Zakładanie Konta Bankowego przez Internet

Zakładanie konta bankowego przez Internet nie jest skomplikowane. By założyć konkretne konto bankowe w danym banku, zobacz jak przebiega procedura zakładania konta w tym właśnie banku, gdyż procedura zakładania konta nie jest we wszystkich bankach identyczna. Informacje te znajdziesz w naszym serwisie przy poszczególnych opisach kont bankowych. Przeważnie zakładanie konta bankowego przez Internet składa się z czterech etapów:

Wypełnienie wniosku o założenie konta przez Internet

Aby założyć konto bankowe przez Internet wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek o otwarcie rachunku zamieszczony na przy każdym opisie konta . We wniosku należy podać wymagane przez bank informacje (m.in. nr PESEL oraz seria i numer dokumentu tożsamości, dane osobowe i teleadresowe itp.). Po wypełnieniu, wniosek zostaje automatycznie przesłany elektronicznie do wybranego banku. Dostęp do Twoich danych ma jedynie bank, w którym zakładasz konto. Wszelkie dane w formularzach, chronione są bezpiecznym protokołem SSL z siłą szyfrowania 128 bitów.

Podpisanie umowy

W zależności od procedury przyjętej przez bank, umowa oraz dokumenty aktywacyjne zostaną nam przesłane pocztą bądź za pośrednictwem kuriera. Pakiet aktywacyjny, oprócz identyfikatora i hasła dostępu do konta, zawierać będzie również umowę otwarcia rachunku, którą należy podpisać i odesłać pocztą razem z kserokopią wymaganych dokumentów lub przekazać kurierowi.

Aktywacja kanałów dostępu

Przy pomocy pakietu aktywacyjnego można dokonać aktywacji (ustanowienia haseł) dla podstawowych kanałów dostępu do konta bankowego (np. przez Internet). By to zrobić należy zalogować się w systemie transakcyjnym danego banku używając do tego loginu i hasła przyznanego przez bank w pakiecie aktywacyjnym. Szczegółowe instrukcje dostępne są w każdym pakiecie aktywacyjnym.

Pełna funkcjonalność konta bankowego

Gdy bank zweryfikuje otrzymane Umowy i dokumenty, twoje konto zostaje w pełni aktywowane (możliwość wpłat i wypłat).

 

3 komentarze

  1. WiktorBecka pisze:

    A mam takie pytanie co do nowych przepisów, które mają wejść w życie jakoś teraz w grudniu. czy to prawda, że umowa podpisana przez internet może być zerwana bez podawania przyczyny po 14 dniach?

    Słyszałem też, że jeśli sprzedawca nie poinformuje kupującego o tym okresie gwarancji, to wtedy kupujący może zerwać umowę nawet po roku.

    Zastanawiam się tylko czy w przypadku zakładania konta bankowego też działają te przepisy w taki sposób? Wiem na pewno, że jak nie podpiszę umowy przy kurierze, to chyba nic mi nie mogą zrobić. Zapraszam do dyskusji na ten temat, bo moim zdaniem jest ciekawy.

  2. Magda Będa pisze:

    A ja bym się bała, że zakładanie konta bankowego przez internet może być niebezpieczne. Ja tam tej całej elektronice nie wierzę i wiem, że coś by się mogło stać jak bym takie konto zakładała przez internet. Ja też muszę mieć tak, żeby było dokładnie wytłumaczone jak to jest i czemu tak jest, a jak podpisuje umowę w biurze, to mogę cały czas się dopytać ludzi i wiedzieć na czym to polega i dlaczego tak jest.

    Natomiast jak robię to przez internet, to wszystko jest zapisane i niezrozumiałe rzeczy, pisane językiem dość zawiłym, mogą być preze mnie pominięte :/

    Dlatego właśnie wolę zakładać takie rzeczy bezpośrednio w placówce.

  3. Darek Jasiński pisze:

    Ja opowiem Wam od tej strony ergonomicznej (czy nazwijmy ją wygodowej) jeśli chodzi o zakładanie konta bankowego przez internet. Otóż moim zdaniem jest w tym więcej plusów, niż minusów. Ja swoje pierwsze konto założyłem tydzień po 18 urodzinach i to właśnie za pośrednictwem internetu.

    Było to konto w mBanku. Jak na tamte czasy nie wiedziałem za bardzo co ja robię (bo nie było to tak intuicyjne jak teraz). Natomiast teraz zakładanie konta bankowego przez internet, jest banalnie proste, do czego Was zachęcam.

    Nie trzeba nigdzie wychodzić, można porównać sobie wiele ofert kont bankowych i założyć to, które nam najbardziej odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *