Raiffeisen Digital Bank Konto dla Młodych: 150 zł na start + wysokie oprocentowanie

Czy warto założyć konto osobiste dla młodych w Raiffeisen Digital Banku? Czy jest ono w 100% darmowe? Money-back na poziomie 50 proc. często się nie zdarza. A właśnie taką premię można otrzymać, otwierając bezpłatne konto w Raiffeisen Digital Banku i wydając kartą do rachunku 300 zł.

Raiffeisen Digital Bank to jedna z tych instytucji, która działa w Polsce na mocy jednolitego paszportu europejskiego. Nie ma u nas oddziału. Swoje usługi kieruje do tych, którzy są za pan brat z nowymi technologiami. Chodzi o to, że dostęp do konta umożliwia tylko przez aplikację.


Opłaty dla młodych

Raiffeisen Digital Bank nie ma w swojej ofercie odrębnego rachunku dla młodych. Klienci, którzy nie ukończyli 26 lat, mogą zdecydować się na Konto Osobiste.

Konto Osobiste Raiffeisen DigitalOpłaty
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
Karta debetowa wirtualna (miesięcznie) 0 zł
Wypłaty z obcych bankomatów w kraju 0 zł
Limit wieku posiadacza Brak limitu

Załóż pełną tabelę opłat stronie banku

Konto osobiste w Raiffeisen Digital Banku dla młodych jest całkowicie darmowe. Klient nie płaci też za obsługę karty wirtualnej do rachunku Visa Gold, zwykłe przelewy internetowe ani wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą. Przy czym te ostatnie możliwe są tylko w urządzeniach obsługujących technologię zbliżeniową.

Czy konto dla młodych Raiffeisen digital Banku może być darmowe dla osób starszych?

Tak. Dla osób mających ukończone 26 lat, warunki jeśli chodzi o opłaty nie zmieniają się.


Promocje Raiffaisen Digital

Chcąc zwiększyć bazę klientów, austriacka instytucja organizuje promocje. W jednej z nich w zamian za otwarcie konta osobistego przyznaje premię 150 zł. Do tego wypłaca wysokie odsetki na rachunku oszczędnościowym.

Trwająca do 4 stycznia akcja skierowana jest do nowych klientów. W myśl regulaminu są nimi osoby, które do tej pory nie miały tam ROR-u.

Uwaga! Obowiązuje limit 500 uczestników. Decyduje data otwarcia konta osobistego.

Jak dostać 150 zł na start?

 1. Pobrać aplikację na stronie Raiffeisen Digital Banku
 2. Do 4 stycznia otworzyć konto osobiste
  Umowę zawiera się metodą na selfie, czyli wykonując kilka zdjęć twarzy i dowodu osobistego.
 3. Do 4 stycznia zrealizować kartą transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 300 zł
  Uwaga! Raiffeisen Digital Bank wydaje jedynie karty wirtualne. Zatem wymagane płatności realizujemy w internecie lub/i z użyciem telefonu (po dodaniu karty do usługi Google Pay albo Apple Pay).

Załóż online na stronie banku

Przekazanie nagrody

Premia na start w wysokości 150 zł zostanie wypłacona do 19 stycznia.

Konto oszczędnościowe

W ramach promocji (Od 31 grudnia 2023 do 28 lutego 2024) konto oszczędnościowe Raiffeisen Digital Banku daje zarobić 6% w skali roku. To jedna z wyższych stawek na rynku. Atrakcyjnym oprocentowaniem objęte są środki do 200 tys. zł.

Pieniądze można wypłacać bez utraty odsetek w dowolnym momencie. Nie ma limitów darmowych przelewów.

Uwaga! W Austrii obowiązuje wyższy niż w Polsce podatek od odsetek kapitałowych. Urząd skarbowy pobiera tam 25 proc. zamiast 19 proc.

By tego uniknąć, należy przesłać bankowi zaświadczenie z polskiej „skarbówki”, że jest się polskim rezydentem podatkowym. Wówczas otrzyma się kwotę brutto, a podatek rozlicza samodzielnie w rocznym zeznaniu PIT.

Opinia na koniec

Promocja Raiffeisen Digital Banku to świetna okazja na łatwy zarobek. Wystarczy otworzyć w pełni darmowy ROR i wydać kartą wirtualną 300 zł, żeby zainkasować 150 zł w gotówce. Do tego dochodzi wysokie oprocentowanie oszczędności (8 proc.).

Pamiętajmy tylko, że od odsetek bank pobiera wyższy podatek (możemy tego uniknąć po dopełnieniu formalności) i nie ma on oddziałów w Polsce. Zapewnia obsługę w języku polskim, ale ta odbywa się wyłącznie na czacie w aplikacji i mailowo.

Plusy:
 • premia do 150 zł za otwarcie i używanie konta,
 • 0 zł za podstawowe usługi
 • wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego
Minusy:
 • bank wirtualny – brak oddziałów w Polsce,
 • konieczność samodzielnego rozliczenia podatku od narosłych odsetek.

[Instrukcja] Zakładanie Konta w Raiffaisen

Jak założyć

ROR w Raiffeisen Digital Banku założymy w jego aplikacji (pobierzmy ją ze strony banku). Należy wypełnić wniosek i potwierdzić dane, wykonując selfie oraz zdjęcie dowodu osobistego.

Załóż online na stronie banku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *