mBank – eKonto m dla studenta – opinie, opłaty

konto studenckie mbankCzy warto mieć konto studenckie w mBanku: ekonto m? Czy “premia 100 zł” rekompensuje nam opłaty za konto? Zobacz naszą recenzję, zestawienie kosztów użytkowania, opinie klientów mbanku.

Chcąc założyć konto w banku, warto się zastanowić nad tym, czego się oczekuje, szczególnie w odniesieniu do różnych opłat i zniżek, jakie zwykle mają dla nas duże znaczenie. Biorąc pod uwagę eKonto m dla młodych, zauważymy, że jest ono atrakcyjne pod względem tych właśnie aspektów.

 

eKONTO m w mBanku w skrócie:

 • najtańsze konto internetowe dla młodych w wielu rankingach
 • otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł
 • brak wymaganej minimalnej i regularnej wpłaty
 • darmowe przelewy
 • bezpłatna karta debetowa do 20 roku życia, a potem przy aktywnym korzystaniu (minimum 5 transakcji miesięcznie)
 • wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce – 0 zł

 

Opinie o kosztach i opłatach

ekonto m opłaty

Patrząc pod kątem użytkowania takiego konta, do 20 roku życia nie będziemy musieli ponosić z tego tytułu praktycznie żadnych opłat. Wiąże się to zarówno z miesięczną opłatą za prowadzenie konta, z opłatą za kartę, prowizjami za przelewy. Warto pamiętać, że od 21 roku życia darmowe użytkowanie karty w przypadku konta studenckiego mbanku możliwe jest przy aktywnym korzystaniu z niej (trzeba wykonać nią 5 transakcji w miesiącu).

Nie można się wobec tego dziwić, że opinie jakie pojawiają się na różnych stronach internetowych odnośnie tego konta, są na ogół pozytywne.

eKonto m jako konto studenckie jest praktycznie darmowe do 24 roku życia.

Od 25 roku życia warunki opłaty ekonta m, nieco się już zmieniają, potrzebna jest większa aktywność:

 • 0 zł za prowadzenie konta przy wpływach min. 1000 zł/miesiąc
 • 0 zł za użytkowanie karty jeśli zapłacimy nią min. 5 razy
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów, ale tylko dla kwot powyżej 100 zł

Mając eKonto studenkie możemy wypłacać i wpłacać pieniądze za pośrednictwem bankomatów i wpłatomatów, nie ponosząc żadnych kosztów.

Zobacz pełną tabelę opłat na stronie mBanku

Serwis transakcyjny mbanku

Trzeba też podkreślić wygodny system za pomocą jakiego można dokonywać przelewu. Posiada przejrzysty interfejs i jest naprawdę bezpieczny, gdyż każdy przelew będziemy musieli potwierdzić, wpisując hasło, jakie otrzymamy od banku na nasz telefon komórkowy.

system-transakcyjny

Serwis transakcyjny umożliwia też lepsze zarządzanie środkami pieniężnymi, jak i czasem. Dzięki niemu ustawimy zlecenia stałe, wykonywane automatycznie każdego miesiąca. Ponadto można też skorzystać z usług związanych z oszczędzaniem, ubezpieczeniem, czy z możliwością wejścia na giełdę.

eKONTO m umożliwia:

 • realizację poleceń zapłaty i przelewów na dowolny rachunek
 • definiowanie zleceń stałych
 • bezpłatne ustanowienie pełnomocnika
 • zakup jednostek funduszy inwestycyjnych w zintergowanym Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych,
 • kupno i sprzedaż papierów wartościowych dzięki usłudze eMAKLER.

Opłata za przelewy zewnętrzne na dowolne rachunki do innych banków przez Internet wynosi 0 zł, natomiast przelewy wewnętrzne są darmowe.

Warto też wspomnieć o tym, że konto można założyć bardzo szybko, gdyż wystarczy złożyć wniosek przez Internet. W niedługim czasie otrzymamy list z banku, zawierający dane do naszego rachunku.

Załóż Konto na stronie mBanku

Korzystając z eKONTA m możesz swobodnie zarządzać swoimi pieniędzmi – bez ograniczeń w czasie i przestrzeni przez Internet, telefon, aplikację mobilną.
eKONTO m studenckie również daje Ci dostęp do bezpłatnej usługi mTransfer, umożliwia bezpłatną realizację poleceń zapłaty (niezależnie od ich liczby miesięczna opłata za usługę wynosi złotówkę), bezpłatnych przelewów na dowolny rachunek w mBanku i przelewów na zakup jednostek w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych lub Usłudze Maklerskiej. W mBanku możesz także prowadzić konta walutowe w EURO, USD czy GBP oraz wykonywać przelewy zagraniczne.

Dodatkowo dostajesz aplikację mobilną dzięki której:

 • sprawdzisz stan konta bez logowania
 • wykonasz przelew na numer telefonu
 • znajdziesz atrakcyjne mOkazje w Twojej okolicy

Płatności

eKONTO m dla studenta to rachunek stworzony z myślą o prostym i wygodnym wykonywaniu operacji finansowych. Z pieniędzy zgromadzonych w banku korzystać można na kilka sposobów:

 • wypłacić je jako gotówkę
 • płacić w sklepie korzystając z karty płatniczej
 • płacić wirtualnie – korzystając z numeru karty płatniczej
 • regulować zobowiązania zlecając przelewy z rachunku

Wypłacanie gotówki

W bankomatach wypłacisz gotówkę używając wydawanych do eKONTA m kart Visa lub Mastercard.

Przelewy z eKONTA m

Przelewy z eKONTA m można wykonać na pięćdziesiąt zdefiniowanych rachunków. Klienci mBanku bardzo często definiuja swój eMAX (konto oszczędnościowe) jako jeden z tych pięćdziesięciu docelowych rachunków. Przelewy między rachunkami w mBanku są natychmiastowe.
Z eKONTA m możesz także wykonywać przelewy dowolne. Przelewy możesz zlecać także z datą przyszłą. Takie przelewy można odwołać nawet dzień przed terminem realizacji.
Jeśli masz stałe, powtarzające się płatności (np. opłatę za telewizje kablową, czesne itp.) to najwygodniej jest zdefiniować zlecenie stałe.

Końcowa opinia – konto studenckie mbank

Opinie są też zgodne co do tego, że wraz z korzystaniem z tego konta, można liczyć na wiele różnych atrakcji, między innymi na duże obniżki w ponad trzech tysiącach sklepów. Jeśli będziemy chcieli zapisać się na kurs językowy, z eKontem dla młodych zapłacimy aż dwadzieścia pięć procent mniej, a zdarzają się też rabaty sięgające pięćdziesięciu pięciu procent, więc jest naprawdę taniej.

W dodatku rabaty będą związane z markami, jakie są znane na rynku, toteż będą to punkty, gdzie często robimy zakupy. Zdając się więc na opinie ludzi, którzy korzystają z tego konta, jest to obecnie jedno z najlepszych rachunków mobilnych. Pomimo tego, że nazwa sugeruje, iż jest to konto dla studentów, czyli dla osób, które nie mają więcej jak dwadzieścia sześć lat, po przekroczeniu tego wieku, wciąż można korzystać z tego rachunku.

Otwórz eKonto m i zyskaj nawet 120 zł premii na eKonto m

Do promocji możesz przystąpić do 28.11.2018 r.

ekonto student premia

 

Opinie klientów o mbanku – dodaj swoją ocenę konta i komentarz

Tradycyjnie i tym razem czekamy na Wasze komentarze i opinie na temat wrażeń z posiadania konta w mbanku. Zapraszamy także do dodania swojej oceny poniżej.

mBank – eKonto m dla studenta – opinie, opłaty
Ocena: 4.5 na podstawie 4 głosów.

komentarze 54

 • Student_UW

  Niewątpliwie największą zaletą ekonta w mBanku jest serwis transakcyjny, ostatnio zresztą udoskonalony. Wszystko funkcjonuje sprawnie i bez jakiś awarii czy zakłóceń, a oprócz tego można skorzystać z aplikacji mobilnej. Podoba mi się nawigacja finansowa, bo w końcu mam kontrolę nad swoimi wydatkami i wyszukiwarka, bo pozwala mi szybko znaleźć transakcję, o którą mi chodziło. Odpowiada mi mBank ze swoją ofertą, bo przyzwyczaiłem się załatwiać wszystko online.

  • admin

   Ja też to zauważyłem, dlatego właśnie o tym wspominamy. Zalety tego nowego systemu transakcyjnego na koncie w mBanku, są naprawdę niesamowite. W tym eKiosku można kupić praktycznie wszystko, od usług związanych z oszczędzaniem, lokat, programów oszczędnościowych itd.

   Dla przykładu zaciąganie kredytu gotówkowego w mBanku, jak mamy konto, to wystarczy szybko złożyć wniosek i dosłownie w 5 minut (nawet nie w 15 minut), pieniądze są do anszej dyspozycji. Nie trzeba nigdzie dzwonić, nigdzie wychodzić, nie trzeba zupełnie nic.

   • rogal

    no tak oni chyba jako pierwsi wprowadzili taki ekiosk na koncie i połączyli takie konto z takimi zniżkami w innych sklepach – ja już nie raz korzystałem ze zniżek oferowanych w tym kiosku i powiem wam, że faktycznie warto.
    Dodatkowo samo konto oceniam na 5+ bo jest w pełni darmowe i naprawdę bardzo dużo opcji – ostatnio otworzyłem sobie tam konto oszczędnościowe i oszczędzam mając dostęp do tych pieniędzy 24h na dobę – rewelacja.
    Moja opinia 5+ tak jak wyżej wspomniałem to idealne konto dla każdego studenta

   • Gerard Schr.

    Szczególnie polecam programy oszczędnościowo inwestycyjne. Nie wiem czy tak to się profesjonalnie nazywa, ale chodzi o coś w formie uproszczonych akcji firm, spółek i różnych innych inwestycji (nawet w zagraniczne rynki).
    Normalnie mamy dostęp do statystyk, widzimy jak to wyglądało w przeszłości i jaka jest prognoza.
    Ja sobie wpłacam na 5 podmiotów (bo warto dywersyfikować) po 100 – 200 zł każdego miesiąca. Staram się to robić regularnie. Po 2 latach uzbierało mi się około 5000 z czego spora część to już odsetki. Dzięki temu mogę sobie kupić coś fajnego.

 • Wariatka

  Słuchajcie, jeśli chodzi o konto studenckie, to mBank jest świetnym rozwiązaniem. Prowadzenie tego konta jest śmiesznie tanie, a przy wydatkach rzędu 200 zł miesięcznie może być darmowe, więc o czym tutaj mówimy. Masa darmowych bankomatów, euronety są przecież wszędzie (na stacjach pkp, w miastach itd.). Wszystkie rodzaje przelewów za darmo i cała masa dodatków, na przykład te wyliczenia wewnatrz konta (masa opcji, możemy włączyć lokatę kilkoma kliknięciami). Mamy wszystkie wykazy płatności, widzimy, że na to wydane tyle i tyle, a na tamto tyle i tyle, to naprawdę fajnie się sprawdza, bo dzięki mBank możesz kontrolować swoje finanse, dlatego że widzisz ile na co wydajesz.

 • StudentkaWarszawska

  właśnie doszła mi nowa karta z eKonta z mBanku, jest całkiem inna niż te niebieskie z delfinem i ma wypukłe literki. Na początku bałam się, że przysłali mi kartę kredytową, ale to są nowe karty płatnicze z mBanku. Czy komuś z Was też takie już doszły? Mam też pytanie o eMax plusa. Czy ktoś z Was może oszczędza na tym subkoncie? Tam co prawda jest bardzo małe oprocentowanie, ono oscyluje coś w granicach 1%, ale mimo to, coś tam zawsze daje i nie korci tak bardzo żeby te pieniądze wypłacać, bo jedna wypłata jest darmowa, a druga kosztuje już 5 zł.

 • WiktoriaBak

  Po liczbie komentarzy widzę, że konto w mBank czyli eKonto, cieszy się dużą popularnością, także tutaj. Ja sama korzystam z tego konta, mam je jako dodatkowe konto.

  Na początku było to dla mnie minusem, że trzeba te 4 zł zapłacić jeśli się nie korzysta z konta, jednak po czasie szybko okazuje się, że to nie jest żaden problem i kartą płacę znacznie więcej, a przynajmniej mam fajne konto.

  Na nim dodatkowo założyłam sobie eMax plus, czyli konto na którym masz jeszcze jakieś małe oprocentowanie rzędu 1 czy 2%, ale to zawsze coś.

 • Raflicjant

  Przetestowałem już masę kont, które były studenckie tylko z definicji i tylko przy tym zatrzymałem się na dłużej i raczej już zostanę. Głównie rozchodzi mi się o brak opłat – w końcu jesteśmy studentami, nie zarabiamy kokosów, więc dla mnie bzdurą jest, gdy inne banki każą nam płacić prawie za wszystko. Dlatego podoba mi się zwolnienie z opłat przy transakcjach 200 złotych miesięcznie.

  • Kondrat Piotrek

   A tutaj właśnie to jest fajne, że mBank nie jest typowo studenckim kontem, a jest na studenckich warunkach:) Naprawdę preferencyjnych.

   Nie ważne czy masz 19 lat czy 39, bo zawsze będziesz mieć te same warunki w banku i to jest ok.

   Poza tym super oferty kredytów gotówkowych, bardzo łatwy i intuicyjny dostęp, zarówno z urządzeń mobilnych (jest specjalna aplikacja), jak i z komputerów stacjonarnych. W przeglądarce to wszystko ładnie wygląda, tylko zakładać i korzystać 😉

 • Marietta

  Interfejs jest fantastyczny, a przeszukiwanie historii transakcji bajecznie proste, tak więc na pewno zostanę z mBankiem na dłużej. Szkoda, że zrezygnowali z usługi telefonii mBanku, ale rozumiem, że wszystko musi się jakoś kalkulować. A po cichu liczę, że wkrótce pojawi się coś nowego, równie atrakcyjnego.

 • Marcin

  Nie no jeśli chodzi o mBank to jest fajnie, ale nie ukrywajmy, że jak jest się studentem pod kreską to nieraz ciężko jest o te 200 zł płatności kartą. Zależy jak kto robi zakupy i jakie ma możliwości zakupowe. U mnie np różowo nie jest i czasem muszę płacić, a czasem się namęczę i nakombinuję

  • admin

   No zaraz zaraz, 200 zł go nie stać? To o czym tu mówimy. To niech nie idzie na studia. Jak ktoś chce iść na studia, to musi mieć pieniądze i albo dostanie je od rodziców (niech poprosi o przelanie na konto z którego będzie płacić wszędzie), albo niech idzie do pierwszej lepszej pracy.

   Teraz jest masa pracy dla studentów, od roznoszenia ulotek (około 50 zł za kilka godzin), do różnych gastronomii, call center, pracy fizycznej na budowach w remontach itd.

   I 200 zł to jest się w stanie zarobić NAWET dając korepetycje (jak zakładamy, że mamy do czynienia z takim typowym studentem), gdzie korepetycje można dawać o każdej porze dnia i nawet nocy.

   Dlatego czy to będzie konto studenckie w mBank czy w jakimś innym banku, to musicie przecież te pieniądze mieć, co nie?

 • Justa

  Oczom nie wierzę, przecieram oczy i nadal nie wierzę. Jakie kłopoty z płatnością kartą??? Przecież na odludziu nie mieszkasz, a w ciągu miesiąca nie wydajesz tyle na jedzenie? Nawet jeśli nie to zrób zakupy znajomym niech Ci zwrócą gotówką. No nie naprawdę można coś zakombinować. .

 • WiktorBecka

  Dzisiaj dostałam jakiś zwrot za zakupy, przyszedł mi sms, bo aktywowałam jakiś tam pakiet ten konkursowy, że za ileś płatności kartą, coś tam do mnie wraca.

  Przyszło 15 zł za zakupy w jednym ze sklepów ze sprzętem komputerowym. Niby to nie dużo, ale idę na jakieś dobre jedzenie za pieniądze od banku, które tym razem dostałam w mBanku faktycznie za darmo i naprawdę nie nastawiałam się na zakupy w tamtym sklepie.

  Włączyłam po prostu tę opcję i zapomniałam o niej, a dziś patrzę, a tu miła niespodzianka. Zadowolona!

 • Karol Korzecki

  Dla mnie konto w mBank jest bezapelacyjnie jednym z najlepszych kont bankowych. Mają tyle usług i takie kompleksowe podejście, że ja mam u nich konto główne. Co mi się podoba, ten taki market ze zniżkami. Wystarczy je aktywować i na przykład masz zwroty za różne zakupy. Ostatnio kupowałęm bilety w kinie i przyszło mi 5 zł zwrotu z mBanku. Kiedyś kupowałem zegarek, przyszło mi 20 zł z mBanku. Może to nie są jakieś duże kwoty, ale rocznie na pewno się stówka uzbiera. Da mi ktoś z Was 100 zł za darmo? No własnie, a z mBank dostałem 😉

 • klient mBanku

  Bezdyskusyjnie jest to konto dla osób, które sobie cenią nowoczesność, mobilność, dostęp do bogatej bazy produktów z panelu konta. A przy tym stosunkowo niskie opłaty. Ogólnie polecam!
  eKonto w mBanku

 • dzioana

  To jest moim zdaniem najlepsze konto bankowe jakie tylko mogłam znaleźć. Jeszcze tylko gdyby ten mBank miał wszystkie darmowe bankomaty, bez konieczności wykupowania tej opcji za 5 zł (wtedy masz wszystkie bankomaty za darmo), to już by była moim zdaniem full opcja i nawet bym się nie zastanawiała. Nie to żebym teraz wydziwiała i narzekała, bo mam zamiar właśnie u nich założyć konto w najbliższym czasie, gdyż jest mi potrzebne właśnie na studia. O mbanku wyczytałam masę pozytywnych opinii, dlatego mam zamiar założyć takie konto jak najszybciej, najlepiej przez internet. Czy ktoś mógłby mi podesłać jakąś instrukcję zakładania takiego konta?

 • GimiMore

  Zgadzam się z wszelkimi rankingami. mBank jest przeze mnie lubiany już od jakichś 10 lat. Nie wiem czy obecnie byłby dla mnie jakiś lepszy bank, nie sądze. Tam mam praktycznie wszystko za darmo, jeszcze jakby bankomaty były darmowe, no ale cóż, przecież bank to instytucja, która musi zarabiać, więc trudno się im dziwić. Jak ktoś szuka naprawdę taniego konta, to z całą pewnością mogę polecić mu konto w mBanku, bo żałować nie będzie. W dodatku mają mnóstwo dodatkowych rzeczy w obrębie obsługi elektronicznej. Można wziąć kredyt na kwotę nawet 150 000 zł, a wszystko to jest tak zautomatyzowane, że szok.

 • marzena

  Konto założyłam kilka lat temu generalnie po to by obsługiwało moją polisę OC. Po roku okazało się, że mam zapłacić za kartę kredytową, o którą nigdy nie wnioskowałam, ani też nigdy nie otrzymałam. Próbowałam telefonicznie wyjaśnić sprawę, bezskutecznie, udało się zrezygnować przez telefon z karty ale reklamacja wymagała złożenia pisma, wiec odpuściłam i zapłaciłam. Potem zabrakło informacji o kończącej się polisie OC i znów porażka. Miesiąc temu postanowiłam zamknąć rachunek. Dyspozycja złożona telefonicznie. W trakcie wypowiedzenia umowy (okres 30 dni) podałam jeszcze nr rachunku na który należy przelać środki po zrealizowaniu dyspozycji. Dziś otrzymałam potwierdzenie (mailem i sms-em), że rachunek zamknięty. A za chwilę, że środki pozostawione na rachunku trafiają na nieoprocentowane konto (zamiast na podany przeze mnie rachunek!). Wysłałam maila z prośbą o wyjaśnienie. Uwaga, jest odpowiedź, że korespondencja w formie mailowej ma jedynie charakter informacyjny. Udzielając odpowiedzi na przesłaną wiadomość nie posiadają wglądu w moje dane i posiadane produkty, co skutkuje brakiem możliwości merytorycznego odniesienia się do jej treści. W celu wyjaśnienia kwestii związanej z realizacją przelewu proszą o kontakt z konsultantem mLinii pod numerem: 801 300 800 lub +48 42 6 300 800. Proszę przygotować identyfikator klienta i telekod. Identyfikator klienta i telekod przygotowane więc dzwonię. Rachunek zamknięty ale identyfikator i telekod działają (?) super! Pani przepytuje mnie na tę okoliczność: imię i nazwisko, pesel, adres, nazwisko panieńskie matki… jest! widzi wniosek zamknięcia! ale sory, nic nie może zrobić… już mnie mdliło od tego ciągłego przepraszania za to, że konsultant nie wpisał we wniosku numeru konta, że nr rachunku umieszczony w komentarzu nie ma mocy prawnej, że konsultant nie powiedział… dość! nie chcę przeprosin, oczekuję realizacji dyspozycji, którą złożyłam przecież prawidłowo przed zamknięciem konta. ok, no to składam reklamację, nie!!!nie mogę, bo właśnie mój identyfikator i telekod zostały zablokowane. Panienka z drugiej strony nie może nic (a może nie chce?)… nie mogę rozmawiać z nikim kto merytorycznie ogarnąłby sprawę, panienka nie przekaże sama też jej nikomu (bo przecież nie mogę już składać reklamacji), przelewu nie może wykonać… Masakra! Rozwiązanie? a i owszem jest! jedno jedyne… PROSZĘ NAPISAĆ PISMO do mBANKU. Paranoja jakaś! To pytam się po co maile z banku wprowadzające w błąd, po co zatrudnieni konsultanci (pierwszy zapomniał powiedzieć, drugi powiedział ale źle, a trzeci był tylko od przepraszania – ot taką miał wąską specjalizację!)??? I co? ano kasę w majestacie prawa zabrali, jak napiszę pismo jest szansa, że przeleją wreszcie na podany rachunek… chociaż w tej sytuacji to wcale już nie mam takiej pewności. Od wojny, głodu i MBANKU uchroń nas Panie! Amen

 • Grażyna Darska

  A ja podejdę do banku bezkrytycznie. mBank jest moim ulubionym bankiem i korzystam z jego usług już od bardzo dawna. Poza niektórymi płatnymi bankomatami, które faktycznie są płatne 5 zł, to nie ma to konto żadnych wad. 200 zł wypłaty gotówki, nie stanowi żadnego problemu dla mnie, żeby nie płacić prowizji za to konto bankowe.

  Jedyny bank, który teraz mógłby konkurować z mBankiem, to jest ING bank ze swoim kontem, które faktycznie jest darmowe, jeśli kartą płacimy minimum 200 zł. Jednak jeśli nie, to wtedy 7 zł będzie kosztowało. Nie przenoszę się z mBank do ING tylko z sentymentu, bo wiem, że w każdej chwili ING może zmienić zasady.

 • Piotr

  Sądzę że konto w mBanku to jedna z lepszych ofert kont dla studenta pod względem opłat, W ofercie mBanku kontem dedykowanym dla studentów jest “eKonto dla młodych”. W skrócie: brak miesięcznej opłaty za korzystanie z konta, bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów, darmowe przelewy wewnętrzne i zewnętrzne oraz 0 zł opłaty za kartę (przy płatnościach na min. 200 zł/mc). Poza tym zniżki w szkołach językowych do 25%. Całkiem dobra oferta.

 • Maciej Zycki

  U mnie akurat na plus przemawia przejrzysty panel w środku konta w mBank. Naprawdę czasem spędzam tam po kilka godzin, przeglądając te wszystkie możliwości jakie daje obecnie mbank. Mając nawet niewielki kapitał, można pobawić się w oszczędzanie i inwestowanie. Na przykład kiedyś włączyłem sobie taką funkcję (to się chyba msaver nazywa), która polega na tym, że końcówka z każdej transakcji wpłacana jest na to subkonto. Czyli jak coś kosztuje 7 zł, to bank zaokrągla to i 3 zł (do 10 zaokrągla) trafia na konto oszczędnościowe. Po 3 miesiącach uzbierało mi się prawie 1000 zł. Kiedyś przez przypadek tam zajrzałem (bo to jest ogólnie ukryte), a tam tyle w skarbonce. Nie odczułem tego specjalnie na koncie, a 1000 zł dzięki mBankowi oszczędzone.

 • mbankowicz

  To może ja tez się udzielę bo w końcu jestem klientem mBanku już ponad 3 lata i cały czas korzystam właśnie z tego ekonta. Ogólnie jestem zadowolony ale mam kilka spostrzeżeń.
  Plusy:
  – konto faktycznie darmowe
  – świetna aplikacja mobilna
  – dobry serwis internetowy

  Minusy
  – opłaty za wyciąganie kasy z innych bankomatów
  – cash back dostępny tylko dla nowych klientów

  To taka moja subiektywna opinia, gdyby te obce bankomaty także były darmowe i te nowe promocje, które wchodzą były dostępne to konto byłoby naprawdę extra 🙂

 • richi

  No w mBanku to nawet jakby się ktoś chciał do czegoś doczepić to ciężko cokolwiek znaleźć co działa na niekorzyść tego ekonta – ja wyrażam swoją opinie już po 2 latach używania i jedyny minus jaki widzę w tym koncie to fakt iż obce bankomaty nie są darmowe jeśli chodzi o wypłacanie gotówki no ale cóż, wszystkiego mieć nie można.
  Poza tym wszytko w jak najlepszym porządku – przez te 2 lata nie naliczona została mi żadna opłata a konto ma masę funkcji i dodatkowych fajnych produktów. Ubezpieczyłem w nim samochód i wyszło mi ubezpieczenie o 100 złotych taniej niż w innym towarzystwie tak więc naprawdę polecam to konto

  • lukas

   Tak w mbanku nie macie żadnych opłat za prowadzenie konta.
   Dodatkowo nie macie też opłat za wydanie i używanie karty – brak tutaj tez minimalnych limitów płatności kartą aby ta była darmowa z tego co wiem.
   Bardzo ciekawa opcja to ten eKiosk – polecam korzystać z niego bo inne banki nie daja takich możliwości a można sporo oszczędzić bo są tam rozdawane zniżki do około 3000 sklepów nie tylko online – ja już kilka razy skorzystałem i się opłaciło 🙂 To lepsze niż te czasowo cashbacki oferowane przez inne banki.

 • MamaJasia

  Cześć wszystkim. Ja jestem klientką mBanku już od około 10 lat. Miałam tam konto jak to był jeszcze typowy bank internetowy. Ostatnio trochę się popsuło, lokaty spadły na łeb na szyję. Może to nie jest ich wina, bo akurat lokaty to jest kwestia stóp procentowych ustalanych przez bank centralny, ale za to wciąż nowe i nowe opłaty związane z karta czy też z samymi wypłatami i wpłatami na konto. Dlatego czasem myślę o ucieczce do jakiegoś mniejszego banku, ale na razie trzyma mnie przyzwyczajenie i fajny panel

 • monin

  Ja jestem juz na 3 roku studiów i konto używam właśnie już przez 3 lata – do tej pory niz złego nie wynikło i nie zawiedli mnie w żaden sposób.
  Bardzo dobre konto za darmo. Wiele osób widzę, że narzeka na darmowe bankomaty, że w innych bankach są wszystkie darmowe ale na chwile obecną jest masa euronetów na każdym kroku dodatkowo bzwbk też są za darmo – więc nie ma problemów z wyciągnięciem pieniędzy z bankomatu za darmo.
  Tak więc jeśli ktoś zastanawia się nad założeniem konta w mBanku to ja jak najbardziej polecam – DLA KAŻDEGO STUDENTA 🙂

 • Witkex

  O tym banku mogę opowiadać sporo, bo tak się składa, że jest to mój pierwszy bank z którym jestem już sporo związany.
  Najbardziej wkurza mnie to w mBanku, że wypłaty z większości bankomatów są płatne. Biby sieć euronet jest darmowa i jest ich faktycznie bardzo wiele, ale mimo to są miejsca w których nie ma darmowych bankomatów.

  Znalazłem taką opcję w mBanku, która pozwala za 5 zł miesięcznie uniknąć pozostałych opłat za wypłacanie z bankomatów innych niż te współpracujące z mBankiem, ale to i tak 5 zł miesięcznie, czyli 60 zł rocznie. Trochę mały niesmak pod tym względem, ale poza tym idzie tolerować mBank.

 • iron

  Jedyny minus jaki dostrzegam w ekoncie w mBanku to brak darmowych bankomatów – -w sensie że mogliby zrobić wszystkie darmowe bankomaty a tak są same euro nety chyba i tutaj najczęściej opłaty wbijane w tym Banku.
  jeśli nie licząc tego to pozostałe opcje są naprawdę ok, darmowa karta, darmowe przelewy – także mnie jako studentowi to jak najbardziej wystarcza. Cieszy mnie, że nie ma tak jak w innych bankach, że są minimalne wartości transakcji żeby nie było opłat za używanie karty.
  Polecam studntom szukającym darmowego konta

  • DiskoBoj

   Od zawsze mieli płatne i zawsze chyba będą mieli płatne. To jest spory minus mBanku, bo jak jestem w obcym mieście, to zazwyczaj nie mogę znaleźć euronetu i wypłacam pieniądze w pierwszym lepszym bankomacie. Później się okazuje, ze to mnie kosztowało 15 zł, czy li 2 – 3 piwka w knajpie. W skali roku to wychodzi kilka stówek, no ale cóż. Fajnie jakby nad tym jakoś popracowali, bo inaczej założę sobie inne konto i po prostu zamknę mBank. Pewnie jedna osoba dużej różnicy im nie robi, ale jak kilkoro ludzi pomyśli tak jak ja, to wtedy zrobi się większa liczba.

 • Janusz

  Jeśli ktoś z was ma zamiar wybrać eKonto w mBanku to polecam zapoznać się dobrze z regulaminami i opłatami za to konto bo nie jest ono takie w pełni darmowe jak to ładnie przedstawiane jest w każdej reklamie mBanku w telelewizji.
  Pierwsza opłata to opłata za kartę – jeśli nie wyrobicie minimum transakcji to będzie opłatka.
  Druga opłata to za stałe zlecenia przelewów za każdy jest liczona opłata miesięczna.
  Trzecia opłata to wypłata z innych bankomatów także nie jest darmowa.
  To takich kilka wskazówek na temat opłat w darmowym koncie w mBanku…

 • Luigi

  Widzę, że narzekacie ba to, że mBank nie oferuje wszystkich bankomatów za darmo a euronety sa na każdym rogu obecnie i jak np nie mam żądnego problemu ze znalezieniem darmowego bankomatu bo naprawdę jeśli gdzieś się mieszka to bez problemu z każdego miejsca można w 10 minut dojść do jakiegoś euronetu.
  A dla kogoś kto podróżuje dużo polecam aplikacje mobilną mBanku – ona wskazuje najbliższe bankomaty darmowe – bardzo przydatna sprawa. Można z niej także zarządzać całym kontem, robić przelewy itp. w Końcu to “najlepsza aplikacja mobilna”

 • Karol999

  W mBank mi się kilka rzeczy, zaś kilka mi się nie podoba. Na pewno nie podoba mi się to, że co jakiś czas przyciskają pasa. Jakieś 5 lat temu był to naprawdę najlepszy i praktycznie darmowy bank.

  Teraz się troszkę popsuło z powodu prowizji i dziwnych opłat. Nigdy nie tolerowałem tej opłaty 5 zł za wypłaty z innych bankomatow, ale to się jeszcze da ominąć, bo w Polsce mamy setki euronetów, które są darmowe.

  Natomiast lokaty w granicach 1% to już jest smutna sprawa. Jak ktoś nie bawi się w lokaty i jest mu to obojętne, to ok, natomiast ja raczej dużą wagę przykładam do oszczędzania i żeby ta lokata chociaż ze 3% miała…

 • gimbek

  To ja może zacznę od kosztów konta w mBanku:
  – koszty za wypłatę z obcych bankomatów bankomatów.
  – koszty za zlecenie stałe na koncie, za stałe zlecenie przelewu – tutaj mamy 1 złotych za każdy przelew miesięcznie.
  – koszty za nie używanie karty też są 3 albo 5 złotych.

  To chyba tyle, przynajmniej tyle co mnie dotknęło w mBanku w tym eKoncie – tak więc czy warto? Jeśli się używa konta i nie korzysta się ze stałych zleceń to tak bo konto jest łatwe w obsłudze i ma genialną aplikację na telefon. Ale wiem że chyba smart bank ma całkowici darmowe konto ale nie wiem jak z funkcjonalnością… tak więc kto co potrzebuje. Myślę, że moja opinia się przyda.

 • romanek

  NAJLEPSZE KONTO STUDENCKIE – żeby tylko nie poszło w stronę innych banków, które już ogłosiły, że wprowadzają opłaty za kartę lub za przelewy czy inne opcje związane z kontem, które dotychczas powszechnie był darmowe…NAJLEPSZE KONTO STUDENCKIE – żeby tylko nie poszło w stronę innych banków, które już ogłosiły, że wprowadzają opłaty za kartę lub za przelewy czy inne opcje związane z kontem, które dotychczas powszechnie był darmowe… Nie zawiedli mnie ani razu przez 5 lat.
  POZYTYWNA OPINIE KLIENTA
  Romanek

 • Kowalska Patrycja

  Czy zauważyliście, że mBank lekko zmienił swój panel do logowania? Co sądzicie o tym nowym panelu? Mi się w oczy rzuciło to, że hasło jest dość słabo widoczne. Na początku to nie mogłam tego znaleźć. Jednak człowiek przyzwyczaja się do starych i stałych rzeczy 🙂
  Ciekawe czy w środku w panelu mBank tez będą robić jakieś zmiany. Mam nadzieję, że jeśli tak, to na lepsze, bo ostatnio jak wprowadzili na przykład ten system transakcyjny w którym można wykupić sobie te różne promocje i produkty dodatkowe, to jest to nawet ciekawe i fajne.

 • Lukasz

  mBank nadal na Topie – widać w rankingach.
  Ja rzadko piszę takie publiczne opinie ale widzę, że kilka osób tutaj narzeka i śmiać mi się z was chce, wymyślacie jakieś bzdury…
  Koto darmowe w prowadzeniu
  karta darmowa
  przelewy są darmowe
  wypłaty w bankomatach eurocash ale jest ich cała masa bez problemu się je znajduje
  fajna aplikacja mobilna
  masa promocji w innych sklepach – kupony w mbanku

  No to chyba wszystko w tym temacie – jak dla mnie konto zdecydowanie numer jeden i jak dotąd żaden inny bank nie zaoferował swoim klientom tak wiele.

  • aga

   Karta jest warunkowo darmowa. Póki co jest tylko jeden bank, który daje bezwarunkowo darmową kartę i nie jest to mBank.

 • loku

  Otwarcie i prowadzenie faktycznie darmowe.
  Karta także jest darmowa jedynie co to trzeba faktycznie mieć tych transakcji na niej na kwotę 300 złotych i już bezwarunkowo darmowa jest.
  Jedyne opłaty z jakimi się jeszcze spotkałem to opata za stałe zlecenie zapłaty ;/ tutaj trzepią 1 złotych od każdego zlecenia niestety…

  Ale duży PLUS DLA MBANKU za ten serwis transakcyjny, fajne promocje tam mają na kino – ja korzystam z nich dość często a tych kodów promocyjnych to do 1000 sklepów chyba mają – jak dla mnie to bardzo przydatna sprawa.

  Z Bankomatami i wpłatomatami także nie ma najmniejszego problemu – jest ich pełno 🙂

 • AdamAdamowski

  Moje pierwsze konto było właśnie w mBanku. Miałem je około pół roku i w końcu zrezygnowałem. Niestety jakoś mi nie przypasowało. Niby jest napisane, że przelewy są darmowe no i faktycznie są ale te zwykle. A jeśli chodzi o ekspresowe to już trzeba za nie zapłacić…no i to okazało się dla mnie zbyt nieopłacalne, bo jakiś czas po założeniu konta okazało się że będę miał właśnie potrzebę częstego korzystania z tej opcji. Doszedłem do wniosku, że po prostu muszę założyć konto gdzieś indziej. No i jeszcze do tego wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale kosztują 9 zł i to kolejny motyw do opuszczenia tego banku.

 • kropla

  jeśli chodzi o pierwsze konto to ja zakladalam wymarzone konto osobiste w raiifaisenie, nie ze typowo studenckie ale powinno się spodobac mlodym tez, bo jest praktycznie darmowe, tylko 3zl sie placi za karte ale to nic bo bankomaty wszystkie macie za darmo, przelewy i nawet ubezoieczenia sa rozne, np hydraulik do domu heh

 • ewa

  przeciez mBank nie ma konkurencji, testowałam juz kilka banków ale zawsze cos było nie tak, Tu oferta jest czytelna i nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek za cos poniosła opłate a korzystam aktywnie, do tego fajny wygodny kontakt z ekspertem online.

 • Anitka

  Konto Studenckie mBank według mojej opinii nie jest najlepszym wyborem. Ogólnie jestem zrażona co do tego banku, ponieważ założyłam w nim kiedyś swoje pierwsze konto bankowe (nie pamiętam dokładnie jaką miało nazwę). No i na początku wszystko ładnie pięknie, a później zaczęły mi się opłaty….za kartę, za prowadzenie konta (niby fakt, nie zawsze każdego miesiąca miałam jakieś wpływy no ale…) i w końcu przeniosłam się do innego banku. Niby z tego co jest napisane wynika, że w Koncie Studenckim mBank prowadzenie konta jest darmowe, bezpłatna karta kredytowa itp więc może jeśli chodzi o to konkretne konto może być lepiej no ale nie wiem…

 • witek

  Chyba nie ma się zbytnio do czego przyczepić względem tego konta. Przypadło mi ono do gustu. Mają wiele rozwiązań, które już na obecne czasy stały się normą, jak wysłanie smsem hasła do wykonania i zatwierdzenia przelewu internetowego (jest to już praktykowane chyba wszędzie), ale maja również rozwiązania nowe, których w niektórych bankach jeszcze spotkać nie można albo za które dodatkowo trzeba płacić. Podoba mi się również duża ilość różnorodnych rozwiązań w tym koncie, która sprawia, że tak naprawdę każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i to moim zdaniem zasługuje na duży plus 😉

 • ridik

  Jak dla studenta toooo bardzo dobra opcja.
  Fajne w mBanku jest to, że macie tam ten kiosk rabatów – jest sporo promocji i zniżek na różne zakupy, kino czy na usługi – bardzo mi się to podoba bo co raz częściej korzystam z tego no bo skoro ma się to za darmo to czemu nie korzystać? 🙂 Zawsze się coś zaoszczędzi 🙂
  A samo konto jak już pewnie wiecie jest darmowe prócz tej opłaty za kartę, która jest darmowa dopiero po zrobieniu transakcji na minimum 300 złotych ale jak dla mnie to jest co miesiąc darmowa bo zawsze takie minimum mam osiągnięte.
  tak więc ja polecam konto w mbanku.

 • maras

  rachunek bezpłatny, przelewy, bankomaty tez, karta bezpłatna jeżeli wykona się operacji na 200 zł (moje jednorazowe tankowanie), dużo można by dalej wymieniać, trudno wymagać czegoś więcej za ofertę za którą nie ponosi się żadnych kosztów. polecam 🙂

 • szydełko

  trudno nie być zaskoczonym gdy nie zna się cennika, każdy produkt musi być dopasowany, co za tym idzie wybrany świadomie, współpracuje z m już wiele lat i jakoś nic mnie nie zaskakuje a korzystam z oferty aktywnie, wszystko mam bezpłatne a nie jest problem dokonanie w miesiącu płatności kartą na 200 PLN sic! – jednorazowo tankuje za tyle.. polecam.

 • star

  nowy interfejs jest o niebo lepszy! Trochę wysiłku i jestem przekonana, że się spodoba, poprzedni była archaiczny przypominał stare programy do księgowania.

 • WandalX

  Cześć. Jestem wielkim zwolennikiem mBanku i jestem z nimi związany już od jakiś 9 lat, tak tak. Pamiętam jeszcze jak mBank działał tylko i wyłącznie w internecie, nie mieli jeszcze placówek. Sporo się w tym czasie zmieniło, jedne rzeczy na lepsze, inne na gorsze, ale ogólne mBank jest dobrym bankiem jak na polski rynek. Mi się podoba, że wszystko tam jest dobrze zautomatyzowane. Dla przykładu, brałem sobie kiedyś 1000 zł kredytu gotówkowego i to trwało może 15 minut ze wszystkimi formalnościami. Nie chcę ich jakoś specjalnie reklamowac, bo nikt mi za to nie płaci, ale dobre słowo rzeknę 🙂

 • alka

  Konto może ok zobaczę bo dopiero założyłam ale niekompetencja pracowników oddziału Kraków ul.Wielicka karygodna przez nich straciłam dwie cenne godzina.
  Otwieram konto studenckie na moje pytanie czy wszystkie bankomaty w Polsce darmowe Pani sprawdza i mówi że nie tylko wybrane.Mówię ale w ulotce jest wszystkie.To błąd w druku pada odpowiedź i ulotka nie jest zobowiazujaca.Dostaje wydruk z drukarki z którego wynika ze nie wszystkie darmowe.Sprawdzam na www tam też wynika ze wszystkie darmowe.Pani tam też jest błąd.Wychodzę po drodze dzwonie na infolinie banku -potwierdzają wszystkie darmowe .Jadę do innego oddziału gdzie potwierdzają wszystkie darmowe i w 10 min otwierają konto.STRACONE 2 GODZINY PRZEZ LENISTWO I NIEKOMPETENCJĘ PRACOWNIKA.Już mam małe niesmak co będzie dalej.

 • raf84

  Szczerze polecam obecne konto dla młodych w mBanku – eKonto m.
  Podstawowe rzeczy za darmo – największą zaletą jest zaś karta z własnym wizerunkiem – można się wyróżnić 🙂

  Trochę szkoda, że karta nie jest dostępna od ręki, tylko trzeba czekać kilka dni na list.

 • pepe

  Chyba najlepsze konto (darmowe bez warunków) dla studenta pierwszego roku.

 • Rejka

  Konto w mBanku otwarte za namową znajomych i przeczytaniu opinii tutaj.
  Szczerze polecam, szczególnie, że można teraz zaprojektować za darmo własną kartę 😀 Wypas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *