Pierwsze Konto w Credit Agricole – Opinie, Opłaty

credit agricoleObecnie można zauważyć, że oferty banków są coraz bardziej precyzyjnie dobierane do potrzeb klientów. W związku z tym danym produktem może zainteresować się określona grupa osób. Nic więc dziwnego, że opinie poruszające taki temat, mogą być bardzo pozytywne, gdyż w ten sposób znacznie łatwiej znaleźć ofertę idealną dla siebie. Wybierając na przykład konto osobiste w banku Credit Agricole o nazwie Pierwsze Konto.

Opłaty za Pierwsze Konto w CA

1 konto caWiemy, że będzie ono atrakcyjne dla tych, którzy dotychczas nie posiadali żadnego rachunku. Ponadto zauważymy, że jest to oferta skierowana do ludzi, którzy się uczą, bądź studiują. Takie osoby mogą liczyć na tutaj na niewielkie opłaty.

Za prowadzenie rachunku nie zapłacimy bowiem nic, za wydanie karty także okrągłe zero, natomiast za korzystanie z karty możemy ponieść opłatę dwa złote miesięcznie, chociaż z takich kosztów możemy równie dobrze uniknąć.

Będzie to możliwe wtedy, gdy w ciągu danego miesiąca zrobimy transakcję kartą na kwotę, jaka minimalnie wyniesie choćby sto złotych.

Opinie często bywają różne, jeśli chodzi o korzystanie z bankomatów, dlatego też w przypadku tej oferty sami musimy się zastanowić nad tym, czy jest ona dla nas atrakcyjna.

Credit Agricole umożliwia nam korzystanie w tej ofercie z ponad pięciu tysięcy bankomatów, z jakich możemy wybierać pieniądze, nie ponosząc żadnych opłat. Będą to urządzenia BZW BK i Euronet.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o korzystanie z wpłatomatów, ponieważ tutaj już musimy niestety płacić za każdym razem, niezależnie od tego, do jakiego banku będzie takie urządzenie należeć.

Prowizji, jakiej możemy się spodziewać, to trzy i pół procent wpłacanej kwoty, a w praktyce oznacza to opłatę w wysokości co najmniej pięciu złotych.

Atrakcyjną alternatywą może być więc wpłata gotówki za pośrednictwem oddziałów Credit Agricole, gdyż w takim przypadku nic nie płacimy.

Biorąc pod uwagę również pozytywne opinie dotyczące przelewów, zauważymy, że możemy być z takimi ocenami zgodni, gdyż wykonując zewnętrzny przelew przez Internet, nie poniesiemy z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Natomiast za zlecenie przelewu w oddziale banku zapłacimy tylko pięć złotych.

Zobacz pełna tabelę opłat

Co jeszcze daje nam Pierwsze Konto?

pierwsze kontoCzęsto zdarza się, że będąc młodym człowiekiem, zechcemy realizować się w tym wieku na wielu różnych polach. Możemy się więc ucieszyć na myśl o tym, że mając Pierwsze Konto, będziemy mogli łatwiej uzyskać kredyt w wysokości tysiąca pięciuset złotych, jakiego przeznaczeniem jest kurs prawa jazdy. Taki kredyt będziemy mogli otrzymać nie tylko szybciej, ale też na bardziej preferencyjnych warunkach, niż osoby, które nie będą posiadać tego konta.

Ponadto możemy też uzyskać limit kredytowy w wysokości tysiąca złotych, jaki może być nam pomocny w nagłych sytuacjach.

Co się dzieje z kontem po 26 roku życia?

Minusem rachunku jest zaś to, że kiedy ukończymy dwadzieścia siedem lat, Pierwsze Konto przekształci się w Konto PROSTO oszczędzające PLUS, jakie będzie można prowadzić bezpłatnie do trzydziestego roku życia. Pierwsze Konto można założyć przez Internet, korzystając w tym celu ze strony Credit Agricole.

Załóż  1 Konto i zyskaj nawet 200 zł premii!

W promocji do 30.06.17 r. korzystaj aktywnie z 1 Konta i aplikacji CA24 Mobile, a otrzymasz nawet do 200 zł premii!

Zobacz stronę promocji

Pierwsze konto Opinie – czy warto?

Pierwsze konto nie należy do czołówki kont studenckich, nie jest darmowe bezwarunkowo, nie oferuje także znaczących premii czy bonusów. A jak wy oceniacie tą ofertę? Tradycyjnie już prosimy was o opinie, jeśli chodzi o pierwsze konto.

Pierwsze Konto w Credit Agricole – Opinie, Opłaty
Ocena: 3 na podstawie 5 głosów.

komentarzy 11

 • Brajanski

  Czy warto założyć Pierwsze Konto w Credit Agricole? Chętnie poznam wszystkie “haczyki” i ukryte opłaty tego konta, ale wychwycone przez osoby posiadające 1 Konto.

 • Imarina

  Mam wrażenie, że to konto w Credit Agricole (dawny lucas bank) to jest po prostu kopia mBanku 🙂 Tam są identycznie takie same zasady i nawet argumenty mają te same. Też 2 zł za kartę, jeśli nie wypłacimy nią więcej niż 100 zł miesięcznie (w mBanku jest chyba 200 zł). Co istotne, uważajcie na bankomaty, bo nie wszystkie są darmowe, tylko te w BZ WBK i w sieci Euronet. Z tego co wiem, to można sobie taką opcję wykupić, że za 5 zł miesięcznie będziemy mogli wypłacać z każdego bankomatu – do woli.

  • admin

   Błędne wrażenie. To konto w Credit Agricole, nie jest aż tak bardzo podobne. Podobieństw jest oczywiście kilka, ale znajdziesz je w wielu innyc bankach i ofertach bankowych. Otóż banki kopiują z siebie i dostosowują oferty jedna do drugiej, żeby utrzymać jakiś poziom na rynku.

   Jest prawie pewne, że banki dobrze się między sobą kontaktują i w ten sposób utrzymuje się w miare zdrowa konkurencja. Ogólnie warto pamiętać, że Credit Agricole, to nie jest nowy bank, oni kupili polskiego Lucasa, ale we Francji działają od dawna. Początku to były gdy bank interesował się rolnictwem, bo Credit Agricole jest właśnie oryginalnie związany z rolnictwem.

 • Majwska423

  Chyba nie. To jedno z nielicznych podobieństw Credit Agricole do mBanku. Wiele rzeczy się także różni. Ogólnie banki teraz ściągają od siebie, a na dobrą sprawę każdy ma bardzo podobne zasady. Nie ma czegoś takiego jak kiepski bank, one się po prostu nastawiają na jakiegoś klienta.

  Są na przykład banki dobre dla rolników, inne są dobre dla przedsiębiorców, a jeszcze inne dla studentów. Tylko denerwuje mnie jedna rzecz, że te banki chcą i tak zarabiać na studentach. Powinni dawać dla studentów wszystko za darmo, przecież my nie mamy kasy na opłaty typu karta, czy za prowadzenie konta 🙁

 • Sebastian92

  Opłata za kartę jest bardzo niska, minimalna płatność kartą też jest w porządku. Ale nie przemawia do mnie ilość bankomatów, z których możemy wypłacać pieniądze za darmo. We wszystkich bankach powinni znieść te opłaty, bo to jest porażka. Mieszkam w niewielkim mieście i mam duży problem, żeby uniknąć takiego marnotrawienia pieniędzy.

 • Darek Jasiński

  Przez wiele lat byłem wierny mBankowi, jednak przez lata mBank się zmienia i zmienia i boję się, że się zmieni na gorsze, bo kiedyś karta była darmowa, później 2 zł, a teraz 4 zł jak się nie korzysta. Natomiast w Credit Agricole widzę, że jest 2 zł za kartę i można to jeszcze anulować transakcją na 100 zł, więc to jakieś śmiesznie proste warunki. Zastanawiam się na poważnie nad założeniem albo dodatkowego konta w Credit Agricole, albo zrezygnowaniu z mBanku i przejściu na konto główne na Credit Agricole. Muszę sobie jeszcze doczytać o wszystkich plusach i minusach tego konta i zobaczyć, czy nie ma jakiś innych ukrytych opłat.

  • Karol Korzecki

   To też wynika z nowych kosztów, które banki muszą ponosić jeśli chodzi o kwestie utrzymania klienta. Uważam, że te 2 złote czy 5 zł, to każdy powinien zakładać. Rocznie to jest z 60 zł kosztów, a jaka wygoda. Nie musisz wszędzie nosić pieniędzy, jest bezpiecznie, bo masz kartę zawsze przy sobie. Jest bezpiecznie, ale przede wszystkim wygodnie. Teraz małe sklepu wprowadzają terminale płatnicze, nawet w spożywczym na osiedlu będzie można niedługo płacić karą czy telefonem. Co to jest te dwójka czy piątka za takie możliwości. mBank oferuje też zwroty za zakupy wybranych produktów i marek. Jak sobie to uruchomisz, to okaże się, że wyjdziesz na tym jeszcze lepiej i nic nie stracisz.

 • Krokodyl

  A jak to jest z tym kontem oszczędnościowym konto plus w credit agricole. Ono jest darmowe z tego co piszecie, no ok, ale jakie są na nim dokładnie warunki? Też można z niego normalnie korzystać czy są jakieś zmiany i obostrzenia? Aż w końcu co się dzieje z kontem po 30 roku życia?

  Rozumiem, że już wtedy konto nie jest darmowe, ale jak działa w późniejszym czasie, czy dochodzą jakieś znaczne opłaty?

 • Monique

  Nie wiem dokładnie jak jest z kwestiami samej obsługi konta, może to jest i ciekawe rozwiązanie, ale wiem na pewno że mają kiepsko jeśli chodzi o kredyty gotówkowe. Podobno kilka dni im zajmuje weryfikacja klienta, a dla większości banków system robi to dosłownie w kilka sekund. Przecież Credit Agricole przejął bank po Lukas, więc nie powinno być takich problemów, dlatego że Lucas bank słynął raczej z szybkich kredytów. Tymczasem takie oto zaskoczenie. Czy Wy mieliście jakieś problemy w przypadku zaciągania kredytów gotówkowych w Credit Agricole? Prośba o opinie.

 • Darek mila

  Internetowe konto w Credit Agricole?

  Długo się wahałem, ale przekonała mnie opinia znajomych. Jak dotąd, nie jest źle. Konto jest przejrzyste, nie znika z niego więcej pieniędzy niż sam wydaje, sprawdza się, gdy płacę za jego pośrednictwem w Internecie no i zawsze mogę sobie zaoszczędzić trochę pieniędzy „przez przypadek”, co też jest sporym plusem.

 • Grzegorz

  Ten bank to zart, a obsluga przez strone wieczorami prawie nigdy nie dziala! Odradzam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *