Proste Konto Osobiste Meritum Bank – Opinie, Opłaty

logo meritum bankMeritum Bank – to nowa nazwa zmieniającego profil i skalę działania Banku Współpracy Europejskiej. Wybrana nazwa odzwierciedla podstawowe wartości jakimi kieruje się Bank, błyskawiczne docieranie do sedna sprawy i oczekiwań klientów. Meritum Bank oferuje studentom najlepiej oprocentowaną lokatę na rynku wraz z darmowym kontem.

Proste opłaty za użytkowanie Prostego Konta

[xyz-ips snippet=”meritum1″]

Kiedy będziemy chcieli założyć konto w banku, mogą nas interesować przede wszystkim proste zasady korzystania z niego i opłaty za nie. Mogą się one odnosić tak do tabeli opłat i prowizji, jak również i do usług, czy premii, związanych z korzystaniem z takiego rachunku. Być może właśnie z tej przyczyny Meritum Bank oferuje Proste Konto Osobiste. Przekonamy się, że opinie o tym produkcie bankowym są całkiem dobre, toteż uplasował się on dość wysoko w rankingu najlepszych kont.

proste konto osobiste

Warto więc przyjrzeć mu się bliżej, gdyż może się okazać, że jest to właśnie taki rachunek, jakiego potrzebujemy.

[xyz-ips snippet=”meritum2″]

Nie zapłacimy tutaj dosłownie nic za samo założenie, użytkowanie konta, za kartę, jaką otrzymamy, czy za korzystanie z niej podczas dokonywania comiesięcznych transakcji.

W dodatku nie ma tutaj żadnych kruczków, nie musimy więc spełniać żadnych dodatkowych warunków, by taki rachunek był w tym zakresie dostępny bez żadnych opłat.

Równie atrakcyjnie mogą się prezentować przelewy – zlecane na zewnątrz, czyli na inne rachunki, niż te, jakie sami posiadamy w tym banku, przez Internet, są całkowicie bezpłatne.

Zauważymy więc, że opinie, jakie krążą o tej ofercie w samych superlatywach, nie są wcale wyssane z palca. Jednak same przelewy to nie wszystko, co może nas interesować, gdyż ważne są również te transakcje, jakich dokonuje się, korzystając z bankomatów, czy wpłatomatów.

W tym przypadku możemy korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce całkowicie nieodpłatnie, niezależnie od tego, czy będą to urządzenia Meritum Banku, czy innej instytucji finansowej. Natomiast, jeśli będziemy chcieli za darmo wpłacić gotówkę, wówczas mamy tylko jedną atrakcyjną opcję, czyli oddziały Meritum Banku.

Z kolei udając się do jednego z oddziałów z zamiarem zlecenia przelewu, musimy liczyć się z tym, że taka transakcja nie będzie już darmowa, więc poniesiemy opłatę w wysokości pięciu złotych. Opłata ta nie jest jednorazowa, ale za każdym razem, kiedy będziemy chcieli w ten sposób dokonać przelewu, będziemy musieli spodziewać się takich kosztów.

Lokata na Start z oprocentowaniem 5%

lokaty-meritum-bank-oprocentowanieJak zauważymy, opinie często dotyczą nie tylko samych transakcji, ale też i tego, co bank może zaoferować, jeśli klient zechce aktywnie korzystać z Prostego Konta Osobistego. To, na co warto zwrócić uwagę, to atrakcyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego i lokaty, wynoszące trzy procent. Dodatkowo każdy nowy klient może otworzyć Lokatę na Start, która ma oprocentowanie aż 5%!Lokata jest zakladana na 2 miesiące, a można na nią wpłacić od 1000 do 10000 zł.

Meritum Planer

Klienci będą mogli też korzystać z funkcjonalne aplikacji Meritum Planer, przy pomocy jakiej można lepiej zarządzać swoimi środkami finansowymi. Dzięki niej można dokładnie sprecyzować cele finansowe na dany miesiąc, czy dłuższy okres, nadając im priorytet. Jeśli użytkownik konta będzie chciał kupić jakiś produkt, a nie będzie mieć odpowiednich środków, może też tak zarządzać kontem, by udało się poczynić konkretne oszczędności właśnie z zamiarem dokonania takiego zakupu.

 

Opinie o Prostym Koncie Osobistym

konto-0-zlOferta Meritum Banku to jedna z najlepszych ofert na rynku jeśli chodzi o konta bankowe i to zdanie potwierdzają liczne opinie klientów. Konto jest całkowicie bezpłatne, dlatego też cieszy się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników, a dodatkowo Bank funduje 5% na start na lokacie! Propozycja, która nie pozostawia wątpliwości, że warto założyć konto w Meritum Banku. Dobrą wiadomością dla ludzi, którzy założą Proste Konto Osobiste przed ukończeniem dwudziestu sześciu lat jest to, że warunki korzystania nie zmieniają się, gdy klient przekroczy ten wiek. Zaletą jest też to, że konto można założyć bez wychodzenia z domu, czyli przez Internet.

A jakie są Wasze opinie jeśli chodzi o Proste Konto Osobiste? Jak zawsze prosimy o wasze oceny, opinie, komentarze poniżej.

[yasr_visitor_votes size=”large”]

10 komentarzy

 1. Kiwko Jakub pisze:

  Dobra, niech mi teraz jakiś ekspert bankowy wytłumaczy jedną rzecz. Dlaczego jak chcę wypłacić pieniądze w oddziale, kosztuje to 5 zł? Czy bank nie powinien zachęcać swoich klientów do odwiedzania placówek? Wtedy jest przecież lepsza okazja, żeby zaproponować kredyt czy konto oszczędnościowe, mam rację? Tymczasem bank trochę mnie tym zniechęca, bo za samo pójście do nich i wypłacenie SWOICH pieniędzy, każą mi dodatkowo płacić piątaka :/ No i 2,50 zł za serwis telefoniczny. Tylko to bym zmienił, tak więc apeluję do Was Meritum Banku, zmieńcie to, a zakładam konto od zaraz…

 2. Marcin pisze:

  Witam. Byłem już bliski założenia prostego konta osobistego. Z racji, że jestem wygodny chciałem wszystko załatwić przez internet. I tu pierwsza niespodzianka, jeśli nie masz konta w innym dowolnym (a nawet i nie, ale o tym zaraz) banku to konto możesz założyć jedynie w placówce bądź czekać na kuriera. Wypełniam wszystkie pola, został mi już ostatni krok, a mianowicie wpłata z mojego banku przysłowiowej złotówki, nie wiem po co, ale myślę sobie “OK, złotówka mnie nie zbawi, w końcu to takie FAJNE konto, za FREE. I co się okazało, że Meritum Bank, ma ograniczoną liczbę banków, i np. mojego banku CitiHandlowy nie było na liście!!! Więc wpłaty nie mogłem dokonać drogą elektroniczna. Stwierdziłem ciul, przejdę się na pocztę i zrobię wszystko tradycyjnie. Podałem numer swojego rachunku, niby wszystko ok. Otwieram mejla w którym czytam, że niestety ale mój wniosek nie może zostać przyjęty bla bla. A gdy chciałem zadzwonić na infolinie, usłyszałem tępy głos “połączenie- nie może być- zrealizowane 😀 TO jest kpina 😀 Gnój na plecach i słoma w butach.

 3. Zbych pisze:

  Oferta jest rzeczywiście bardzo ciekawa, ale ja chętnie dowiedziałbym się czy mają w pakiecie jakieś przelewy natychmiastowe. Czasem coś się zostawi na ostatnią chwilę, zwłaszcza w skromnej studenckiej kieszeni, a taki przelew natychmiastowy potrafi uratować życie. Jak dla studenta to bardzo ważna funkcjonalność. Będę wdzięczny za wszelkie w miarę szybkie informacje.

  • admin pisze:

   Zazwyczaj przelewy natychmiastowe, typu Eliksir, są płatne ekstra.

   To nie są duże pieniądze, bo często to jest kwestia 2 zł. Natomiast nie wiem po co teraz ludzie w ogóle poszukują i martwią się o przelewy natychmiastowe.

   Z banku na inny bank, przelew trwa już maksymalnie do 24 godzin, ale w praktyce widzę, że to kwestia 3 godzin. Jak masz konto w tym samym banku, to pieniądze przelewane są w kilka minut. Więc nie widzę specjalnej potrzeby do korzystania z przelewów natychmiastowych. No chyba, że w skrajnych przypadkach, ale to raz na jakiś czas.

   • dzioana pisze:

    Moim zdaniem z tych szybkich przelewów nie warto korzystać. Naprawdę to średnio działa. Raz wysyłałam eliksirem pieniądze, ale było po godzinie 15, doszedł dopiero na następny dzień, czyli tak jak normalnie dochodzą przelewy. To trochę bez sensu, prawda? Płacić te kilka złotych dodatkowo, tylko po to żeby zapłacić, to tak jak z ubezpieczeniem przelewu na płatnościach, zbędna opłata dla banku, której ja osobiście unikam.

    Co więcej mogę powiedzieć, poza tym jak ma się to samo konto, na przykład ty masz meritum i odbiorca ma meritum, to wtedy nie musisz wysyłać szybkiego przelewu, bo sam dojdzie od razu.

 4. Anula pisze:

  Ale co innego denerwować się na reklamę, copywriterów czasem fantazja ponosi, a co innego docenić ofertę. Ci co znają się trochę na finansach i potrafią liczyć powinni być zadowoleni z tej propozycji. To po prostu dobra oferta,, która obok kilku innych na rynku spełnia wysokie standardy. Bo choć zwykło się traktować konto za zero jako normę to spójrzmy prawdzie w oczy wcale tak nie jest. A co do lokaty. Banki nie dają na nich zbyt wiele zarobić, od tego są inne instrumenty finansowe, więc stara się przedstawić ją jako ciekawą. Takie prawo sprzedawcy.

 5. Woleki pisze:

  Jeśli coś mnie wkurza w tym meritum bank, to głównie reklama. Gość chce robić wodę z mózgu ludziom, nęcąc podwójną lokatą, co jest nieprawdą. Oferta meritum bank może nie jest zła, ale nie różni się zupełnie niczym od ofert bankowych na rynku, więc jakaś lokata podwójnie liczona itd., to tylko denerwuje kogoś, kto zna się na podstawach finansów i wtedy taka osoba na pewno nie skorzysta, dlatego apel do Twórców reklam w meritum bank, następnym razem nie oszukujcie i nie przeinaczajcie faktów, bo nikt się na to nie nabierze i tylko psujecie renomę bankowi.

 6. Piotr pisze:

  Parę lat temu zakładanie konta przez internet w ciągu kilku minut było rzadkością, a Meritum Bank był pod tym względem pierwszy. Dlatego od dawna mam tutaj swój rachunek osobisty i jestem z tego bardzo zadowolona. Kiedyś było Konto Zarabiające, teraz jest Proste konto Osobiste, które też posiada wiele zalet. To faktycznie proste konto, z darmową obsługą za wszystkie najważniejsze usługi i szczególnie korzystne dla osób, które szukają ciekawych możliwości dodatkowych, na przykład produktów oszczędnościowych – tak wysoko oprocentowanych lokat do darmowego konta nie oferuje chyba żaden inny bank. Tak więc moja opinia jest jak najbardziej na +

 7. Margo pisze:

  W reklamach wszystko wygląda pięknie: niby Meritum Bank oferuje całkowicie darmowe konto za 0 zł z najlepiej oprocentowaną lokatę na rynku 5%.
  Ale cz tak jest w rzeczywistości?
  Czy proste konto osobiste ma ukryte opłaty?
  Prosze o opinie w szczególności osób, które maja lub miały w Meritum Banku konto i mają jakieś ciekawe uwagi lub spostrzeżenia.

  Pozdrawiam

  • Piotrek Barszcz pisze:

   Z tą lokatą to jest moim zdaniem wkręt. Nie ma czegoś takiego jak podwójne oprocentowanie. Ludzie są naiwni i wierzą w takie głupoty.

   Ogólnie ta oferta nie jest zła, ale wcale nie różni się od innych ofert bankowych, więc wkręcanie ludziom kitu, że takie niesamowite pieniądze zarobicie, to jest nie prawda. Jeśli ktoś chce zarabiać, to proszę Was, nie na lokatach.

   To konta oszczędnościowe się zakłada i wtedy mamy oprocentowanie rzędu 10%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *