Getin Konto Proste Zasady dla Młodych (18-26 lat) – Opinie i Opłaty

logo getin bankuCzy Konto Proste Zasady w Getin Banku jest opłacalne dla studentów i osób młodych 18-26 lat? W 100% darmowe i z wysokim oprocentowaniem konta oszczędnościowego (2%) jak w reklamach? No tego 50 zł w bonach w promocji. Na co trzeba uważać? Nasza recenzja i opinie studentów o Getin Banku.

Otwarcie rachunku bieżącego w organizacji kontrolowanej przez miliardera Leszka Czarneckiego to prosty sposób na zgarnięcie 50 zł, darmowe korzystanie z usług bankowych i efektywne pomnażanie oszczędności.

Getin Bank to średniej wielkości bank, który powstał w 2010 r. z działających wtedy już od kilku lat Getinu i Noble. W efekcie fuzji powstała instytucja należąca do TOP10 polskiego rynku, której aktywa oscylują obecnie wokół 60 mld zł. Jednocześnie jest to największy polski bank z prywatnym kapitałem. Kontrolę nad nim sprawuje miliarder Leszek Czarnecki.

Opłaty i prowizje

Młodzi klienci, studenci, uczniowie tj. osoby do 26 lat, w ofercie Getin Banku znajdą rachunek bieżący o nazwie Konto Proste Zasady. Pod względem cenowym jest to jeden z najlepszych ROR-ów na rynku. Dlaczego? Zobaczmy jak wygląda tabela podstawowych opłat.

OpłatyKonto Proste Zasady dla osób 18-26 lat
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
Karta debetowa (miesięcznie) 0 zł
Wypłaty z obcych bankomatów w kraju 0 zł
Limit wieku posiadacza 26 lat

Zobacz pełną tabelę opłat na getinbank.pl

Jego utrzymanie nic nie kosztuje. W dodatku nie musimy spełniać żadnych wymagań, żeby nie ponosić kosztów podstawowych usług. Jedyne, na co trzeba uważać, to przelew w oddziale. Ale kto dzisiaj konto getin dla studentawykonuje takie transfery, skoro jest bankowość internetowa i mobilna?

Po ukończeniu przez posiadacza 26. roku życia rachunek przekształca się w standardowe Konto Proste Zasady. Jednak ono również jest darmowe, jeśli wykona się jedną płatność kartą albo Blikiem w miesiącu na dowolną kwotę.

Czy konto dla młodych Getin Banku może być darmowe?

Tak! Bez żadnych warunków z wielu usług korzystamy bezpłatnie. W składu pakietu wchodzi m.in. prowadzenie rachunku, obsługa karty debetowej, przelewy internetowe, wszystkie bankomaty w kraju, operacje gotówkowe w oddziałach, wpłatomaty, cash-back.

Warto dodać, że instytucja kierowana przez Artura Klimczaka oferuje, również za darmo, szeroki wybór wizerunków kart. Można więc mieć naprawdę fajnie wyglądający instrument płatniczy.


Oprocentowanie oszczędności

Getin Bank ma nie tylko dobre konto osobiste, ale też atrakcyjną ofertę depozytową. Lokując tutaj oszczędności, można uchronić je przed inflacją i jeszcze realnie zarobić.

ProduktOprocentowanie
Konto oszczędnościowe 1,0% na nowe środki
2% dla nowych klientów przez rok
Lokata 3-miesięczna 0,4%
0,8% - na nowe środki
Lokata 6-miesięczna 0,3%
Lokata 12-miesięczna 0,3%
Lokata Mobilna na start (3 miesiące)
1,5%
Stan na 09.07.2020 r.

W promocji konta oszczędnościowego oprocentowanie wynosi 2 proc. przez rok. Z tym że maksymalne saldo nim objęte wynosi 10 tys. zł. Warunki? Status nowego klienta i zasilanie ROR-u min. 1 tys. zł miesięcznie.

Korzystna jest też druga opcja. W zamian za nowe środki (nadwyżkę względem salda całkowitego, czyli stanu wszystkich produktów depozytowych) można zarobić 1,0 proc. przez dwa miesiące. Tutaj maksymalna kwota wynosi 200 tys. zł. Promocje można łączyć.

Gorzej prezentuje się oferta lokat, który stawki oscylują wokół średniej rynkowej. Można jednak znaleźć coś ciekawego, np. dwumiesięczną Lokatę Mobilną na 1,5 proc. (limit 10 tys. zł).

W miarę przyzwoity zarobek (0,8 proc.) dostępny jest też na lokacie na nowe środki. Ten depozyt trwa dwa miesiące.


Aplikacja Getin Mobile

Getin Bank ma jedną z lepiej ocenianych aplikacji mobilnych. W konkursie „Newsweeka” regularnie plasuje się ona na podium. Bankier.pl umieszcza ją trochę niżej, bo na szóstym miejscu.

Aplikacja Getin Mobile
Systemy
iOS
Android
Windows Phone
Usługi
Blik
Google Pay
Apple Pay
Garmin Pay
HCE
(zainstalowane karty pozostają w obsłudze)
Metody logowania 1) PIN
2) Odcisk palca
3) Hasło lub wężyk
Cechy wyróżniające - mobilna autoryzacja,
- czasowa blokada kart płatniczych,

Aplikację mobilną Getin Banku wyposażono we wszystkie najważniejsze funkcje. Można w niej m.in.

 • sprawdzić saldo,
 • wykonać przelew (także z wykorzystaniem kodu QR),
 • założyć lokatę,
 • utworzyć zlecenie stałe,
 • doładować telefon,
 • pobierać i wysyłać potwierdzenia transakcji.

Getin Bank jest jednym z tych, który wdrożył mobilną autoryzację. W przypadku płatności internetowych nie trzeba więc przepisywać kodów z SMS-a, tylko wystarczy sprawdzić powiadomienie push, zalogować się do aplikacji i zatwierdzić operację na ekranie.

aplikacja mobilna getin

 

Oprogramowanie warto też wyróżnić za możliwość czasowej blokady kart płatniczych. To wciąż rzadkość na rynku. Taką opcję udostępnia zaledwie siedem banków.

Za sprawą Getin Mobile smartfon może służyć nam jako karta zbliżeniowa. Organizacja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego wdrożyła kilka systemów płatności mobilnych:

 • Blik,
 • Google Pay,
 • Android Pay.

Zatem bez fizycznego plastiku zapłacimy za zakupy i wypłacimy gotówkę z bankomatu. Domyślny dzienny limit transakcji wynosi 5 tys. zł.


Promocje Getin Banku

Od czasu do czasu Getin Bank przyznaje nowym klientom benefity za otwarcie rachunku. Są to premie pieniężne, podwyższone oprocentowanie konta, zniżki czy rabaty. Lista aktualnych promocji znajduje się poniżej.

50 zł w bonach za założenie konta z użyciem kod polecenia

Nowi klienci mają szansę na 50 zł bonusu (w bonach do Empiku, Decathlon lub Allegro), a obecni za skuteczne polecenie konta otrzymają 80 zł.

W programie poleceń Getin Banku można zyskać w ten sposób premie do 800 zł (w bonach do Empiku, Decathlon lub Allegro)  poprzez polecenie konta 10 znajomym(10 x 80 zł).

Jeśli nie mamy kodu polecenia, a chcemy zyskać 50 zł w bonie można wykorzystać nasz sprawdzony kod polecenia do konta Getin Banku: W67PT7

Obie premie można połączyć, czyli założyć konto z polecenia, a potem dalej polecać konto znajomym.

Więcej o  polecaniu kont Getin Banku tutaj.

Załóż konto na stronie promocji

2% na koncie oszczędnościowym przez 12 miesięcy

W ramach promocji „Bonus za aktywność ” Getin Bank podwyższa oprocentowanie konta oszczędnościowego do 2% na 12 miesięcy dla maksymalnej kwoty 10000 zł. Jest ona przeznaczona dla Klientów, którzy otworzą Konto Osobiste Proste Zasady, zapewnią wpływ Wynagrodzenia w kwocie min. 1000 zł mies., zgodzą się na przesyłanie oferty handlowej produktów.

1,0% na koncie oszczędnościowym

Atrakcyjna jest też druga promocja konta oszczędnościowego “Na nowe środki”. W zamian za nowe środki (nadwyżkę względem salda całkowitego, czyli stanu wszystkich produktów depozytowych) można zarobić 1,0% przez 2 miesiące dla środków do 200 tys. zł. Jest to aktualnie najwyższe oprocentowanie nowych środków na rynku jesli chodzi o konta oszczędnościowe.

10% zniżki w Multikinie

Do końca roku posiadacze Konta Proste Zasady mogą otrzymywać 10 proc. zniżki na bilety i przekąski w Multikinie. Warunkiem jest poinformowanie sprzedawcy o zamiarze skorzystania z oferty i uregulowanie należności kartą Getin Banku.


Opinia na koniec

Konto Proste Zasady Getin Banku to rachunek, który można polecić każdej osobie wchodzącej w dorosłość. Getin Bank to jeden z lepszych banków dla młodych (studenta czy ucznia). ROR jest zupełnie darmowy w utrzymaniu, a do tego umożliwia efektywne pomnażanie oszczędności poprzez wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego. Poza tym kusi łatwą do zgarnięcia premią i rabatami na bilety do kina.

Plusy:
 • 50 zł za założenie konta z wykorzystaniem kodu polecenia – sprawdzony kod 1HWSP3
 • bezwarunkowy brak opłat,
 • w wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego (2,0% dla nowych środków),
 • zniżki 10% na bilety do Multikina,
 • program poleceń konta

Jak założyć Konto Proste Zasady?

 • Wypełnić wniosek na stronie banku
  Potrzebne są dane z dowodu osobistego

Załóż konto na getinbank.pl

 • Poczekać na telefon od konsultanta
  Potwierdzi on wprowadzone dane i przyjmie wniosek
 • Podpisać umowę dostarczoną przez kuriera
  Należy okazać mu podany w formularzu rejestracyjnym dowód tożsamości
 • Poczekać na aktywację konta przez bank i dane do logowania

Opinie o Getin Banku

Tradycyjnie wszystkie osoby, które posiadają w Getin Banku Konto Proste Zasady zachęcamy by zamieszczały poniżej swoje opinie jako klientów Getin Banku.

1 Response

 1. Asia pisze:

  mi się jako studentce najbardziej spodobało konto w getinie. budżet mam ograniczony,więc się każda złotówka się liczy. do kina chodzę do cinema city bo mam zniżkę, a że się w miarę dobrze uczę, to do stypendium też mi z banku dopłacają parę groszy. bankomatów, z których mogę wypłacać kasę jest tak dużo,że na luzie to ogarniam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *