Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao + Promocja 150 zł – Opinie, Opłaty

pekaoCzy Konto Przekorzystne dla młodych Banku Pekao to dobra oferta dla klientów poniżej 26 lat? Jak zyskać 150 zł i 2% na koncie oszczędnościowym? Jak kształtują się opłaty dla studentów? Na co trzeba uważać? Gdzie jest haczyk? Sprawdźmy czy reklamy nie kłamią, iż konto jest w 100% darmowe dla osób młodych.

Bank Pekao należy do potentatów polskiego sektora. Pod względem aktywów, liczby prowadzonych kont osobistych, liczby klientów, wielkości zatrudnienia czy wielkości sieci placówek własnych zajmuje drugie miejsce na rynku (za PKO BP).

Od połowy 2017 r. możemy mówić, że Bank Pekao znów reprezentuje polski kapitał. To właśnie wtedy PZU oraz Polski Fundusz Rozwoju odkupiły jego pakiet kontrolny od włoskiego UniCreditu. Nowi właściciele są spółkami kontrolowanymi przez skarb państwa (rząd).


Opłaty dla młodych?

Organizacja kierowana przez Michała Krupińskiego ma w swojej ofercie ROR o nazwie Konto Przekorzystne dla Młodych. W przypadku klientów poniżej 26 lat jest ono prowadzone na szczególnych warunkach.

Konto Przekorzystne dla klientów 18-26 latOpłaty
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
Płatne są SMS-y z kodami autoryzującymi przelewy do odbiorców niezdefiniowanych w bankowości internetowej (0,2 zł/sztuka)
Karta debetowa (miesięcznie) 0 zł
Wypłaty z obcych bankomatów w kraju 0 zł
Limit wieku posiadacza 26 lat

Dzięki temu rachunek ten zalicza się do grupy tańszych kont dla młodych (ale nie darmowych!). Jego posiadacz nie musi też przejmować się żadnymi limitami ani ograniczeniami, np. dotyczącymi wypłat z bankomatów krajowych czy zagranicznych.

Kolejnym plusem rachunku jest możliwość przekształcenia zwykłej karty debetowej w wielowalutową. Dzięki tej drugiej podczas zagranicznego wyjazdu albo zakupów w zagranicznych e-sklepach można płacić bezpośrednio w dewizach i uniknąć kosztów przewalutowania. W dodatku klient może nieodpłatnie wybrać wizerunek plastiku spośród ponad 70 wzorów.

Jednak klienci powinni uważać na dwie kwestie:

 1. Wypłatę sklepową, za którą Bank Pekao nalicza 99 groszy
 2. SMS-y z kodami autoryzującymi transakcje (0,2 zł/sztuka) do niezdefiniowanych odbiorców w bankowości internetowej (można to obejść, zapisując adresata płatności jako zaufanego lub zlecając przelew na smartfonie).

Co się dzieje, gdy posiadacz rachunku kończy 26 lat? Wówczas ROR przekształca się w standardowe Konto Przekorzystne, które pod względem cenowym wypada o wiele gorzej od wersji dla młodych (pojawiają się opłaty warunkowe i limity darmowych operacji).

Czy Konto Przekorzystne dla młodych może być darmowe?

Może. Ze wszystkich podstawowych usług (prowadzenie rachunku, karta debetowa, bankomaty w kraju i za granicą, wpłatomaty własne, zlecenia stałe, polecenia zapłaty) klient korzysta bezwarunkowo bezpłatnie. Haczyk tkwi w przelewach internetowych, a właściwie we wcześniej wspominanych kosztach sms-ów autoryzujących przelewy. To co większości banków jest darmowe, w Pekao kosztuje całkiem sporo bo 0,2 zł za każdy SMS kod.

Czy można uniknąć płacenia za sms kody? Tak, należy ściągnąć aplikację mobilną banku Peopay, włączyć mobilną autoryzację i przez nią potwierdzać wykonywane przelewy (a nie przez sms kody).


Oprocentowanie oszczędności

Jaką ofertę oszczędnościową ma Bank Pekao? Oprocentowanie depozytów jest tu bardzo niskie (podobnie jak u innego “giganta” PKO BP). Proponowane stawki nie tylko nie pokrywają inflacji, ale odbiegają też – in minus – od średniej rynkowej.

ProduktOprocentowanie
Konto oszczędnościowe 2,0% na 4 miesiące - w promocji dla nowych klientów i starych
Lokata 3-miesięczna 0,01%
Lokata 6-miesięczna 0,01%
Lokata 12-miesięczna 0,01%

Wyjątek stanowi konto oszczędnościowe w promocji dla nowych klientów (i tych stałych, którzy byli nieaktywni). W tym przypadku odsetki wynoszą bardzo dobre 2,0 proc. w skali roku. Do tego bank gwarantuje utrzymanie oprocentowania przez 4 miesiące od otwarcia rachunku, o ile nastąpi to do 30 września 2020 r.

Kolejną zaletą konta oszczędnościowego Banku Pekao są nielimitowane przelewy wychodzące (u konkurencji można zwykle wykonać jeden darmowy transfer w miesiącu). Ale uwaga! Brak opłat dotyczy wyłącznie przekazów zlecanych w aplikacji mobilnej. W przypadku przelewów w innych kanałach obowiązuje opłata 7 zł.[/hide]

Haczyk oferty? Promocyjna stawka obejmuje saldo do 20 tys. zł.


Aplikacja PeoPay opinie

Aplikacja Banku Pekao wyróżnia się funkcjonalnością i łatwością obsługi. Nic więc dziwnego, że zbiera wysokie noty od branżowych ekspertów.

Aplikacja PeoPay
Systemy
iOS
Android
Windows Phone
Usługi
Blik
Google Pay
Apple Pay
Garmin Pay
HCE
Metody logowania 1) PIN
2) Odcisk palca
3) Hasło maskowane
Cechy wyróżniające - zatwierdzanie przelewów i płatności internetowych do 200 zł odciskiem palca,
- czasowa blokada kart,
- skanowanie kodu QR z ekranu komputera jako metoda płatności za zakupy internetowe,
- podgląd notowań giełdowych (dla klientów mających rachunek maklerski w DM Pekao),
- płacenie telefonem za granicą w walucie,
- biometryczna autoryzacja (skanowanie twarzy albo odcisk palca) wypłat z bankomatów do 200 zł,

PeoPay umożliwia wykonanie nie tylko standardowych operacji typu sprawdzenie salda, realizacja przelewu, założenie lokaty czy analiza historii transakcji. Zaciągniemy w niej pożyczkę, kupimy ubezpieczenie (komunikacyjne, mieszkaniowe i podróżne PZU), a nawet sprawdzimy notowania giełdowe (opcja dla klientów mających umowę z Domem Maklerskim Pekao).

W PeoPay przelew zlecimy również poziomu historii operacji. Zrobimy to także poprzez zeskanowanie kodu QR albo numeru rachunku.pekao peopay

Aplikację wyposażono w unikalne na rynku rozwiązania:

 1. Autoryzacja przelewów i płatności internetowych do 200 zł odciskiem palca
 2. Płacenie za zakupy internetowe z poziomu telefonu, bez logowania do bankowości internetowej (poprzez zeskanowanie kodu QR z ekranu komputera)
 3. Możliwość zbliżeniowego płacenia telefonem w walucie za granicą (apka automatycznie rozpoznaje walutę transakcji i przełącza się pomiędzy rachunkami walutowymi).

Ale to nie wszystkie nowinki technologiczne wdrożone w PeoPay. Wypłaty z bankomatów opiewające na nie więcej niż 200 zł można zatwierdzić z użyciem biometrii, skanując twarz.

Aplikacja pozwala też na czasowe blokowanie kart. Mając telefon z tym oprogramowaniem, wypłacimy pieniądze z bankomatu bez karty.


Promocje do  150 zł

Do końca czerwca nowy klient, którzy otworzy Konto Przekorzystne online, ma szansę zyskać 150 zł premii w dwóch promocjach. W myśl regulaminu z promocji wykluczone są osoby, które w okresie od 01.01.2019 r. do 30.06.2020 posiadały lub współposiadały konto osobiste w tym banku.

Pozostali, by zdobyć nagrodę pieniężną 100 zł, muszą:

 • Do 30 września zawrzeć umowę o ROR z kartą lub aplikacją
 • W każdym z czterech kolejnych miesięcy po otwarciu konta zapewnić wpływ w formie jednorazowego przelewu na kwotę min. 500 zł i wykonać kartą albo aplikacją min. jedną transakcję bezgotówkową oraz min. 1 raz zalogować się do aplikacji mobilnej Peopay.

Kolejne 50 zł można otrzymać za rejestrację karty debetowej w programie Mastercard Bezcenne Chwile.

Szerzej o obu promocjach piszemy tutaj.

Załóż konto na stronie promocji i zgarnij 150 zł


Nagroda 100 zł będzie wypłacona na Konto Przekorzystne w zależności od daty otwarcia konta: do 31 grudnia (dla kont otwartych w lipcu), do 31 stycznia 2021 (dla kont otwartych w sierpniu), do 28 lutego (dla kont otwartych we wrześniu).


Opinia na koniec

Konto Przekorzystne można polecić wszystkim młodym klientom, którzy szukają darmowego rachunku bieżącego z funkcjonalną i wygodną aplikacją mobilną. O jego założeniu powinny pomyśleć zwłaszcza te osoby, które często podróżują za granicę albo kupują w tamtejszych sklepach internetowych. Pamiętać należy o jednym aczkolwiek istotnym minusie – płatnych SMSach autoryzujących transakcje. Czy można uniknąć płacenia za sms kody? Tak, należy ściągnąć aplikację mobilną banku Peopay, włączyć mobilną autoryzację i przez nią potwierdzać wykonywane przelewy.

Plusy:
 • 150 zł premii dla nowych klientów w dwóch promocji
 • 2% na 4 miesiące do 20 tys zł – konto oszczędnościowe w promocji,
 • karta multiwalutowa,
 • funkcjonalna aplikacja mobilna,
Minusy:
 • płatne SMS-y autoryzacyjne przy przelewach do odbiorców niezdefiniowanych w bankowości internetowej.
 • płatny cash-back,

[Instrukcja] Otwieranie Konta Przekorzystnego

By skorzystać z promocji 100 zł należy wypełnić online wniosek o konto na stronie promocji:

Załóż konto na stronie promocji i zgarnij 150 zł

Konto osobiste w Banku Pekao można otworzyć zdalnie na dwa sposoby:

 1. Przez kuriera
 2. W aplikacji mobilnej – metoda „na selfie”.

Ścieżka z doręczycielem

 1. Wypełnić formularz
 2. Poczekać na telefon od konsultanta, który przyjmie wniosek
  Potrzebne są dane z dowodu osobistego
 3. Umówić wizytę kuriera
 4. Podpisać dokumenty dostarczone przez kuriera

Metoda na selfie

 1. Pobrać aplikację PeoPay
 2. Po uruchomieniu podać swoje podstawowe dane
 3. Wpisać otrzymany SMS-em kod autoryzacyjny
 4. Zdefiniować hasło do bankowości internetowej
 5. Sfotografować swój dowód osobisty z obu stron
 6. Sfotografować swoją twarz pod różnym kątem
 7. Poczekać na weryfikację
 8. Uzupełnić dane i wybrać oddział, który będzie prowadzić konto
 9. Zaakceptować umowę hasłem otrzymanym SMS-em.

Rachunek jest aktywny od razu po zakończeniu procedury.

Opinie użytkowników

Tradycyjnie prosimy o zamieszczanie waszych opinii na temat rachunku jakim jest Konto Przekorzystne dla Młodych – opinie jakie są wady i zalety tego konta z punktu widzenia posiadacza są najistotniejsze.

13 komentarzy

 1. Jo pisze:

  A ja mam pytanie. Mam Eurokonto intro i ile razy w ciagu dnia moge wyplacic pieniedze i czy rzeczywiście moge wybrac 3000zl w ciagu jednego dnia

 2. Zawiedziona pisze:

  Mam założone eurokonto intro i okazało się, że za każdą wypłatę z bankomatu Euronet pobierają sobie prowizję 5zł, a wszystkie bankomaty są podobno darmowe. Korzystam tylko z takich więc jeżeli nie zostanie ta sprawa załatwiona w najbliższym czasie, i nie otrzymam zwrotu pieniędzy rozwiązuję umowę bo nie taka była istota tego konta.

 3. zorro pisze:

  po każdym wypłaceniu z (innego niż te darmowe) bankomatu ubywa mi z konta od 5 do 15 zł … masakra…a tak poza tym konto jest darmowe.

 4. mareska pisze:

  O Eurokoncie Intro dowiedziałam się od znajomych, którzy chwalili się rabatami i szybkimi płatnościami przez Internet. W ich opinii to jedno z najlepszych kont w Polsce i trudno się z nimi kłócić. Mi najbardziej podoba się to, że jest to konto rzeczywiście bezpłatne, nie muszę się więc obawiać, że w pewnym momencie korzystanie z niego przestanie być opłacalne.

 5. witek pisze:

  mam zamiar założyć takie konto ofertę oceniam pozytywnie

 6. Walerian pisze:

  Banki interesują się teraz młodymi klientami i jest w czym wybierać. Mi najbardziej podoba się Eurokonto Intro i w mojej opinii to PEKAO SA wygrywa te starcie.

  Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że tu nie ma niedomówień. Ma być bezpłatnie i jest, tak przy zakładaniu, jak i prowadzeniu konta. Co więcej, można też bezpłatnie wypłacać pieniądze z tysięcy bankomatów w Polsce i Europie, a przecież młodzi ludzie są dziś mobilni.

 7. Gubernator pisze:

  Jak już gadamy o tym koncie w Pekao S.A. to powiedzcie mi jak się Wam korzysta z tej aplikacji PeoPay? Czy w ogóle ktoś korzysta z tych płatności telefonem? Słyszałem wiele teorii na ten temat i wiele skrajności się przewijało, ale bankowiec opowiadał mi, że to jest w 100% bezpieczne. Nie ma rzeczy w 100% bezpiecznych, ale to już abstrahując od głównego tematu. Czy to PeoPay jest takie wygodne, fajne i poręczne jak każdy na forach pisze? To jest przecież coś takiego jak płacenie kartą płatniczą, prawda?

 8. Olek pisze:

  Darmowe prowadzenie konto jest in plus. Natomiast 350 złotych, które musimy wydać płacąc kartą jest już zdecydowanie przesadą. I opłaty za przelewy są także dla mnie abstrakcją. Przyznam, że jestem w lekkim szoku. Ilość bankomatów również jest absurdalnie mała, więc nic mnie nie zmusi do założenia takiego konta. Ratują je tylko fajne rabaty.

  • Krokodyl pisze:

   Olek, opowiedz coś więcej, bo ja nie ma konta w Pekao. Słyszałem tylko, że jest 9,99 zł za prowadzenie jeśli nie korzystasz z karty, ale później poczytałem i to chyba tyczy się konta PKO, a nie PEKAO (masakra, że dwie takie same nazwy a są inaczej pisane). O co chodzi z tymi rabatami? Jak to dokładnie działa?

   Jeśli chodzi o 350 zł, to faktycznie ciut za dużo moim zdaniem. W innych bankach jest albo 100, albo 200 zł, no i jeszcze w BZW BK po przekroczeniu 25 roku życia trzeba wydać minimum 300 zł żeby wszystko było darmowe. Też tak średnio.

 9. WiktoriaBak pisze:

  Z tym tokenem moim zdaniem nie ma sensu. Gdyby on był jeszcze darmowy, to ok, ale wyobrażacie sobie robić 20 przelewów miesięcznie, gdzie za każdy token w Pekao musielibyśmy zapłacić 1 zł, to wychodzi 20 zł w plecy, to rocznie 240 zł :/

  Zatem ja stanowczo wybieram opcję z powiadamianiem na telefon w formie sms. Tak dotychczas we wszystkich bankach się rozliczałam i myślę, że jest to najprostsza i co najważniejsze, najszybsza i bezpieczna forma potwierdzania naszej tożsamości. Nawet gdy ktoś zaloguje nam się na konto, to musiałby jeszcze ukraść telefon 🙂

 10. Gieremek pisze:

  Te 30% obniżki związane z posiadaniem konta w Pekao, nie są nowością. Wcześniej stosowało to już kilka banków i z powodzeniem stosuje to mBank.

  Dlatego moim zdaniem nie jest to jakiś bardzo istotny argument. Poza tym jak piszą w ofercie zniżki do 30%, to okazuje się, że jedna jest 30%, a pozostałe to 5, 10 czy maks 15 % zniżki na wybrane produkty w stosunkowo niewielkich cenach.

  No cóż, chciałem zwrócić na to uwagę, bo moim zdaniem nie jest to strategiczny punk oferty banku Pekao. Czy ktoś mógłby jeszcze wspomnieć o jakiś plusach i minusach oferty Eurokonto w banku Pekao?

 11. Perez pisze:

  Co do Banku Pekao, to mam akurat o nich bardzo dobre zdanie. Mają naprawdę ciekawe szkolenia na których zdarzyło mi się być, może stąd ta sympatia. Jeśli chodzi o same oferty kont bankowych Banku Pekao, to Eurokonto w Pekao SA oceniam naprawdę bardzo dobrze. Poza tym jakie to koszty – 99 groszy jak używamy karty każdego miesiąca (minimum 350 zł), a jeśli nie to o złotówke więcej, to żadne pieniądze, bo w innym banku wypłacimy raz z bankomatu obcego już nas kasują 5 zł, tak więc eurokonto jest super.

  • Darek Jasiński pisze:

   Co do szkoleń w Pekao, to także mogę się pochwalić, że zdarzyło mi się uczestniczyć. Natomiast o funkcjonowaniu samego banku mogę powiedzieć tylko tyle, że dawniej nie kojarzyłem ich zbyt dobrze.

   Dawniej na hasło Bank Pekao, raczej myślałem sobie: stare zasady, wysokie ceny, wysokie (drogie) koszty prowadzenia konta. Jednak Bank Pekao od jakiegoś czasu dużo w sobie zmienił na szczęście na lepsze. Teraz mają naprawdę dobrą ofertę kont bankowych, nie tylko dla studentów.

   Wystarczy podpatrzeć rankingi kont i zobaczycie, że w wielu tych rankingach bank Pekao widnieje bardzo wysoko. Tak więc ja od siebie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *