Getin Online – Konto Tanie Zakupy pod Lupą

getinonlineCzy można cieszyć się naprawdę atrakcyjnym kontem bankowym, a jednocześnie liczyć na zyski tylko dlatego, że robienie zakupów sprawia nam przyjemność. Z Getin Bankiem jest to możliwe, a propozycja Getin Online Konto Tanie Zakupy jest warta rozważenia nawet pomimo pewnych niedoskonałości.

Co warto wiedzieć o opłatach Konta Tanie Zakupy?

Konto Tanie Zakupy nie jest drogie w utrzymaniu, rację mają jednak osoby zwracające naszą uwagę na to, że nie jest to także konto najtańsze. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że nie na tym polega jego wyjątkowość, bank oferuje nam bowiem inne udogodnienie, o którym nie ma mowy w przypadku rozwiązań oferowanych przez konkurencję. Nie oznacza to jednak, że opłaty są bardzo duże, a my nie jesteśmy w stanie ich ominąć.

Zakładając konto musimy liczyć się z tym, że koszt jego prowadzenia jest dość wysoki, wynosi bowiem aż 9,99 PLN.

Nie oznacza to jednak, że kwota ta musi być odciągana z naszego rachunku bankowego, jeśli bowiem spełniamy dwa warunki, możemy o niej zapomnieć. W pierwszej kolejności wypada zwracać uwagę na to, aby miesięczne wpływy na konto wynosiły przynajmniej 1000 złotych. Nie mniej istotne jest jednak i to, że transakcje wykonane kartą debetową muszą opiewać na kwotę przynajmniej 400 złotych. Bez względu na to, jakie mamy wpływu i jak często dokonujemy transakcji bezgotówkowych możemy liczyć na bezpłatne wydanie karty debetowej dołączonej do konta, brak opłat za przelewy dokonywane przez Internet, realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty (choć w tym wypadku konieczne jest poinformowanie o tym banku na piśmie) oraz bezpłatne podejmowanie środków finansowych ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Niestety, Konto Tanie Zakupy nakłada na nas także pewne ograniczenia. Najpoważniejsze jest związane z opłatą za korzystanie z karty debetowej. Wynosi ona 3,99 PLN i bez względu na to, jak bardzo byśmy się nie starali, nie jesteśmy w stanie jej uniknąć. Musimy też pamiętać o tym, że bank pobierze od nas opłatę w wysokości 2 procent (minimum 10 PLN) kwoty wypłacanej z bankomatów znajdujących się za granicą, a my sami nie będziemy mogli skorzystać z przelewów natychmiastowych oraz z przelewów walutowych. Pamiętajmy też, że konto jest nieoprocentowane.

 

Dodatkowe możliwości

Jeśli założymy konto do 31 sierpnia 2014 roku, będziemy mogli liczyć na zwrot nawet 10 procent kosztów ponoszonych podczas zakupów w punktach biorących udział w promocji (transakcje bezgotówkowe i te z udziałem aplikacji mobilnej iKasa). Miesięcznie możemy liczyć na zwrot nawet 40 złotych, roczna kwota zwrotu nie może jednak przekraczać 300 złotych. Przed przystąpieniem do promocji warto zresztą zapoznać się z jej regulaminem, nie zaszkodzi przy tym, jeśli wątpliwości rozwiejemy już podczas pierwszej rozmowy z pracownikiem banku. Osoby korzystające z Konta Tanie Zakupy zyskują także dostęp do profesjonalnej aplikacji mobilnej.

6 komentarzy

 1. Monique pisze:

  A czy to prawda, że ten serwis transakcyjny się strasznie wiesza i często bywają z nim problemy? Ja tak gdzieś wyczytałam na jednym forum finansowym. Nigdy nie korzystałam z tego konta w Getin, dlatego też właśnie poszukuję informacji na jego temat i takie zdarzyło mi się odnaleźć. Jedyne co tam było ciekawe swego czasu, to podobno lokaty. Nie wiem jak jest teraz, gdyż traktuję lokatę bardzo jako dodatek, mimo wszystko słyszałam, że własnie Getin Bank ma ciekawe propozycje lokat. Czy może ktoś coś więcej na ten temat opowiedzieć? Z góry dziękuję za informacje.

 2. dzioana pisze:

  Mi się to konto też nie podoba. Raczej założę swoje konto w mBanku. Bo z tego co widzę: https://www.konto-studenckie.pl/mbank.php to mają znacznie ciekawsze warunki. Ja jestem studentką, to nie jestem w stanie uzbierać co miesiąc regularnie 1000 zł czy wydawać kartą 400 zł żeby nie płacić tych pieniędzy za utrzymanie konta. Nie podoba mi się to, dlatego wolę poszukać czegoś lepszego, w tym przypadku mbanku. Czy ktoś z Was w ogóle korzysta z tego konta w Getin Online? Bo wiele negatywnych opinii o tym produkcie udało mi się znaleźć.

 3. Pietras pisze:

  Brawo… Jeśli eksperci Getina mnie czytają, to wielkie gratulacje. 4 zł za operacje kartą? Bezwzględu na to co bym nie zrobił, czyli nie da się uniknąć tej opłaty? srednia ta oferta, naprawdę. W porównaniu do mBanku, gdzie wystarczy wypłacić 200 zł i już nic nie jest pobierane. A jak będę wypłacał środki w euronecie, albo w bankomatach współpracujących z mBankiem, wtedy konto jest dla mnie darmowe. I taka opcja mi się jak najbardziej podoba, za tym jestem. Natomiast płacić za konto, które w myśl zasady powinno być studenckie, czyli jak najtańsze… To mi się nie podoba.

 4. Krokodyl pisze:

  No to znalazłem rekordzistę jeśli chodzi o wymogi co do płatności kartą. 400 zł?! To ja myślałem, że w BZ WBK 300 zł jest za dużo, w banku pekao jest duzo, bo 350 zł, ale widzę, że jednak są konta, które oferują nawet więcej… To jest niestety wielki minus. Poza tym to 1000 zł na konto, też nie zachęca.

  Ludzie, ja chcę mieć proste, darmowe konto. Czy potraficie mi odpowiedzieć gdzie takie znaleźć? Bo na razie to szukam, ale mam wrażenie, że na każdym koncie kryją się jakieś kruczki, gwiazdki, jakieś kombinacje.

 5. Bandito pisze:

  Jak tak patrzę na ogólny zarys konta Getin Online, to jest dość podobne do konta w PKO. Co mogę powiedzieć o samym koncie w Getin. Oferta jest niezłą, ale to 9,99 zł za prowadzenie konta, no kurcze trochę sporo, co nie? Nie da się tego jakoś uniknąć? Może jakaś lokata, albo zadeklarowanie stałej wpłaty z tytułu wypłaty z pracy? Czy to nie sprawi, że konto w Getin online byłoby darmowe? Prośba o informacje od ekspertów, ewentualnie od użytkowników tego konta. Ja szukam czegoś na dobre konto dodatkowe.

 6. Kondziorex pisze:

  Konto wydaje się ciekawe, ale jednak trochę mnie mierzi to 3,99 zł za prowadzenie karty. Jednak po głębszym zastanowieniu stwierdzam, że mBanku płacę 5 zł za wszystkie darmowe bankomaty, więc tutaj mam złotówkę taniej, czyli chyba oferta nie jest zła. Jak się tak dobrze rozejrzycie i przyjrzycie ofertom kont studenckich, to te konta studenckie są do siebie bardzo podobne i zasady korzystania z nich, nie różnią się od siebie jakoś strasznie. Oczywiście jest kilka perełek i kilka niewypałów na rynku, a poza tym warunki praktycznie identyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *