Inteligo – PKO BP – Konto osobiste studenckie

inteligo

Jak będziemy mogli teraz zauważyć, instytucje finansowe już nie tylko chcą oferować odbiorcom atrakcyjne konta bankowe pod względem minimalnych opłat. Coraz częściej prowadzenie rachunku wiąże się z wieloma dodatkowymi udogodnieniami, dlatego też warto każdą ofertę przejrzeć również pod tym kątem. Jest to ważne, bo przecież zakładając konto, nie będziemy go prowadzić ani przez miesiąc, ani przez dwa, dlatego też jeśli zechcemy wybrać rachunek przez Internet, warto będzie sprawdzić, jakie są opinie o poszczególnych produktach tego typu. Bardzo dobrze prezentuje się na przykład Konto Inteligo, jakie będzie można założyć w banku Inteligo, którego właścicielem jest największy polski bank  PKO BP.

O Inteligo

Strona inteligoBank Inteligo rozpoczął swoją działalność operacyjną w dniu 1 maja 2001 roku. Obecnie konta w ramach Inteligo są prowadzone przez PKO BP. Posidając konto Inteligo masz dostęp do swoich pieniędzy, gdziekolwiek jesteś, 24 godziny na dobę przez Internet, WAP, SMS, telefon oraz bankomaty. Dodatkowo do dyspozycji masz sieć bankomatów PKO Banku Polskiego, darmowe wypłaty z kont osobistych i wpłaty na konto w placówkach PKO BP (ok. 3000 w całym kraju) oraz liczne wygodne formy przelewów i płatności.

Dla kogo konto Inteligo

Indywidualne konto Inteligo przeznaczone jest dla osób powyżej 13 roku życia, będących rezydentami w Polsce.

Podstawowe opłaty w Inteligo

Jesteśmy tutaj zwolnieni z opłat związanych z prowadzeniem karty, rachunku, jak również nie będziemy musieli ponosić żadnej opłaty za wydanie karty do konta.

system transakcyjny inteligo

Konto Inteligo opłaty:

 • 0 zł – za prowadzenie konta
 • 0 zł – za przelewy przez Internet
 • 0 zł – za przelewy na konta prowadzone w innych bankach
 • 0 zł – za użytkowanie karty do jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą w poprzednim miesiącu przekracza 99,99 zł (w innym przypadku 4zł/miesiąc)
 • 0 zł – wypłata gotówki w bankomatach PKO BP, BZ WBK i eservice (ponad 3500 bankomatów w całej Polsce)
 • 0 zł – wypłaty w oddziałach PKO BP (wyposażonych w terminale POS)
 • Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO Bank Polski

Podsumowując, rachunek może być więc całkowicie pozbawiony opłat, jednak tylko wtedy, gdy uda nam się spełnić określony warunek.

Mianowicie nie poniesiemy kosztów za korzystanie z karty, jeśli w ciągu miesiąca dokonamy nią transakcji na kwotę przekraczającą 100 złotych.

W przypadku zaś kiedy nie uda nam się spełnić tego wymogu w danym cyklu rozliczeniowym, z naszego konta zostanie potrącona kwota w wysokości 4 złotych.

Jeśli zaś chodzi o przelewy zewnętrzne, to w tym przypadku są one zwolnione z opłat i nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, by taka możliwość stała się faktem. Przekonamy się, że ten szczegół nie umknie również internautom, kiedy będziemy czytać ich opinie na temat tego konta.

Nie będziemy zaś mogli dokonać przelewu w oddziale, a jeśli będziemy chcieli skorzystać z bankomatu, to nie wszystkie będą darmowe.

Możemy bez opłat skorzystać z ponad czterech tysięcy dwustu, w tym oferowanych przez banki: PKO BP, BZ WBK i Nordea Bank. Jeśli nie będziemy mogli skorzystać z tych bankomatów i wybierzemy jakiś innej instytucji finansowej, niż wymienione, wówczas musimy spodziewać się, że z naszego konta zostanie pobrana opłata. Za każdym razem, kiedy taka transakcja będzie mieć miejsce, z naszego rachunku ubędzie kwota w wysokości pięciu złotych. Chcąc uniknąć takich opłat, możemy wstąpić do placówki PKO BP i bez ponoszenia kosztów wypłacić taką kwotę, jaka nas zadowoli.

 

Aplikacja mobilna IKO

 

iko inteligoCzęsto też będziemy mogli natrafić na opinie, z jakich dowiemy się o dodatkowych możliwościach, związanych z prowadzeniem Konta Inteligo. Jako że bank Inteligo połączył swoje siły z bankiem PKO BP, nie może dziwić to, że będziemy mieli tutaj możliwość korzystać z aplikacji mobilnej IKO, jaką oferuje bank PKO. Korzystając z niej na swoim telefonie komórkowym, będziemy mieć bardzo łatwy, a jednocześnie całkowicie bezpieczny dostęp do naszego konta z każdego miejsca, w jakim się znajdziemy. Aplikacja umożliwia wykonywanie przelewów, płacenie przez Internet, a także prowadzenie oszczędności w rachunku.

Program rekomendacyjny Inteligo

zarabia-z-inteligoMożna również włączyć się do programu rekomendacyjnego „Mam Inteligo”. Dzięki niemu każdy, kto skutecznie poleci bank, czy rachunek, może otrzymać za każdego poleconego pięćdziesiąt złotych. Osoby, które wezmą udział w programie, będą mogły jednocześnie starać się o wygraną, która wynosi tysiąc złotych.

 

Podsumowanie

Jednak konto inteligo warto mieć także z kilku innych względów:

 • dostęp do Twoich pieniędzy zawsze i wszędzie
 • więcej wolnego czasu
 • natychmiastowe potwierdzenie każdej transakcji SMS-em (np.
  wpływ pensji)
 • wysokie oprocentowanie konta i lokat
 • kartę Visa Electron, którą możesz płacić w Internecie
 • debet do 2 000 zł, kredyt do 30 000 zł
 • ubezpieczenia majątkowe, wypadkowe, turystyczne, OC, na życie,
 • lokaty,
 • obligacje skarbu państwa i fundusze inwestycyjne dostępne on-line.
 • doładowania telefonów w każdej sieci
 • inteligo nie wymaga comiesięcznych wpłat i minimalnego salda do naliczania
  odsetek
 • w ramach konta indywidualnego możesz posiadać dowolną liczbę
  rachunków w PLN
 • do każdego rachunku w ramach konta możesz otrzymać osobną kartę
  Inteligo Visa Electron.

Wasze opinie o Inteligo

Tradycyjnie już czekamy na Wasze oceny i opinie na temat opłacalności konta inteligo oraz wygody jego użytkowania. Prosimy o dokonanie oceny konta poniżej a także o komentarze na temat oferty Inteligo z punktu widzenia klientów.

Inteligo – PKO BP – Konto osobiste studenckie
Ocena: 4.8 na podstawie 5 głosów.

komentarzy 14

 • Bankowiec

  4 zł miesięcznie na koncie bankowym Inteligo za posiadanie karty debetowej, to nie jest jakaś wielka kasa. Mało tego – większość banków z kontem osobistym, proponuje takie właśnie rozwiązanie. mBank ma podobnie i inne konta, które reklamują się jako darmowe. Owszem – konto jest darmowe, prowadzenie jest darmowe, ale inne usługi już mogą być płatne ekstra. JEdnak podsumowując to konto indywidualne w inteligo, mogę stwierdzić, że oferta wydaje się naprawdę niezła.

  • admin

   Dokładnie jest tak jak mówisz. Natomiast inne banki często to ukrywają, nie mówią o tym, nie piszą, kombinują na wszelkie sposoby. W przypadku Inteligo, jest to w miarę prosto powiedziane i godzisz się, albo też nie. W większości banków mówią, że jest za darmo, a na koniec w zestawieniu miesięcznym widzisz jakieś drobne opłaty po złotówce, dwa złote i za co?

   Za jakieś sprawdzanie salda konta, za wypłatę w obcym bankomacie, za nie wypłacenie odpowiedniej kwoty, która była wymagana do anulowania opłaty. Tak więc NIE ma w 100% darmowego konta bankowego, zawsze ta złotówka, 2 czy 5 zł się kryją 😉

 • Gruber

  Na początku zastanawiałem się, po co Bank PKO w ogóle dzieli się na jakieś inne marki, a tutaj chodzi o typu klientów. Ni znam konta Inteligo, ale nie wygląda źle.

  Jak najbardziej mógłbym polecić to konto dla studenta. Jednak muszę doczytać jak to dokładnie jest z tą opłatą 4 zł za posiadanie karty, bo jeśli nie ma możliwości tego zdjąć, na przykład poprzez różne typy transakcji kartą, to ja jednak skorzystam ostatecznie z mBanku.

  Tam masz 4 zł miesięcznie, ale jak wykonasz transakcję na minium 200 zł przy użyciu karty, to całość jest anulowana.

  • admin

   Tak, banki często się w ten sposób dzielą.

   Jak poszukasz w przeszłości i teraz także, to znajdziesz wiele przykładów, gdzie bank Tworzy swój odrębny projekt. Zresztą nie tylko banki tak robią, robią też sieci telefoniczne. Popatrz teraz na PLUSH, które jest własnością sieci PLUS, z tym że to pierwsze jest dedykowane dla młodzieży.

   To samo z bankami. Inteligo jest bardziej takie młodzieżowe, nowoczesne “na szybko”. Było też kilka projektów bankowych, które moim zdaniem nie wypaliły, na przykład Alior Sync od Alior Banku. To był raczej niewypał.

 • Adam

  Wow, dla mnie chyba najlepsza oferta z jaką się do tej pory spotkałem. 100 złotych to bardzo niewiele za prowadzenie konta. Z taką kwotą na pewno uda mi się ominąć płacenie za prowadzenie karty. Zresztą 4 złotych to też jest bardzo mało, aż dziw. No ale w końcu PKO to rzetelna marka, tak że nie ma się czemu dziwić.

 • Maria

  No nie powiedziałabym, że Alior Sync to był niewypał. I nie chodzi tylko o to, że był popularny, ale wprowadził zupełnie nowy model konta bez opłat. A co do Inteligo to bardzo dobre konto zwłaszcza, że limit wymaganych operacji kartą jest o połowę niższy niż u większości konkurencji. Właśnie dla studentów i młodzieży super .

 • Leszek

  Ale czasami wbrew pozorom bankomat boli, bo niby tyle bankomatów i placówek, ale jak wyjedziesz na wakacje, albo mniej zurbanizowane rejony Polski to różnie bywa. Sporo się teraz inwestuje w Euronet, a bankomat Nordea na prowincji ???? Dajcie spokój

 • Corny

  W Inteligo fajne jest to, że dużą wagę przywiązują do automatyzacji działań. Niby w każdym banku to jest, ale w Inteligo jest to fajnie uwydatnione i podkreślone. Można bardzo łatwo ustalić sobie przelewy stałe (na przykład za abonamenty telefoniczne, czy za telewizję i takie tam).

  Mi się to podoba, bo pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Poza tym konto jak konto, jeśli są jakieś opłaty, to ich nie zauważyłem. Konto jest dla mnie bardzo wygodne i przejrzyste. A i już nie jestem studentem, dlatego uważam, że to konto nie jest tylko kontem studenckim, a może być uznawane za normalne, codzienne konto dla każdego.

 • Kiwko Jakub

  No i nareszcie coś co mi się podoba w bankach! Ten debet do 2000 zł to super pomysł moim zdaniem. Często miałem tak w mBanku, że w podstawowym koncie eKonto niestety nie mogłem wziąć debetu. Podchodzisz do bankomatu, chcesz wypłacić 49 zł, a tutaj nie ma złotówki i jest odmowa (kwota do wypłacenia przekracza kwotę na koncie). Jak masz 2000 zł debetu w Inteligo, taki problem nie występuje. Dlatego wielki plus za tego typu dodatek. Poza tym z tego co widzę, wszystko za darmo (no tylko trzeba pamiętać, żeby robić transakcje kartą, żeby było ich więcej niż na łączną sumę 99,99 zł)

 • Marek G

  Konto Inteligo to moja kolejna przygoda z bankowością internetową. Oby ostatnia. Jak dotąd jest całkiem dobrze. Podzielam opinie tych użytkowników, którzy piszą, że system działa bez zarzutu i można korzystać z niego intuicyjnie. Podoba mi się też, że konto jest niedrogie i wolne od dodatkowych opłat, których istnienie uświadamiamy sobie już w trakcie korzystania.

 • Magdulka

  Od pewnego czasu testuje konto indywidualne Inteligo i jak dotąd – nie mam zastrzeżeń. Konto jest solidne, dopracowane nawet w drobnych szczegółach, a pozytywne opinie na jego temat nie mogą być przypadkowe.

  Podoba mi się zwłaszcza możliwość bezpłatnego korzystania z bankomatów PKO BP, BZ WBK i Nordea, znacznie ułatwia to bowiem zaopatrywanie się w gotówkę.

 • jolana

  Mam konto od dawna i jestem zadowolona a obecnie trwa promocja
  za założenie konta Inteligo.
  Nie trzeba iść do banku wszystko przez internet może przyjechać kurier.

  Promocja trwa do 09.02.2017 ale im wcześniej założysz konto tym
  wcześniej wpłynie premia od banku.
  Konto Inteligo i PKO BP to dwa RÓŻNE konta (chociaż oba konta należą do PKO.

 • Znawca

  Inteligo to najgorsze konto. Nie da się nawet zamknąć przez internet. Infolinia to godziny oczekiwania w kolejce… Dosłownie godziny. Po nastu latach w tym parabanku Inteligo jestem zaskoczony że robią takie problemy z zamknięciem konta. Odradzam Inteligo zdobywca tytułu najgorszy bank.

 • Mirosława

  Dno i kilo mułu! Wszystko ładnie i pięknie dopóki nie pojawią się problemy które na infolinii są nie do rozwiązania w prosty sposób!

  NOTORYCZNE problemy z kodami z kart kodów. Pomimo posiadania niezdrapanych kodów na karcie kodów, system usilnie twierdzi że wszystkie kody z karty zostały już wykorzystane, na infolinii twierdzą to samo. Pytam się jak to to możliwe? Chcesz aktywować nową kartę kodów? Nic trudniejszego! Spróbuj tylko zadzwonić z innego numeru niż ten podany w danych (zgubiłeś telefon, ukradli itp, itd) i staje się to niemożliwe pomimo podania miliona lub tryliona informacji na temat swojej osoby (nazwisko, pesel, dane dowodu osobistego itp). Zmiana danych osobowych w tym numeru telefonu? Nic trudniejszego! Nie zmienisz numeru telefonu dzwoniąc z innego numeru telefonu niż ten podany w danych bo przecież nie posiadasz obecnie aktywnej karty kodów która by Ci to umożliwiła gdyż rzekomo wszystkie kody zostały z niej wykorzystane pomimo że fizycznie nie są zdrapane. I tak tworzy się błędne koło. Zaznaczam po raz kolejny – w trakcie rozmowy podajesz trylion informacji na swój temat a i tak konsultant powie Ci że na tej podstawie nie jest w stanie stwierdzić że Ty to Ty.

  Zmieniasz dane w tym numer tego nieszczęsnego numeru telefonu, pisemnie, wysyłając dyspozycję zmiany osobowych na ich adres korespondencyjny. Liczysz zapewne że to koniec Twoich problemów? Nic bardziej mylnego! Nikt Twojego numeru telefonu nie zmieni ot tak po otrzymaniu przesyłki! Po aż 1,5 tygodnia od otrzymania przez nich przesyłki (sprawdziłam datę doręczenia po numerze przesyłki) dzwonią do Ciebie w czasie Twojej pracy co uniemożliwia odebranie. Oddzwonienie to następna spychologia – konsultant nie zmieni Twojego numeru telefonu na ten który złożyłeś w pisemnej dyspozycji zmiany numeru telefonu poświadczonej Twoim podpisem ponieważ to on musi zadzwonić do Ciebie a nie Ty do niego!? Na pytanie kiedy taka próba z ich strony nastąpi, w dokładnym przedziale, odpowiedzi nie uzyskasz! Masz grzecznie czekać, zwolnić się z pracy i być gotowym na odebranie telefonu!

  Spróbuj także kilkukrotnie zalogować się na swoje konto z adresu IP innego aniżeli ten dotychczas używany (przeprowadziłeś się, jesteś na wakacjach, etc) to zablokują ci ten kanał dostępu “Ze względów bezpieczeństwa”. Jakich dokładnie? Tego się nie dowiesz tylko musisz posłusznie zadzwonić na infolinię i kajać się o odblokowanie dostępu.

  Bank najwidoczniej wychodzi z założenia że to Ty jesteś dla nich a nie oni dla Ciebie. Na każdym etapie prowadzonych rozmów z konsultantami zawsze dają Ci do zrozumienia że to oni mają przewagę nad Tobą oraz nastawienie domniemania nieuczciwości z Twojej strony.

  Co najlepsze, w całym tym czasie oczekiwania, masz zablokowaną możliwość dyspozycji swoimi pieniędzmi. Podkreślam – SWOIMI pieniędzmi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *