r.

Ponadto dostępne są inne, mniejsze benefity:

 1.  Dla posiadaczy kart Visy – zwrot części wydatków za zakupy zrealizowane u partnerów akcji Visa Oferty
 2. Dla użytkowników portfela cyfrowego Masterpass – bilety za 10 zł do Multikina i Cinema City.

Opinia na koniec

Konto w pełni to dla młodego klienta nienajlepszy wybór. By było darmowe, jego posiadacz musi się trochę nagimnastykować. Jednak za otwarciem rachunku mogą przemawiać benefity i atrakcyjna oferta depozytowa dla nowych klientów.

Plusy:
 •  bonus za otwarcie konta,
 •  money-back,
 • oferta depozytowa dla nowych klientów,
 • darmowe prowadzenie rachunku.
Minusy:
 •  wygórowane warunki zwalniające z opłaty za kartę (Visa) lub płatna karta (MasterCard),
 • ograniczenia dotyczące darmowych wypłat z bankomatów kartą Visa.

[Instrukcja] Jak założyć Konto w Pełni

Do wyboru mamy dwie metody:

 •  szybszą – przelew uwierzytelniający,
 • wolniejszą – kurier.

Przelew uwierzytelniający

 1. Wypełnić wniosek na stronie banku
  Potrzebne są dane z dowodu osobistego
 2. Dołączyć skan lub zdjęcie dowodu
 3. Wykonać przelew ze swojego konta w innym banku
  Dane w przelewie muszą się zgadzać z tymi podanymi we wniosku. Ponadto ROR, z którego wysyła się przelew, nie może zostać otwarty metodą na przelew.
 4. Poczekać na dane do logowania: umowę, którą bank prześle na e-mail, i hasło startowe, które otrzymamy SMS-em

eurobank otwieranie konta

Kurier

 1. Wypełnić wniosek na stronie banku
  Potrzebne są dane z dowodu osobistego
 2. Dołączyć skan lub zdjęcie dowodu
 3. Poczekać na spotkanie z kurierem, który potwierdzi naszą tożsamość
  Zwykle następuje to do trzech dni roboczych od wysłania formularza. Należy okazać kurierowi oryginał dokumentu tożsamości i przekazać kopię
 4. Poczekać na dane do logowania: umowę, którą bank prześle na e-mail, i hasło startowe, które otrzymamy SMS-em
 5. Poczekać na aktywację rachunku
  Nastąpi to, gdy kurier dostarczy do banku kopię dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość.

Załóż konto na stronie banku

 

2 komentarze

 1. Loona pisze:

  Mam zamiar otworzyć konto Raifaisen Digital Banku.Poczytałem wiele różnych komentarzy dotyczących działania Raifa,no cóż,aby wyrobić sobie swoje zdanie należy się przekonać na własnej skórze,
  Dobrze byłoby,aby nie narazić się na nieprzewidziane koszty wynikające z otwarcia nowego konta!?
  Postaram się napisać później otwarcie,jeśli utrzymam konto i nie skorzystam z możliwości odstąpienia od umowy w okresie 14 dni.Pozdrawiam.

 2. mirek pisze:

  Czy warto założyć konto w Raiffeisen Banku? Gdzie są haczyki tej oferty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *