Konto Jakie Chcę dla Młodych (18-26 lat) – Santander – Opinie, Opłaty

konto santanderCzy Konto Jakie Chcę w Santander Banku jest opłacalne dla młodych w wieku 18-26 lat? Jak można zdobyć nawet 550 zł w promocjach? Jakie są opłaty? Na co student powinien uważać? Nasza recenzja i opinie studentów o banku. 

Jeśli  jesteś studentem i szukasz darmowego rachunku bieżącego, chcesz zarządzać finansami przez telefon i lubisz innowacyjne metody płatnicze, oferta organizacji kierowanej przez Michała Gajewskiego będzie odpowiednim wyborem. O tym dlaczego dowiesz się w naszej recenzji:

Santander Bank to nowa nazwa jednej z najbardziej rozpoznawalnych i trzeciej pod względem wielkości instytucji finansowej na polskim rynku, czyli BZ WBK. Jednak Hiszpanie są w niej obecni już od 2011 r.

Powód zmiany nazwy? Jak tłumaczą właściciele, nowa marka ma bardziej kojarzyć się z innowacyjnością i przyciągnąć młodych klientów w tym studentów.


Opłaty dla młodych (18-26)

Ci znajdą w ofercie Santandera Konto Jakie Chcę, które dla posiadaczy w wieku do 26 lat prowadzone jest na preferencyjnych warunkach. Dzięki nim jest to jednym lepszych kont dla młodych na rynku.

Tabela podstawowych opłat wygląda następująco:

Konto Jakie Chcę 18-26 latOpłata
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
Karta debetowa (miesięcznie) 5 zł
0 zł pod warunkiem wykonania kartą pięciu płatności bezgotówkowych w miesiącu
Wypłaty z obcych bankomatów w kraju 0 zł
Limit wieku posiadacza 26 lat

Zobacz pełną tabelę opłat

Student lub osoba młoda do 26 lat w Santanderze nie płaci za:

 • prowadzenie rachunku,
 • przelewy internetowe,
 • wszystkie bankomaty w kraju,
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty,
 • cash-back.

Mało tego, młodzi posiadacze Konta Jakie Chcę Santandera mogą za darmo i bez limitów zlecać przelewy ekspresowe! Normanie jest to usługa premium, za którą inne banki naliczają po kilka złotych od sztuki. W ramach tego ROR-u bezpłatne są też wypłaty z bankomatów zagranicznych.

Jedyną opłatą, na którą muszą uważać osoby młode, jest obsługa karty debetowej (zwanej Kartą Dopasowaną). Standardowo kosztuje ona 3 zł miesięcznie. Organizacja kierowana przez Michała Gajewskiego zwalnia z tej daniny po wykonaniu plastikiem pięciu transakcji bezgotówkowych w miesiącu na dowolną kwotę.

Po ukończeniu przez posiadacza 26 lat rachunek przekształca się w podstawowe Konto Jakie Chcę, przy którym opłat, ograniczeń i warunków zwalniających jest więcej.

Czy Konto Jakie Chcę dla młodych może być darmowe?

Tak. Wystarczy zapłacić kartą 5 razy w miesiącu. Wszystkie pozostałe usługi z kategorii tych podstawowych są bezwarunkowo darmowe.

konto jakie chcę dla młodych


Oprocentowanie oszczędności

Santander nie ma najlepszej oferty depozytowej. Jednak dość regularnie organizuje promocje, w ramach których podnosi oprocentowanie do atrakcyjnego poziomu.

ProduktOprocentowanie
Konto oszczędnościowe 0,01
0,2% (Konto Systematyczne) - w promocji, po zasileniu zleceniem stałym min. 20 zł w miesiącu
Lokata 3-miesięczna 0,01%
Lokata 6-miesięczna 0,01%
Lokata 12-miesięczna 0,01%
Lokata Mobilna 4-miesięczna
(dostępna tylko raz)
2,0%

Warto przede wszystkim zainteresować się Lokatą Mobilną. To czteromiesięczny depozyt ze stawką 2,0 proc. zakładany z poziomu aplikacji mobilnej. Limit kwotowy lokaty wynosi 20 tys. zł. Z tej oferty skorzystać można tylko raz.

 


Aplikacja mobilna Santander

Aplikacja Santander mobile jest jedną z najlepszych na rynku. Regularnie znajduje się w ścisłej czołówce branżowych zestawień (Newsweek, Bankier.pl, Money.pl). Wyróżnia się przede wszystkim funkcjonalnością i szerokim wachlarzem mobilnych form płatności.

Aplikacja Santander mobile
Systemy
iOS
Android
Windows Phone
Usługi
Blik
Google Pay
Apple Pay
Garmin Pay
HCE
Metody logowania 1) PIN
2) Odcisk palca
Cechy wyróżniające - autoryzacja mobilna,
- bilety parkingowe i komunikacji miejskiej,
- ubezpieczenia komunikacyjne,
- możliwość zaciągnięcia kredytu i debetu w koncie,
- czasowa blokada kart płatniczych,

Oprogramowanie wyposażono we wszystkie podstawowe funkcje. Umożliwia ono m.in. sprawdzanie salda i historii rachunku, wykonywanie przelewów (również z użyciem kodów QR), zakładanie lokat, zakup aplikacja santander mobiledoładowań. Użytkownik może korzystać z bezpłatnych powiadomień push.

Oprócz tego aplikacja Santander mobile wyróżnia się bogatym zestawem usług dodatkowych. Chodzi tu m.in. o:

 • autoryzację mobilną,
 • zakup biletów parkingowych i komunikacji miejskiej,
 • czasową blokadę kart płatniczych,
 • wzięcie kredytu gotówkowego i uzyskanie debetu w koncie.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego i komunikacyjnego. W tym celu wystarczy zeskanować kod AZTEC z dowodu rejestracyjnego i poczekać na ofertę z banku.

Santander Bank ma najszerszą na rynku paletę mobilnych form płatności. Jego aplikacja zapewnia dostęp do:

 • Blika,
 • Google Pay,
 • Apple Pay,
 • Garmin Pay.

Ponadto klienci, którzy nie chcą korzystać z usług zewnętrznych dostawców, mogą zapisywać w telefonie cyfrowe kopie kart płatniczych (technologia HCE).

Po rebrandingu niektórzy klienci narzekają jednak na kolorystykę i niezbyt czytelną czcionkę w nowej aplikacji.


Promocje Santander

Jeszcze pod starym szyldem Santander Bank regularnie i dość często organizował akcje promocyjne skierowane do nowych i obecnych klientów. Można w nich było zdobyć różnego rodzaju nagrody (gotówka, bony zakupowe).

Obecnie możemy skorzystać z 2 promocji i money-backu.

Na początek możemy zyskać łatwe 200 zł w akcji “Mam konto z premią 200 zł” zakładając konto z dedykowanej strony promocji i spełniając w trzech miesiacach warunki aktywności (wpływ 1000 zł + 5 transakcji kartą + logowanie się do apki).

Jeśli wpiszemy we wniosku o konto kod polecającego (np. nasz: 1014625149 ) a potem wydamy kartą min. 300 zł (min. 1 płatność musi być zrobiona blikiem), to zgarniemy kolejne 50 zł.

Od dłuższego czasu w Santanderze dostępny jest także money-back za opłacane z konta osobistego rachunki za gaz, prąd, internet, telewizję oraz telefon. Comiesięczny zwrot wynosi 1 proc. wydanej kwoty, ale nie więcej niż 25 zł. W ciągu roku można zyskać maksymalnie 300 zł. Warunkiem jest uprzednie zgłoszenie faktury od każdego z wystawców. Ta promocja trwa do odwołania.

Nazwa promocjiIle można zyskać?Do kiedy można przystapić?Główne warunki
Mam konto z premią 200 zł 200 zł 30.09.2020
 • otwarcie Konta Jakie Chcę
 • zaznaczenie wymaganych zgód
 • w każdym z trzech kolejnych miesięcy: dokonanie po 5 transakcji kartą, wpływu min. 1000 zł i zalogowania się do aplikacji mobilnej
Polecam mój Bank - edycja VII 50 zł 31.10.2020
 • wpisanie we wniosku o konto "Kodu Polecającego" (można skorzystać z naszego sprawdzonego kodu: 1014625149 )
 • zaznaczenie wymaganych zgód
 • dokonanie transakcji bezgotówkowych za min. 300 zł (min. 1 transakcja musi być zrobiona blikiem)
Zwrot 1% za rachunki 300 zł / rok bezterminowo
 • zgłoszenie faktur przez dołączenie ich skanów/zdjęć
 • opłacanie faktur za gaz, prąd, TV, internet, telefon z konta

Opinia na koniec

Konto Jakie Chcę dla młodych Santander Banku to jeden z najlepszych na rynku rachunków bieżących dla klientów do 26. roku życia. Pod prostym warunkiem nic nie kosztuje. Do tego zapewnia dostęp do nowoczesnych metod płatniczych, a jego funkcjonalna aplikacja umożliwia wygodne bankowanie z dowolnego miejsca.

Plusy:
 • 200 zł premii dla nowych klientów
 • 50 zł za założenie konta z polecenia (wpisanie kodu polecającego)
 • 300 zł money-back za rachunki,
 • lokata mobilna 2,0% do 20 000 zł na 4 miesiące,
 • możliwość uniknięcia podstawowych opłat,
 • funkcjonalna aplikacja mobilna.

Opinie klientów o koncie

Czy spełnia wasze warunki i oczekiwania Konto Jakie Chcę Santander Banku – opinie, oceny i komentarze prosimy zamieszczać poniżej, na pewno ułatwi to dokonanie wyboru właściwego konta osobom niezdecydowanym.

17 komentarzy

 1. Jacek pisze:

  Nie polecam. Właśnie zamykam konto u tych złodziei. BZ WBK oferował bezpłatne konta i przez 18lat korzystałem z ich usług. To co wyprawiają ostatnio (płatne smskody, płatne przelewy internetowe, płatna wpłata pieniędzy w okienku itd itd) skłania mnie to przeniesienia rachunków.

  Banki w 2016 r. wygenerowały rekordowy zysk 20%!! Całe obciążenie z tytułu podatko bankowego przeniesiono na Klientów! A wszytsko dzięki PiS i ich obietnicom wyborczym… Podziękujcie sami sobie wyborcy pisiorów

 2. Leszek pisze:

  Kompletne zero za prowadzenie konta przelewy zlecenia stałe itp. karty nie posiadam ale mając kartę do konta jakies opłaty tam są jak w każdym banku ogólnie konto jest git posiadam je juz kilka i jestem zadowolony.

 3. Tadeusz pisze:

  Ten bank jak chce zdobyć klienta to wchodzi Ci wiadomo w co, a jak będziesz miał jakieś problemy z obsługą w tym banku to Cię spławią i do tego kłamią, nie dopuszczają do wiadomości,że bankomat-wpłatomat też się psuje i okrada ludzi. Nie polecam.

 4. Tadeusz pisze:

  Nie polecam tego banku. 5.01.2016 r o godz. około 10:20 wpłacałem za pomocą wpłatomatu w BZ WBK Oddział w Głogowie 3050 zł, po chwili pokazał się komunikat, że banknoty zostały nie rozpoznane i wysunęły się nie do końca przez szczelinę, abym mógł je zabrać. Podczas wyciągania pojedynczo pieniędzy, zdążyłem wyciągnąć tylko 800 zł, gdyż za chwilę wpłatomat wycofał moje pieniądze do wewnątrz oraz pokazał się komunikat, że pieniądze zostały zatrzymane. Dodatkowo wpłatomat zabrał mi kartę do środka i już nie oddał. Następnie pokazał się komunikat, że wpłatomat jest uszkodzony. Czekałem kilka minut mając nadzieję,że odda mi za chwilę pieniądze oraz kartę, gdy się odwiesi. Natychmiast zgłosiłem fakt kradzieży moich pieniędzy przez wpłatomat pracownicy banku. Od samego początku ta pani mnie zwodziła mówiąc, że zgłosi reklamację do zewnętrznej firmy obsługującej wpłatomat i być może jeszcze tego samego dnia ktoś przyjedzie, otworzy wpłatomat, przeliczy pieniądze, i nie będzie z tym problemu, gdyż wpłacane pieniądze są w innej kasecie niż te wypłacane. 8.01.2016 r zadzwoniłem do tej pani z banku i powiedziałem, że nagłośnię sprawę w mediach i internecie jak nie oddadzą mi jak najszybciej moich pieniędzy w kwocie 2250 zł. 11.01.2016 kwota 2250 zł, została warunkowo zwrócona na moje konto. W dniu 20.01.2016 dostałem pismo z banku iż nastąpiła korekta w kwocie 100 zł i te pieniądze znikły z mojego konta. Uważam, że albo bank używa niesprawnego wpłatomatu ( kilka razy poprzednio, gdy chciałem wpłacić pieniądze nie mogłem skorzystać z wpłatomatu, gdyż widniała informacja, że wpłatomat jest uszkodzony ) albo ktoś obsługujący wpłatomat w tym banku ukradł mi 100 zł. W tym dniu znowu odwiedziłem tę panią w celu odzyskania 100 zł, napisała po swojemu reklamację na komputerze, nie miałem możliwości zapoznania się z treścią reklamacji, nie dostałem potwierdzenia jej złożenia oraz kazała czekać dwa tygodnie na odpowiedż z banku, czy to jest w porządku? Sugerowała mi również, że te 100 zł mogło zostać na blacie wpłatomatu i ktoś mógł je sobie wziąć. Są to bzdury, gdyż po zabraniu mi pieniędzy czekałem kilka minut mając nadzieję, że jakimś cudem wpłatomat się otworzy i odda mi kartę i pieniądze.

 5. jakub48 pisze:

  Od momentu założenia konta godnego polecenia, wyświetlając saldo w bankowości internetowej widziałem, że jest powiększone o limit debetowy tj. 15 tys zł. Obecnie (od stycznia 2015) nie widzę żadnej informacji o dodanych środkach – te dodatkowe 15 tys. wyświetlają się zsumowane z moimi oszczędnościami. Np. mam na koncie 1000zł, a wyświetla się 16000.
  Zachęca to do (nieświadomego) naruszenia tej rezerwy finansowej, Trzeba się pilnować i przyzwyczaić, żeby na koncie było zawsze powyżej 15 tys. Moim zdaniem to jest praktyka nie uczciwa. Osobiście mam zawsze rezerwy finansowe i nigdy nie potrzebowałem skorzystać z debetu, więc dla mnie taki sposób prezentacji salda rachunku jest nieodpowiedni. Konto darmowe, ale uciążliwe.

  Co o tym sądzicie?

 6. klient pisze:

  To jest skandal!!!!Bankowcy skubią nas w biały dzień. Konto bezpłatne to fikcja. Podstawowe konto z podstawową debetówką powinno być bezpłatne, tak jest w normalnych krajach. W Polsce bankowcy skubią nas w obliczu prawa. Właśnie oskubano mnie 7 zyli za karte, którą użyłem w zeszłym roku. Nie polecam konta godnego polecenia.Dzwoniąc na infolinie BZWBK, wciskają ci kita o zaletach posiadania karty oraz innych “bezpłatnych usług”, żenada i nieuczciwość.

 7. Laszteriks pisze:

  Zgadzam się z komentarzem, że największym (i dla mnie jedynym) minusem tego banku są bankomaty., bo dla mnie opłaty za wypłacanie z bankomatów obcych są trochę zbyt wysokie. Ale cała reszta mi nie przeszkadza, bo jest oszczędnie i BZWBK nie oszukuje swoich klientów, tak jak na moje nieszczęście robią to inne banki.

  • admin pisze:

   Pamiętajcie, że praktycznie każdy bank będzie chciał od nas wyciągnąć te 5 – 10 zł miesięcznie. Jak nie na bankomatach, to w jakiś inny sposób. W innych bankach wręcz nachalnie namawiają na kredyty gotówkowe. Nie ma dnia bez SMSa, bez maila, jakiejś reklamy przy logowaniu się do konta. Dostosują Ci kredyt do wszystkiego. Tak więc BZ WBK naprawdę nie jest najgorszym rozwiązaniem. To jeden z najpopularniejszych banków w Polsce, dlatego warto go chociażby przetestować. Wiedzcie o tym, że można takie konto później zamknąć w każdej chwili.

   • MichalKesk pisze:

    BZ WBK jest ciekawym bankiem, ale moim zdaniem nie jest to najlepszy bank w Polsce.

    Mówię tylko i wyłącznie za siebie. Bank warto dostosować do własnych potrzeb, wtedy zakładamy konto i korzystamy z niego. Na pewno na pochwałę zasługuje to, że konto jest nowoczesne, przelewy są darmowe, karta jest darmowa.

    Generalnie można robić tak, żeby to konto przez cały rok było za darmo. wystarczy spełnić kilka warunków – bardzo prostych warunków.

    • admin pisze:

     Nikt tutaj nie mówi, że BZ WBK jest najlepszym bankiem (owszem, rankingi często umieszczają go wysoko, więc bezapelacyjnie jest to jeden z najlepszych banków w Polsce według wielu kryteriów, ale nikt nigdy nie odważy się powiedzieć, że pod każdym względem jest to najlepszy bank, bo byłoby to nienormalne). Natomiast my rozmawiamy teraz o kwestii płatności za różne rzeczy na koncie bankowym.

     W BZ WBK są jakieś tam drobne płatności, ale są od razu podane, a w kontach, które miały być darmowe, a okazuje się, że płacimy na przykład za comiesięczny raport na konto, którego nie da się wyłączyć, a ten kosztuje 5 zł. No to nie jest fajne. Niby konto jest darmowe, ale raport już nie, to usługa dodatkowa.

    • Waldek pisze:

     A moze podasz tych kilka warunków. Ja czuję się oszukany, bo nagle uszczuplili mi konto o 7 zł, chociaż z karty nie muszę korzystać, ale muszę ją mieć.

 8. Miska25 pisze:

  Dobra ludziska, szukamy Haczyka w koncie BZ WBK. Nie wierzę, że w 100% jest wszystko darmowe, musi być gdzieś jakaś opłata, może jakieś opłaty za raporty, za przelew stały, no musi być chociaż złotówka.

  Dawno temu miałam konto w BZ WBK i z tego co pamietam, to coś koło 4 zł miesięcznie za posiadanie karty mieli, a karta była chyba obowiązkowa (jakoś tak to wyglądało). Dlatego jeśli masz tam konto i wiesz na czym zarabiają, to koniecznie podziel się tym w komentarzu. Pozdrawiam i dzięki za wszystkie opinie.

  • admin pisze:

   Moim zdaniem wszystkie plusy i minusy konta BZ WBK zostały wypisane. Jednym z takich minusów mogą okazać się bankomaty. W Millenium bank – w ich bankomacie zapłacimy 1 zł za wypłatę z takiego bankomatu, natomiast z innych (poza PKO i Kredyt Bank) zapłacimy 5 zł. Niby jest tych bankomatów 4000 w Polsce, ale czasem zdarzy się tak, że w jakimś miejscu nie będziemy mieli tego właściwego. No to dla mnie jest największy minus tego konta, ale 5 zł raz na jakiś czas to nie jest też jakaś niesamowicie wielka suma.

 9. WiktoriaWilaska pisze:

  @Kili, bank ogólnie zarabia na depozytach, na tym że wpłacasz do niego na konto pieniądze, które on później pożycza dalej, ale to zaledwie jakiś mały procent środków, które bank ma na kredyty, bo zazwyczaj to oni kasę biorą z inwestorów, którzy wpłacają po kilkaset tysięcy a nawet milionów na takie inwestycje.
  Mimo to, jak masz konto w takim BZ WBK i masz na przykład konto Godne Polecenia w którego regulaminie jest napisane, że oni Ci mogą wysłać ofertę kredytu gotówkowego, czy na przykład propozycję lokaty (zamrożenie środków), więc nie bój się, oni mają wszystko fajnie obcykane. Po kredyt hipoteczny raczej też przyjdziesz do nich. Tak czy inaczej bank na Tobie zarobi.

 10. Bednarek pisze:

  @Killi
  Jestem właścicielem Konto godnego polecenia od kilku miesięcy i muszę powiedzieć, że nie narzekam.

  Nazwa konta nie jest przesadzona.

  Nie spotkałem się z żadnymi komplikacjami, opłatami, o istnieniu których wcześniej bym nie wiedział, itp. Rachunek działa dokładnie tak, jak przewidywałem.

  Bezproblemowy dostęp do konta przez internet, ostatnio zacząłem też testować aplikację mobilną, która jak na razie sprawdza się. Bez przeszkód otrzymałem tu limit kredytowy. Polecam.

 11. Killi pisze:

  Czy warto założyć Konto Godne Polecenia BZWBK? Wszytko niby za 0 zł (konto, karta, przelewy), więc gdzie jest haczyk? Na czym bank zarabia? Prosze o opinie klientów obecnych i byłych tego banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *