Eurokonto Intro w Pekao SA – opinie, opłaty

logo pekaoKiedy będziemy chcieli otworzyć rachunek podczas studiów, warto stracić minimum swojego czasu na poszukiwaniach i sprawdzić, jakie są opinie o poszczególnych ofertach dla studentów. Może się okazać, że będziemy chcieli zaufać tym instytucjom bankowym, jakie są obecne na naszym rynku już dość długo, jak na przykład Pekao SA, oferujący Eurokonto Intro.

Podstawowe opłaty za Eurokonto Intro

Miesięczna opłata, jaką będziemy musieli ponieść za prowadzenie konta jest zerowa, nie zapłacimy również nic za wydanie karty do rachunku.

Musimy jednak liczyć się z tym, że będziemy ponosić koszty związane z korzystaniem z karty. Ich wysokość będzie zaś uzależniona od tego, jak aktywnie będziemy tę kartę użytkować podczas dokonywania zakupów. Jeśli w ciągu miesiąca uda nam się za jej pomocą zrealizować transakcje na łączną sumę, przekraczającą trzysta pięćdziesiąt złotych, wówczas opłata za korzystanie z karty wyniesie dziewięćdziesiąt dziewięć groszy i będzie obowiązywać w następnym cyklu rozliczeniowym. Jeśli nie uda nam się przekroczyć tego progu, płacąc kartą, wówczas nasze konto zostanie obciążone opłatą w wysokości złoty dziewięćdziesiąt osiem groszy.

Opinie, na jakich będziemy się opierać, mogą być różne, jeśli chodzi o przelewy. Nie możemy bowiem tutaj liczyć na bezpłatne wysyłanie pieniędzy na inne konta, nawet jeśli będziemy mieć tutaj na myśli zewnętrzne przelewy internetowe na inny rachunek, niż nasz.

Za przelew zostanie nam potrącona kwota pięćdziesięciu groszy, a za przysłany na nasz telefon SMS dodatkowe dwadzieścia groszy.

Jeśli zaś zamiast powiadomień na telefon zdecydujemy się skorzystać z tokena, wówczas musimy liczyć się z tym, że ilekroć będziemy robić przelew przez Internet, zapłacimy dodatkowo za token złotówkę.

Chcąc zaś wykonać przelew bezpośrednio w oddziale, zapłacimy za tę usługę pięć złotych bez grosza.

Biorąc pod uwagę opinie dotyczące bankomatów, zauważymy, że możemy tutaj korzystać z darmowych urządzeń Pekao SA i Euronet, w sumie ponad pięć tysięcy pięćset bankomatów w Polsce.

Gdy będziemy chcieli skorzystać z wpłatomatu, musimy być przygotowani na prowizję w wysokości dwóch procent wpłacanej kwoty, a minimalna opłata, jaką poniesiemy w takiej sytuacji, to pięć złotych.

Z kolei w oddziałach Pekao SA możemy wpłacić pieniądze na konto bez ponoszenia takiej opłaty.

Promocje i rabaty do Eurokonta Intro

 

Warto też zwrócić uwagę na atrakcyjne rabaty, na jakie mogą liczyć ci, którzy założą Eurokonto Intro. Nawet trzydziestoprocentowe obniżki, jakie będą dotyczyć tych sklepów objętych programem partnerskim i oznaczone logo banku Pekao SA. By skorzystać z rabatu, wystarczy przed dokonaniem transakcji odnieść się do promocji, czy podać kod rabatowy, jaki będzie dostępny na stronie takiego sklepu.

Bank przygotował też ciekawą ofertę dla tych studentów, którzy będą chcieli skorzystać z Domu Maklerskiego. Można tutaj liczyć na bezpłatne prowadzenie rachunku inwestycyjnego, a także na niższą prowizję od zrealizowanej transakcji.

Z Eurokonta Intro można korzystać do trzydziestego roku życia, a później bank zaproponuje inny rodzaj rachunku ze swojej oferty.

Opinie użytkowników

Tradycyjnie prosimy o zamieszczanie waszych opinii na temat rachunku jakim jest euroKonto Intro – opinie jakie są wady i zalety tego konta z punktu widzenia posiadacza są najistotniejsze.

Eurokonto Intro w Pekao SA – opinie, opłaty
Ocena: 4.3 na podstawie 3 głosów.

komentarzy 13

 • Perez

  Co do Banku Pekao, to mam akurat o nich bardzo dobre zdanie. Mają naprawdę ciekawe szkolenia na których zdarzyło mi się być, może stąd ta sympatia. Jeśli chodzi o same oferty kont bankowych Banku Pekao, to Eurokonto w Pekao SA oceniam naprawdę bardzo dobrze. Poza tym jakie to koszty – 99 groszy jak używamy karty każdego miesiąca (minimum 350 zł), a jeśli nie to o złotówke więcej, to żadne pieniądze, bo w innym banku wypłacimy raz z bankomatu obcego już nas kasują 5 zł, tak więc eurokonto jest super.

  • Darek Jasiński

   Co do szkoleń w Pekao, to także mogę się pochwalić, że zdarzyło mi się uczestniczyć. Natomiast o funkcjonowaniu samego banku mogę powiedzieć tylko tyle, że dawniej nie kojarzyłem ich zbyt dobrze.

   Dawniej na hasło Bank Pekao, raczej myślałem sobie: stare zasady, wysokie ceny, wysokie (drogie) koszty prowadzenia konta. Jednak Bank Pekao od jakiegoś czasu dużo w sobie zmienił na szczęście na lepsze. Teraz mają naprawdę dobrą ofertę kont bankowych, nie tylko dla studentów.

   Wystarczy podpatrzeć rankingi kont i zobaczycie, że w wielu tych rankingach bank Pekao widnieje bardzo wysoko. Tak więc ja od siebie polecam.

 • Gieremek

  Te 30% obniżki związane z posiadaniem konta w Pekao, nie są nowością. Wcześniej stosowało to już kilka banków i z powodzeniem stosuje to mBank.

  Dlatego moim zdaniem nie jest to jakiś bardzo istotny argument. Poza tym jak piszą w ofercie zniżki do 30%, to okazuje się, że jedna jest 30%, a pozostałe to 5, 10 czy maks 15 % zniżki na wybrane produkty w stosunkowo niewielkich cenach.

  No cóż, chciałem zwrócić na to uwagę, bo moim zdaniem nie jest to strategiczny punk oferty banku Pekao. Czy ktoś mógłby jeszcze wspomnieć o jakiś plusach i minusach oferty Eurokonto w banku Pekao?

 • WiktoriaBak

  Z tym tokenem moim zdaniem nie ma sensu. Gdyby on był jeszcze darmowy, to ok, ale wyobrażacie sobie robić 20 przelewów miesięcznie, gdzie za każdy token w Pekao musielibyśmy zapłacić 1 zł, to wychodzi 20 zł w plecy, to rocznie 240 zł :/

  Zatem ja stanowczo wybieram opcję z powiadamianiem na telefon w formie sms. Tak dotychczas we wszystkich bankach się rozliczałam i myślę, że jest to najprostsza i co najważniejsze, najszybsza i bezpieczna forma potwierdzania naszej tożsamości. Nawet gdy ktoś zaloguje nam się na konto, to musiałby jeszcze ukraść telefon 🙂

 • Olek

  Darmowe prowadzenie konto jest in plus. Natomiast 350 złotych, które musimy wydać płacąc kartą jest już zdecydowanie przesadą. I opłaty za przelewy są także dla mnie abstrakcją. Przyznam, że jestem w lekkim szoku. Ilość bankomatów również jest absurdalnie mała, więc nic mnie nie zmusi do założenia takiego konta. Ratują je tylko fajne rabaty.

  • Krokodyl

   Olek, opowiedz coś więcej, bo ja nie ma konta w Pekao. Słyszałem tylko, że jest 9,99 zł za prowadzenie jeśli nie korzystasz z karty, ale później poczytałem i to chyba tyczy się konta PKO, a nie PEKAO (masakra, że dwie takie same nazwy a są inaczej pisane). O co chodzi z tymi rabatami? Jak to dokładnie działa?

   Jeśli chodzi o 350 zł, to faktycznie ciut za dużo moim zdaniem. W innych bankach jest albo 100, albo 200 zł, no i jeszcze w BZW BK po przekroczeniu 25 roku życia trzeba wydać minimum 300 zł żeby wszystko było darmowe. Też tak średnio.

 • Gubernator

  Jak już gadamy o tym koncie w Pekao S.A. to powiedzcie mi jak się Wam korzysta z tej aplikacji PeoPay? Czy w ogóle ktoś korzysta z tych płatności telefonem? Słyszałem wiele teorii na ten temat i wiele skrajności się przewijało, ale bankowiec opowiadał mi, że to jest w 100% bezpieczne. Nie ma rzeczy w 100% bezpiecznych, ale to już abstrahując od głównego tematu. Czy to PeoPay jest takie wygodne, fajne i poręczne jak każdy na forach pisze? To jest przecież coś takiego jak płacenie kartą płatniczą, prawda?

 • Walerian

  Banki interesują się teraz młodymi klientami i jest w czym wybierać. Mi najbardziej podoba się Eurokonto Intro i w mojej opinii to PEKAO SA wygrywa te starcie.

  Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że tu nie ma niedomówień. Ma być bezpłatnie i jest, tak przy zakładaniu, jak i prowadzeniu konta. Co więcej, można też bezpłatnie wypłacać pieniądze z tysięcy bankomatów w Polsce i Europie, a przecież młodzi ludzie są dziś mobilni.

 • witek

  mam zamiar założyć takie konto ofertę oceniam pozytywnie

 • mareska

  O Eurokoncie Intro dowiedziałam się od znajomych, którzy chwalili się rabatami i szybkimi płatnościami przez Internet. W ich opinii to jedno z najlepszych kont w Polsce i trudno się z nimi kłócić. Mi najbardziej podoba się to, że jest to konto rzeczywiście bezpłatne, nie muszę się więc obawiać, że w pewnym momencie korzystanie z niego przestanie być opłacalne.

 • zorro

  po każdym wypłaceniu z (innego niż te darmowe) bankomatu ubywa mi z konta od 5 do 15 zł … masakra…a tak poza tym konto jest darmowe.

 • Zawiedziona

  Mam założone eurokonto intro i okazało się, że za każdą wypłatę z bankomatu Euronet pobierają sobie prowizję 5zł, a wszystkie bankomaty są podobno darmowe. Korzystam tylko z takich więc jeżeli nie zostanie ta sprawa załatwiona w najbliższym czasie, i nie otrzymam zwrotu pieniędzy rozwiązuję umowę bo nie taka była istota tego konta.

 • Jo

  A ja mam pytanie. Mam Eurokonto intro i ile razy w ciagu dnia moge wyplacic pieniedze i czy rzeczywiście moge wybrac 3000zl w ciagu jednego dnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *