Raiffeisen Wymarzone Konto dla Młodych – Opinie, Opłaty

raiffeisenOferta Wymarzonego Konta dla Młodych Raiffeisen Polbanku nie jest najtańsza, ale umożliwia zgarnięcie nawet 550 zł tytułem premii za otwarcie i aktywność. Ewentualne zyski mogą przewyższyć poniesione koszty, których w dodatku da się uniknąć.


Raiffeisen Polbank jest średniej wielkości bankiem, który pod obecną nazwą działa od 2013 r. To właśnie wtedy austriacki podmiot, funkcjonujący na naszym rynku od 1991 r., zakończył proces przejmowania greckiego Polbanku EFG (ten istniał od 2006 r.).

Jednak jeszcze w 2018 r. większa część polskiego oddziału Raiffeisena ma zostać przejęta przez BGŻ BNP Paribas. Na razie nie wiadomo, co stanie się z jego marką.


Opłaty dla młodych

Organizacja kierowana przez Piotra Czarneckiego nie ma w swojej ofercie odrębnego rachunku dla młodych. Klienci, którzy nie ukończyli 26 lat, mogą zdecydować się na Wymarzone Konto Osobiste.

Wymarzone Konto Osobiste dla młodychOpłaty
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
Karta debetowa (miesięcznie) Visa
3 zł lub 0 zł po wykonaniu jednej płatności bezgotówkowej w miesiącu
Mastercard
6 zł lub 8 zł (z funkcją wielowalutowości)
Wypłaty z obcych bankomatów w kraju Visa
6 zł lub 0 zł Blikiem
Mastercard
0 zł
Limit wieku posiadacza Brak limitu

Załóż pełną tabelę opłat stronie banku

Wymarzone Konto Osobiste dla młodych prowadzone jest bezpłatnie. Darmowe są również: przelewy internetowe, zlecenia stałe, polecenia zapłaty i usługa cash-back.

W przypadku karty debetowej klient ma wybór organizacji płatniczej. Pociąga to za sobą koszty obsługi plastiku oraz wypłat z obcych bankomatów.

Karta Visa kosztuje 3 zł miesięcznie. Opłaty unika się po wykonaniu nośnikiem jednej płatności bezgotówkowej w miesiącu. Tą kartą można bezpłatnie pobierać gotówkę jedynie z maszyn sieci Euronet zlokalizowanych przy oddziałach banku. Za każde podjęcie środków w innym urządzeniu płaci się 6 zł.

 

Karta MasterCard kosztuje 6 zł i jest to opłata stała. W zamian klient może nieodpłatnie wypłacać środki ze wszystkich bankomatów w kraju.

Za taką samą kartę z funkcją wielowalutowości Raiffeisen Polbank pobiera 8 zł miesięcznie. Dzięki niej nie płaci się za bankomaty zagraniczne i unika kosztów przewalutowania przy płatnościach poza Polską.

Czy konto dla młodych Raiffeisen Polbanku może być darmowe?

Tak. To jednak wymaga odpowiedniego korzystania z rachunku i właściwych wyborów. By nie ponosić kosztów karty, należy zamówić tę z logo Visy i używać jej, tj. płacić nią przynajmniej raz w miesiącu. Ponadto pieniądze z obcych bankomatów należy podejmować przy pomocy Blika albo usługi cash-back, gdyż obie opcje są bezpłatne.


Oszczędności

Instytucja kierowana przez Piotra Czarneckiego nie ma dobrej oferty depozytowej. Z jednym wyjątkiem („Lokata na Start” dla nowych klientów) dostępne oprocentowanie nie pokrywa inflacji. Mało tego, kształtuje się poniżej średniej rynkowej dla danego rodzaju depozytów. Nie opłaca się tu trzymać nadwyżek finansowych.

ProduktOprocentowanie
Konto oszczędnościowe 0,525% (stopa referencyjna NBP x 0,35)
1,8% - z bonusem (1,275%) za systematyczne wpłaty i niewypłacanie środków w danym miesiącu
Lokata 3-miesięczna 1,3-1,7%
1,9% - Lokata Mobilna
2% - dla nowych klientów otwierających ROR ("Lokata na Start")
Lokata 6-miesięczna 1,2-1,5%
Lokata 12-miesięczna 1%
Stan na 10.10.2018 r.

Marnym pocieszeniem jest fakt, że kapitalizacji podlegają również środki zgromadzone na koncie osobistym – to rynkowy ewenement. Jednak naliczane odsetki są symboliczne i w zależności od wielkości salda waha się od 0,2 do 0,5 proc. w skali roku.

Uważajmy na koszty przelewów z konta oszczędnościowego. W każdy miesiącu posiadaczowi rachunku przysługuje jeden darmowy transfer, a za każdy kolejny płaci on aż 20 zł!


Aplikacja Mobilny Portfel

Do niedawna Raiffeisen Polbank miał dwie aplikacje mobilne. Teraz rozwija już tylko jedną – Mobilny Portfel, który zastąpił Mobilny Bank. Co ciekawe, ten drugi był pierwszą aplikacją bankową w Polsce udostępnioną klientom detalicznym (2009 r.).

Funkcjonalność Mobilnego Portfela na razie nie jest największa, choć systematyczne pojawiają się w nim nowe rozwiązania. W wakacje we współpracy z moBILET-em udostępniono w nim bilety parkingowe i komunikacji miejskiej. Na początku września klienci zyskali możliwość wygodnego opłacania faktur poprzez zeskanowanie kodu QR oraz generowania potwierdzeń transakcji w PDF. Mogą również spersonalizować ekran główny, wskazując opcje widoczne zaraz po zalogowaniu.

Aplikacja Mobilny Portfel
Systemy
iOS
Android
Windows Phone
Usługi
Blik
Google Pay
Apple Pay
Garmin Pay
HCE
( dla kart pozostających w obsłudze)
Metody logowania 1) Hasło mobilne
2) Odcisk palca
Cechy wyróżniające - bilety parkingowe i komunikacji miejskiej,
- wymiana walut,
- autoryzacja przelewów odciskiem palca,

Na wyróżnienie zasługuje dostęp do platformy wymiany walut R-Dealer. Drugą dość rzadką na rynku funkcją jest autoryzacja przelewów odciskiem palca (na razie do limitu 1 tys. zł dziennie).

Zalogowani użytkownicy mogą również łączyć się z infolinią banku bez konieczności przechodzenia procedury uwierzytelniającej – konsultant zna już bowiem tożsamość dzwoniącego.

Wciąż jednak brakuje innych przydatnych rozwiązań. Chodzi np. o dodawanie odbiorców zdefiniowanych czy powiadomienia push.

Aplikacja Raiffeisen Polbanku umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem. Klient może dodać swój plastik do portfela Google Pay i Apple Pay. Przy pomocy Blika wypłaci środki z bankomatu bez karty i szybko zapłaci za zakupy internetowe.


Promocje Raiffaisen

Za otwarcie i aktywne korzystanie z Wymarzonego Konta Osobistego można w ciągu roku otrzymać nawet 550 zł. Premiowane jest głównie używanie karty debetowej i płatności mobilnych. Jednak do otrzymania nagrody niezbędne będzie też wykonanie kilku przelewów i wpłat (wpływów) na rachunek.

Oferta „ROKuj z nami” skierowana jest do nowych klientów i trwa do 31 października (obowiąuje limit wniosków, który wynosi 7000). Niezbędne jest też wyrażenie zgód marketingowych i oświadczenie o przystąpieniu do promocji (składa się je na etapie wnioskowania o ROR).

Na start otrzymuje się 50 zł. Warunkiem jest wykonanie kartą, telefonem albo Blikiem płatności bezgotówkowych na łącznie min. 200 zł w ciągu pierwszych dwóch miesięcy od otwarcia konta.

Przez następne pół roku można zgarniać money-back 3 proc., ale nie więcej niż 50 zł miesięcznie (łącznie 300 zł).

W dziewiątym miesiącu od zawarcia umowy bonus wynosi 150 zł. Lecz pracuje się na niego przez osiem wcześniejszych miesięcy. Chodzi o zasilanie rachunku min. 2 tys. zł miesięcznie i wykonywanie min. trzech przelewów miesięcznie.

Ostatnie 50 zł bank przyzna, jeśli od 9. do 12. miesiąca od zawarcia umowy o ROR będziemy wydawać kartą, telefonem, Blikiem min. 200 zł miesięcznie.

Program lojalnościowy ROKuj z nami Raiffeisen Polbanku
Dla kogo? nowi klienci
Do kiedy? 31 października 2018 r.
Pula nagród ograniczona do 7000 rejestracji
Ile można zyskać? do 550 zł przez rok
Jak łatwo / trudno uzyskać? niezbyt łatwo
Warunki 1. Do 31 października zarejestrować się na stronie promocji
2. Wyrazić niezbędne zgody
3. Otworzyć konto z kartą debetową
4. W ciągu dwóch miesięcy od otwarcia konta wykonać kartą, telefonem, Blikiem płatności bezgotówkowe na min. 200 zł
5. W każdym z ośmiu kolejnych miesięcy (między 3. i 8. od otwarcia konta) zasilać ROR min. 2 tys. zł i wykonywać po trzy przelewy
6. Między 9. i 12 miesiącem od otwarcia konta wykonywać kartą, telefonem, Blikiem płatności bezgotówkowe na min. 200 zł miesięcznie
Regulamin promocji

Opinia na koniec

Wymarzone Konto Osobiste nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla młodego klienta. Głównie z powodu płatnej karty i ograniczeń w darmowych wypłatach z obcych bankomatów. Jednak pod pewnymi warunkami kosztów można uniknąć, a dodatkowo zarobić nawet 550 zł w zamian za używanie rachunku.

Plusy:
 • premia do 550 zł za otwarcie i używanie konta,
 • darmowe prowadzenie rachunku,
 • możliwość uniknięcia podstawowych opłat.
Minusy:
 • płatna karta (MasterCard) lub ograniczenia w darmowych wypłatach z bankomatów (Visa),
 • przeciętna oferta depozytowa.

[Instrukcja] Zakładanie Konta w Raiffaisen

 1. Wypełnić wniosek na stronie banku
  Niezbędne są dane z dokumentu tożsamości

Załóż online na stronie banku

 1. Poczekać na kontakt od kuriera
  Następuje on w ciągu dwóch-trzech dni roboczych
 2. Podpisać dokumenty dostarczone przez kuriera
  Należy okazać mu dowód tożsamości podany w formularzu rejestracyjnym
 3. Zaczekać na aktywację rachunku
  Kurier wysyła informację odnośnie podpisania dokumentów elektronicznie, wiec aktywacja konta następuje tego samego dnia. Bank przysyła hasło startowe i identyfikator SMS-em.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *