PKO BP Konto dla Młodych + 150 zł na Pyszne.pl – Opłaty, Opinie

pko konto dla studenta

Czy będąc studentem warto założyć Konto dla Młodych w PKO BP? Jak zdobyć 150 zł do wydania w Pyszne.pl w promocji? Zobacz recenzję i opinie studentów o PKO BP.

 

PKO BP to pod wieloma względami (aktywa, liczba klientów, liczba prowadzonych rachunków, liczba wydanych kart płatniczych, sieć placówek, zatrudnienie) lider krajowego sektora finansowego. Mało tego, organizacja kierowana przez Zbigniewa Jagiełłę dysponuje takimi kapitałami (300 mld zł), które czynią zeń największy bank w Europie Środkowej. Pakiet kontrolny PKO BP jest w posiadaniu skarbu państwa, a więc jest to jeden z najbezpieczniejszych banków w Polsce.


Tabela opłat

Pełnoletni klienci (studenci, uczniowie, licealiści), którzy nie ukończyli 26 lat, mogą otworzyć w PKO BP rachunek bieżący adresowany właśnie do nich. Chodzi o PKO Konto dla Młodych. Czy jest to korzystne konto dla  studenta lub ucznia jeśli chodzi o opłaty?  Sprawdźmy jak wygląda tabela opłat PKO Konto dla Młodych:

OpłataPKO Konto dla Młodych
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
Karta debetowa (miesięcznie) 0 zł lub 5 zł
0 zł po wykonaniu kartą lub Blikiem czterech płatności bezgotówkowych w miesiącu
Wypłaty z obcych bankomatów w kraju 0 zł
Limit wieku posiadacza 26 lat
(potem konto zostaje przekształcone w PKO Konto za Zero)

Zobacz pełną tabelę opłat na pkobp.pl

Pod względem cenowym ROR ten prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Klient nie płaci za prowadzenie konta ani przelewy internetowe. Do tego może bez prowizji pobierać gotówkę ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie (choć przy tych drugich mogą się pojawić opłaty nakładane przez operatorów tych urządzeń).

Za obsługę karty płaci się 5 zł miesięcznie. Jednak po wykonaniu nią albo Blikiem czterech płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty bank nie nalicza tej opłaty.

Warto dodać, że po sprzężeniu plastiku z dowolnym rachunkiem walutowym zyskuje się możliwość płacenia bezpośrednio w dewizach. Wtedy karta staje się multiwalutowa.

Na co uważać? Na cash-back, zlecenia stałe i polecenia zapłaty – te usługi są w PKO BP płatne.

Gdy posiadacz rachunku skończy 26 lat, ROR automatycznie zamienia się w PKO Konto za Zero, a bank przysyła nową kartę. Klient może również wybrać konto w innej taryfie, ale w tym celu musi udać się do oddziału.

Czy PKO Konto dla Młodych może być darmowe?

Czy to konto w PKO BP będzie dla studenta darmowe? Tak. Wystarczy użyć karty albo Blika cztery razy w miesiącu, by uniknąć kosztów korzystania z podstawowych usług (opłata za kartę).Promocja Pyszne.pl 150 zł

Organizacja zarządzana przez Zbigniewa Jagiełłę dość często zachęca młodych klientów do otwarcia rachunku, kusząc ich różnego rodzaju bonusami.

Nie inaczej jest teraz. W zamian za zawarcie umowy o ROR z kartą i wykonanie nią w 3 kolejnych miesiącach 2 płatności kartą oraz 2 płatności Blikiem można otrzymać bony o łącznej wartości 150 zł do wykorzystania na Pyszne.pl. Trzeba jeszcze wyrazić zgody marketingowe i zarejestrować się na stronie promocji. Oferta obowiązuje do 14 marca 2021 r.

Promocja PKO BP: Więcej wspólnego
Dla kogo? Nowi klienci
Do kiedy? do 14 marca 2021 r.
Obowiązuje limit 5000 wniosków
Ile można zyskać? 150 zł na Pyszne.pl
Jak łatwo / trudno uzyskać? łatwo
Warunki 1. Do 14 marca zawrzeć umowę o ROR z kartą
2. Wyrazić zgody marketingowe
3. Zarejestrować się na stronie promocji
4. W każdym z trzech kolejnych miesięcy dokonać: co najmniej 2 płatności bezgotówkowych kartą(wliczamy w to również płatności zbliżeniowe) i 2 płatności BLIK.
Regulamin promocji Zobacz
Załóż konto i zgarnij 150 zł

 

Pełna analiza promocji  znajduje się tutaj: PKO BP promocja Pyszne.pl 150 zł – regulamin, warunki

Oprocentowanie oszczędności

Nie opłaca się trzymać oszczędności w największym banku w Polsce. Oferowane oprocentowanie depozytów jest bardzo niskie, sporo poniżej średniej.

Klienci, którzy chcieliby odkładać drobne przy okazji zakupów, mają taką możliwość. W PKO BP działa bowiem mechanizm zwany autooszczędzaniem, który – w zależności od preferencji użytkownika – polega na zaokrąglaniu kwot, przelewaniu stałej sumy lub procentu od zrealizowanej transakcji kartą.


Aplikacja mobilna IKO

Aplikacja PKO BP IKO jest bardzo dobrze oceniana. Zbiera wysokie noty zarówno od użytkowników, jak i ekspertów (krajowych i zagranicznych). Wyposażono ją w mnóstwo użytecznych funkcji, które sprawiają, że z poziomu smartfona można wygodnie zarządzać całością swoich finansów.

PKO BP aplikacja mobilna IKO
Systemy
iOS
Android
Windows Phone
Usługi
Blik
Google Pay
Apple Pay
Garmin Pay
HCE
Metody logowania
 1. PIN
 2. Odcisk palca
 3. Biometria twarzy (iPhone'y)
Cechy wyróżniające
 • czasowa blokada kart,
 • kantor,
 • zakup ubezpieczenia turystycznego,
 • tworzenie i udostępnianie kodów QR z danymi do przelewu

W aplikacji mobilnej wykonamy przelew zwykły, ekspresowy i walutowy (w tym zagraniczny). W razie konieczności wymienimy walutę w wewnętrznym kantorze banku. Oprócz tego sprawdzimy saldo bez aplikacja mobilna ikologowania, historię operacji, doładujemy telefon. Możemy też otworzyć debet w koncie i zawnioskować o większą pożyczkę.

Z niestandardowych rozwiązań warto wspomnieć o:

 • zakupie ubezpieczenia turystycznego,
 • czasowej blokadzie kart,
 • tworzeniu i udostępnianiu kodów QR (użytkownik może również samemu regulować należności poprzez zeskanowanie specjalnego obrazka albo całej faktury).

PKO BP wdrożył Blika. Dzięki temu klienci mogą wypłacić środki z dowolnego bankomatu bez karty i zapłacić za zakupy internetowe bez konieczności żmudnego podawania danych.

W IKO można też zapisywać cyfrowe kopie plastików wydawanych przez bank. Ta funkcja sprawia, że użytkownik zapłaci telefonem zbliżeniowo.

Również miłośnicy gadżetów będą zadowoleni. PKO BP jako pierwszy w Polsce udostępnił system Garmin Pay, który umożliwia bezstykowe płacenie wybranymi modelami zegarków tej firmy. 2 października 2018 r.  użytkownicy aplikacji zyskali również dostęp do Apple Pay.Oprócz tego na posiadaczy PKO Konta dla Młodych czekają:

 • zniżki na kupowane przez internet bilety do Multikina,
 • promocyjne doładowania.

Opinia na koniec

PKO Konto dla Młodych to oferta godna rozważenia dla młodzieży: uczniów, studentów, licealistów. Utrzymanie rachunku jest darmowe pod prostym warunkiem, a funkcjonalna aplikacja mobilna umożliwia wygodne zarządzanie środkami. Do tego bank często organizuje promocje dla nowych i stałych klientów.

Plusy:
 • 150 zł premii za otwarcie konta,
 • brak opłat za najważniejsze usługi pod prostym warunkiem,
 • karta multiwalutowa,
 • funkcjonalna aplikacja mobilna.
Minusy:
 • płatny cash-back, zlecenia stałe, polecenia zapłaty i szybkie przelewy na telefon,
 • kiepskie oprocentowanie depozytów.

Klienci będą też mogli korzystać z mobilnej aplikacji IKO, jaka służy do płacenia, wypłacania środków, przelewania pieniędzy i do oszczędzania. W przypadku, gdy klienci przekroczą wiek dwudziestu sześciu lat, wówczas Konto dla młodych zmienia się na Konto za Zero.

Czytając opinie, będziemy mogli też zwrócić uwagę na to, jak to PKO konto dla Młodych jest atrakcyjne przede wszystkim dla tej grupy, dla jakiej ta oferta została stworzona, czyli dla studentów. Jeśli zdecydują się założyć Konto dla młodych w PKO, wówczas mogą znacznie szybciej dopełnić formalności podczas ubiegania się o kredyt studencki.


Jak założyć konto w  PKO BP?

Procedura otwarcia konta dla studenta lub ucznia w PKO BP wygląda następująco:pko zakładanie konta

 • Należy wypełnić wniosek na stronie banku:
  Potrzebne są dane z dowodu osobistego

Załóż konto na stronie PKO BP

 

 • Trzeba poczekać na telefon od doradcy, który potwierdzi dane
 • Następnie należy podpisać umowę dostarczoną przez kuriera
 • Kolejny krok to aktywacja rachunku
  Login (8-cyfrowy nr klienta) przysyłany jest na e-mail; znajduje się też w umowie. Hasło inicjalne przysyłane jest SMS-em po wpisaniu numeru klienta. Po zalogowaniu należy ustawić własne hasło.
 • Na koniec należy poczekać na weryfikację umowy przez bank
  Następuje to po dostarczeniu podpisanych dokumentów przez kuriera i pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcji bankowości internetowej

34 komentarze

 1. Kamil pisze:

  Ja mam konto od 3 lat i nigdy nie narzekałem. A 5 transakcji to naprawdę nie dużo . I to jest dowolna kwota. Robimy przecież drobne zakupy codziennie .

 2. Darek M. W. pisze:

  Właśnie trwa ciekawa promocja dla młodych, w której do zgarnięcia jest 100 zł na Allegro za samo założenie PKO Konta dla Młodych. Myślę, że warto skorzystać.

 3. marcinski pisze:

  Dobra opcja, szczególnie po zmianie regulaminu, gdzie wystarczy 5 płątności kartą. U mnie sporo znajomych ma to konto. Od kilku lat jestem i sobię chwale.

 4. Karol pisze:

  Mam konto dla młodych od 3 lat i gdy je założyłem musiałem wydac 350 zl żeby nie została pobrana kwota 5 zl za kartę. Zrezygnowałem z karty ponieważ było to nieopłacalne. Niedawno dowiedziałem się że w PKO przy 5 transakcjach bezgotówkowych kartą nie jest pobierana opłata za kartę więc postanowiłem ponownie założyć kartę i dać szanse pko. Niestety po miesiącu została pobrana oplata 5 zl za kartę. Zadzwoniłem na infolinie żeby się dowiedzieć dlaczego gdyż transakcji wykonałem okolo 15 i usłyszałem ze mnie nowa tabela oplat i prowizji nie dotyczy i warunki sa takie jak były. PKO porażka straszna dbaja tylko o nowych klientów starych mają gdzies no i 350 zl transakcji karta dla studenta to jest zdecydowanie za dużo. Żaden bank nie ma takich wymagań. Nie polecam. Zegnam się z bankiem.

 5. John pisze:

  Konto jak konto, niczego szczególnego w nim nie zauważyłem żeby zachwalać nie wiadomo jak ale nie ma też niczego skomplikowanego w jego posiadaniu, Dostęp do najważniejszych funkcji i transakcji jest,w zasadzie jest to konto bez opłat, te 5 transakcji to względnie dużo, zależy kto jak często używa karty, ale nawet w wydaniu studenta jest to limit do osiągnięcia, A jeśli nawet raz na jakiś czas zdarzy się zapłacić 1 zł lub 2 zł to chyba nie aż jakaś kosmicznie wielka tragedia, Mobilna aplikacja IKO fajna sprawa dla młodego pokolenia, trzeba się rozwijać i iść do przodu z nowymi technologiami, popieram:)

 6. Buldog pisze:

  Powiem tak, zależy kto czego szuka i czego oczekuje, mój brat ma to konto i nie narzeka, 5 transakcji miesiąc w miesiąc spokojnie udaje mu sie zrobić, nie jest to zbyt skomplikowana kwestia biorąc pod uwagę, że codziennie się coś je a terminale płatnicze są już praktycznie wszędzie, nie czepiałbym się więc tej kwestii jakoś szczególnie, przelewów w banku nie zleca bo jeśli potrzebuje wykonać przelew to robi to sam, chyba każdy student obeznanie z internetem i komputerem ma więc również to nie powinno stanowić dla nikogo problemu, co do kwestii oszczędzania to ma założone inne konto na które po prostu przelewa sobie jakieś tam zaskórniaczki i jest to konto jedynie oszczędnościowe.

 7. Helga pisze:

  Taki sobie konto, nie ma jakiejś większej rewelacji, na rynku są lepsze oferty, niczym wyjątkowym nie zaskoczyli, 4% na oszczędzanie w skali roku, czy to dużo czy mało??? zależy od podejścia klienta i dostosowania sie do wymogów, ograniczenie jednak do tysiąca zł na pół roku….na cóż niezbyt mi się podoba, choć z drugiej strony zależy czy w ogóle studiując udaje się coś zaoszczędzić, jeśli ma się czas i możliwości na pracę gdzieś wieczorami albo po nocach to może i tak. jedynie co może przekonać do tego konta to chyba ugruntowana pozycja PKO na rynku a poza tym większych plusów nie dostrzegam, cała reszta jest całkiem przeciętna.

 8. Anna778 pisze:

  Jeszcze pół roku temu szukałam odpowiedniego dla siebie konta. Przeszukując internet natrafiłam na PKO BP Konto dla Młodych. Czytałam o nim chyba ze dwa czy trzy dni, pytałam znajomych i w końcu się na nie zdecydowałam. Jak narazie nie żałuję swojego wyboru i chyba w takim razie już nie pożałuję, bo gdyby miało stać się coś nieprzyjemnego, czy też znalazłabym jakiś haczyk to już zdążyłabym się o tym zorientować. Prowadzenie konta jest darmowe (to jest dla mnie warunek podstawowy przy wyborze konta), wypłaty gotówki z bankomatów także są bezpłatne no i jest zero złotych za wszystkie przelewy internetowe. Moja opinia o PKO BP jest jak najbardziej pozytywna

 9. Damianos pisze:

  Ja mam to konto od paru miesięcy i jakoś nie narzekam. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe, jest też fajna usługa “autooszczędzanie” i to bardzo mi się tutaj podoba no i prowadzenie konta też jest darmowe. Czego tu chcieć więcej ? Na moje konto co miesiąc wpływają pieniądze, bardzo często płacę kartą więc ta opłata 5zł mnie omija 🙂 Więc dla takiej zwykłej osoby jak ja takie konto jest moim zdaniem dobrym wyborem. Ogólnie jestem zadowolona. Jeśli ktos pyta mnie o zdanie to zawsze z czystym sumieniem polecam to konto które ja mam. I moja przyjaciółka ma zamiar przenieść się do tego banku bo jej go bardzo zachwalam i zazdrości 😀

 10. luis pisze:

  Nie wiem skąd wy to macie jakieś opłaty.. narzekacie na coś czego nie ma jesli tylko ma się wpływy na konto i wydaje się z niego pieniądze. teraz wszędzie płaci się kartą gdzie się nie pojedzie zy nie pójdzie, nawet za bilet w autobusie można zapłacić kartą przez paypas.
  Tak więc właściwie użytkowania konta i nie macie żądnych opłat.
  A konto w PKo BP daje naprawdę wiele inny możliwości bo mają tam konto bez problemu w przyszłości dostanie się kredyt jeśli będzie potrzebny a wiadomo, że kredyt w PKO jest tani.

 11. Jagnaska pisze:

  Niezaleznie od tego co gadają różni nieprzychylni cwaniacy, wspierający banki zagraniczne, dla mnie PKO BP jest jednym z najlepszych banków w Polsce. Ofertę mają dobrą, może nie najlepszą, ale przynajmniej stabilną i to się liczy w Polskiej bankowosci. Nie chcę super oferty ekstra zniżki na 2 miesiące, która skłoni mnie tylko do założenia konta w banku X.Bo wiem, że jak się ten okres promocji skończy, to konto będzie kiepskie. Ja osobiście wtedy rezygnuję i moim zdaniem banki w ten sposób tracą. Dlatego z PKO BP jestem już od paru dobrych lat i nie zapeszając będę jeszcze przez wiele kolejnych.

 12. Kaceka pisze:

  Konto z debetem w PKO, czy takie jest?
  Ktoś korzystał z konta w PKO z możliwością zaciągnięcia niewielkiego debetu? Wydaje się, że takie pożyczanie za darmo 1000 złotych musi mieć jakieś haczyki. Jak się doczytałam, to wystarczy za takie konto zapłacić 5 złotych w skali miesiąca. I jednocześnie zyskujemy możliwość szybkiej pożyczki. Zastanawiam się nad tą ofertą ponieważ wydaje się być atrakcyjniejsza, niż na przykład każda chwilówka. A z drugiej strony, z jakimi odsetkami będziemy się borykać jeśli nie zdążę spłacić debetu w wyznaczonym terminie?

 13. Frendzel pisze:

  Aplikacja IKO w ciągu ostatnich kilku miesięcy naprawdę się dobrze rozwinęła. A wiem, bo korzystam z niej często zarówno w drobnych, jak i w nieco większych przelewach. Jak używałem innych aplikacji mobilnych banków, to nie każda jest tak łatwa i intuicyjna jak ta od PKO BP.
  Jedyne co mi się nie podoba, to fakt że jak się nie ma karty płatniczej do konta, to konto kosztuje nas prawie 7 zł. Nie rozumiem tego absolutnie i nigdy nie zrozumiem czemu bankom tak bardzo zależy, żeby pieniądze nie leżały u nich na koncie, tylko żeby były jak najszybciej wydawane. Czy aby nie powinno być odwrotnie?

 14. widek pisze:

  No tak konto dla młodych jest faktycznie dobre.
  PKO nareszcie wyszedł z ciekawą propozycją do młodszych klientów i dal dobre konto – co raz więcej znajomych moich ma konto własnie w PKO BP.
  Ja też założyłem wczoraj a to co udało mi się potwierdzić to fakt iż jest darmowe w prowadzeniu, za otworzenie też nic nie płaciłem, kartę dostanę za darmo no i trzeba minimalnie 5 razy w miesiącu nią zapłacić żeby nie było opłaty za nią ale tak ma każdy bank z tego co widzę po opisach.
  To chyba tyle, jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem jak już tylko zacznę w pełni uzywać tego konta i jak przyjdzie mi karta.

 15. hapik pisze:

  Konto dla młodych jak najbardziej nadaje się na konto dla studentów i młodych osób – wtedy jest ono w sumie darmowe jeśli tylko zachowuje się pewne kryteria, które od czasu do czasu się zmieniają w ofercie dlatego warto sprawdzić sobie szczegóły w ofercie a nie słuchać kolegi, który zakładał konto jakieś pół roku temu bo to za co się płaciło może teraz jest już za darmo – także ja oceniam konto dla młodych w PKO na 4+ w skali do 5 – jest ok ale z tego co widzę na rynku są bardzo podobne konta w niektórych kwestiach trochę lepsze może no ale w PKO ma się ten prestiż i dużą siec placówek 🙂

 16. Student Jaś pisze:

  Widzę, że sporo tych opinii o koncie w PKO ale nie wiem skąd te narzekania bo ja mam konto w tym Banku i powiem szczerze, że jestem zadowolony a używam tego konta już ponad pół roku.
  Opłat nie mam żadnych, co prawda są warunki takiego darmowego konta ale chyba każdy jak ma konto to używa karty i ma jakieś w miare regularne wpływy na konto więc w takim przypadku jest ono darmowe jak najbardziej,
  Dodatkowo sa fajne funkcje z którymi łatwo się oszczędza – bardzo polecam dla studentów głównie 🙂

 17. alex pisze:

  Czytajcie ze zrozumieniem Pani Kiki i Pan Lilu… Jeśli w miesiącu wykonacie więcej niż 5 operacji kartą, nie zapłacicie nic, natomiast w przypadku, gdy nie zrobicie żadnej operacji, wtedy zapłacicie równo 5 zł. I tak kwota ta maleje proporcjonalnie do ilości operacji.. Jaki bank wprowadziłby ograniczenie ilości transakcji? Przecież dla nich to czysty zysk….. Ludzie czytajcie i myślcie, zanim się wypowiecie.

 18. studenciak pisze:

  No dla studentów to faktycznie jest dobra oferta bo wszystko co roi się przez internet jest darmowe – ale dla osób starszych, które jednak wolą tradycyjną obsługę w placówce banku to się nie sprawdzi bo wtedy wkraczają bardzo duże koszty – 8 złotych za przelew!! to moim zdaniem przesada – tyle zapłaciłem ostatni gdy robiłem przelew w placówce PKO.
  Poza tym bankomaty sa darmowe na terenie całej Polski i to duży atut – taką opcję powinny już mieć wszystkie banki bo denerwujące jest szukanie darmowych. Ocenia to konto na 4/5 dla studenta jest ok.

  • Lucek pisze:

   Jak dla mnie bez rewelacji – kolega tak zachwalał to konto a i tutaj widze, że sporo osób poleca to konto ale jak dla mnie (mam eKonto w mBanku) to średnie warunki wam tutaj oferują w tym pko BP.
   Jakieś ograniczenia, minimalne transakcje karta płatniczą, wypłaty ze wszystkich bankomatów też maja ale…
   No ja tam wole stać na pewnym gruncie w mbanku, jedyny bank nad którym sie jeszcze warto zastanowić to SMART BANK bo tam reklamują sie jako bezwarunkowo darmowi – ciekawe…
   Ale w PKO bym konta nie chciał mieć – takie konto jak u wszystkich bez czegoś co by je wyróżniło.

 19. Witkex pisze:

  Akurat mam ten plus, że mam stałe dochody na konto i jestem w stanie mieć to konto za darmo. Mam też na tyle pieniędzy, żeby wykonać na koncie PKO wymaganą liczbę transakcji. Jednak jestem pewien, że dla wielu osób może być to jakieś obciążenie finansowe i wcale nie będą zadowoleni. Jako konto studenckie powinni raczej odpuścić wszystkie te opłaty i wymagania, przynajmniej do ukończenia 26 roku życia, jak oferuje to większość kont. Ogólnie jestem na tak, ale trochę niesmaku tez jest. Czy poleciłbym PKO innej osobie? Raczej poleciłbym mimo wszystko. To dobry bank.

 20. Romek pisze:

  Szczerze to nie polecam tego Banku.
  Niby faktycznie oferuje darmowe konto ale niestety trzeba spełniać pewne warunki jak:
  – stałe dochody na konto
  – minimalna kwota transakcji kartą aby ta była darmowa
  Dodatkowo przez założeniem konta jakoś inaczej przedstawiali i samą obsługę i warunki – mam konto pół roku i nie jest tak kolorowo. Nie wiem może się czepiam, może tak jest w każdym banku ale jakbym miała założyć konto w PKO drugi raz to raczej bym go nie wybrał – kredyty mają tanie ale konto jest takie sobie.

  • Ewela pisze:

   Ja to konto mam 5 lat. Dopoki wplywaly mi pieniadze na konto te min.1000zl to nie placilam nic. Ani za prowadzenie rachunku ani za karte. Od pol roku place 10zl w sumie. 5xl+5zl za jedno i drugie. Nawet kobitka dzwoniaca z tego banku dziwila sie ze place za karte… Hmmm o co chodzi nie wiem? Wiem na pewno ze juz zmieniam ten bank! Bylam klientem 10lat i do widzenia im mowie

 21. KIKI pisze:

  Ja mam konto dla młodych w PKO BP i jestem jego użytkownikiem od około roku czasu.
  Wszytko jest ok ale jedyny mankament tego konta to tak jak piszą ludzie wyżej – mała liczba transakcji kartą ;/
  A poza tym o jak w innych bankach wszystko jest darmowe jeśli tylko korzysta się z konta. Jak dla studentów, który nie robi rodzinnch zakupów to pewnie to konto jest jak najbardziej wystarczające – ja nie jestem studentem ale osoba młodą, mam 2 lata i mnie w sumie wystarcza.
  Także moja opinia to 3.5/5

 22. Lilu pisze:

  Nie jak dla mnie 5 transakcji w miesiącu kartą to jest porażka – chodzi mi o to ograniczenie – sam płacę kartą nawet 2-3 razy dziennie idąc gdzie na kawę czy obiad no i jakieś codzienne zakupy….
  Czy aby na pewno jest to prawdą? A ile płaci się za każdą kolejna transakcje kartą?

  Ja osobiście mam konto w mBanku i tam odkąd tylko pamiętam używanie karty było w pełni darmowe i nie było żadnych ograniczeń co do ilości transakcji i ich wartości.
  Według mnie takie ograniczenie transakcji ze strony PKO to strzał w kolano – ja by takiego konta nie chciał

 23. Wantoch pisze:

  Na Konto Dla Młodych zdecydowałem się kuszony wizją oszczędności i to nawet pomimo tego, że opinie na temat banku PKO BP nie zawsze są korzystne. Na szczęście, opłacało się zaryzykować, dysponuję bowiem rozwiązaniem satysfakcjonującym. Mogę bezpłatnie wypłacać gotówkę gdzie chcę i kiedy chcę, nie płacę za prowadzenie konta, a jeśli zapłacę nią 5 razy, mam też bezpłatną kartę kredytową.

  • Julek pisze:

   Ale dokładnie to na pewno masz bezpłatną kartę kredytową? Czy to aby nie jest karta debetowa? Czy tą kartę bez problemu dostałeś do tego konta? Jaki limit?
   Interesuje mnie właśnie założenie tego konto w PKO BP ale cały czas się zastanawiam, ponieważ odpowiedz nie sa jednoznaczne. Faktycznie można fajnie oszczędzać z tym kontem i bardzo mnie to cieszy bo na tym mi zależy – czekam zatem na odpowiedź co do tej karty kredytowej – czy faktycznie jest to kata kredytowa… Byłoby fajnie jakby została przydzielona każdemu kto ją chce bez zbędnych formalności.

 24. Majwska423 pisze:

  Moim zdaniem bank PKO w tym koncie dla młodych trochę zamieszał :/

  Niby darmowe, ale jednak z kartą trzeba uważać. Niby 5 transakcji kartą płatniczą to niewiele, ale jednak. No bo dla przykładu ja nie wiem czy w danym miesiącu zapłacę to 5 razy.

  Niby płacę zawsze na imprezach kartą, ale to wychodzą 4 razy w miesiącu, a czasem nie wychodzę. Tak to zazwyczaj mam gotówkę i w sklepach kupuję za gotówkę, bo jeszcze są sklepy w których nie można płacić kartą. I weź tu miej głowę teraz do tego czy zapłaciło się 4 czy 5 czy 2 razy.

  Bank PKO powinni znieść te opłaty i nagle zdobyliby masę klientów.

  • Darek Jasiński pisze:

   Dorzucam swoje trzy grosze. też uważam, że 5 transakcji, to trochę za dużo.

   Ja sam płacę kartą codziennie, nawet małe transakcje typu 5 zł, a czasem i mniejsze, jednak wiem że wielu moich znajomych, praktycznie nie używa karty, tyle co sobie wypłacają pieniądze na początku miesiąca po wypłacie i dalej płacą gotówką. Jest naprawdę średnio jeśli chodzi o tę kartę.

   Moim zdaniem konta dla młodych powinny być darmowe bezwarunkowo, bo to jednak młodzi ludzie. Studenci czy uczniowie nie powinni płacić za konto ani złotówki w żadnym wypadku.

   • Esoes pisze:

    Czy ja wiem czy te wymagane 5 transakcji w PKO to jest tak dużo? Biorąc pod uwagę życie takiego studenta – teraz w każdym barze można płacić kartą, więc 2 imprezy w miesiącu i już masz 2 transakcje licząc, że kupi się jedno piwo. Co dalej, zakupy w marketach i dyskontach, przecież studenci robią zakupy, więc 2 razy do marketu i już masz 4 transakcje miesięcznie. I ostatnia transakcja kartą na ubranie, na jakąś płytę, na książkę czy cokolwiek co kupują studenci i już masz 5 transakcji bez większego problemu. Nie ma co demonizować. Bank PKO to naprawdę sprawdzona instytucja, a nie jakiś hit, który będzie fajny przez 2 lata i zacznie się psuć.

   • Pikowiecki pisze:

    Czy faktycznie 5 transakcji to tak dużo? Darku, nie koniecznie. Student wbrew pozorom to nie jest już taki biedak, co ma tylko pieniądze od rodziców i żyje w strasznej biedzie. Studenci często mają dużo kasy, bo pracują gdzies w sklepach czy w innych zakładach, bo pracodawcy zatrudniają ich bo nie muszą płacić zusu i można przyjmować ich na umowy zlecenie i inne tego typu. Więc taki student płacąc kartą płatniczą w PKO, spokojnie wykona te 5, a nawet i więcej transakcji. Wystarczy co czwartek iść na imprezę studencką i raz coś kupić na mieście i już konto w PKO jest darmowe 😉

    • Gerard Schr. pisze:

     Z jednej strony student nie jest biedny i pewnie ma tam jakieś środki ze stypendium i z pracy, ale wiem też z doświadczenia, że student jest chytry i każde 5 zł przekłada na potencjalny wydatek imprezowy czy na jedzenie 🙂
     Ciężko zapewne przeforsować w banku PKO taką wizję konta studenckiego, które mimo wszystko nakłada na studentów jakieś opłaty lub stawia im bądź co bądź wymogi.

     Nie jestem pewien czy inne banki obecnie nie zrezygnowały na rzecz studentów z wielu opłat. I studenci prawdopodobnie wybiorą inne. Z Drugiej strony PKO jest sprawdzone.

    • Cacek pisze:

     5 transakcji dla studenta to dużo i koniec. Student nie lubi przymuszeń i wymogów. Raz będzie miał pieniądze, wtedy się rozbija, ale przyjdzie miesiąc, kiedy student nie będzie miał pieniędzy i nie zrobi tych 5 transakcji, bo dostanie od rodziców 300 zł w gotówce, trochę słoików do jedzenia i ma za to przeżyć miesiąc. Więc zgodzę się z Darkiem, że dla studentów powinny być konta 100% darmowe. Wiem co mówię, bo jeszcze niedawno sam byłem studentem i wiem jak liczyło się każde 5 zł. 5 zł miesięcznie, to 60 zł rocznie, a to już robiło spore wrażenie.

     • Jakowiecki pisze:

      To niech student nie zakłada konta jak jest taki biedak. Ludzie, uświadomcie sobie, że nie ma czegoś takiego jak konto idealne. Nawet jak dziś jakieś konto jest, które ma bardzo dobre warunki, no jednym słowem najlepsze na rynku, to za kilka tygodni to się może zmienić i wszystko może być pozdejmowane z oferty tego banku. Dlatego proponuję patrzeć na duże banki, takie jak na przykład PKO BP, które nie są na rynku od wczoraj i tak jak w przypadku inwestycji, możemy się opierać na długoletnich spółkach, które są na rynku od lat, tak samo z bankami, te które mają swoją tradycję, raczej sa godne zaufania.

  • nieuwazny pisze:

   No ja ostatnio się nadziałem na opłatę w PKO bo wykonałem tylko 4 transakcję kartą no i na koniec miesiąca się dowiedziałem, że zapłaciłem i to nie mało za transakcje bo opłata zależy od ich wartości…
   Widać, że szukają takimi kruczkami opłat i ludzi, którzy nie dopilnują tego aby mieć minimum 5 płatności kartą – żenada. Mam konto w PKO bo tak założyłem a teraz byłoby dużo zmieniania i tak na razie tutuaj zostaje ale jak kiedyś znajdę dłuższa chwilę to raczej zmienie to konto bo trzeba się pilnować żeby nie mieć opłat a np w smart banku jest 100% za darmo dobre konto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *